Yapmadan Dönme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,733

penguen

Zirve
- Zonguldak-Kozlu karayolu üzerindeki Uzunmehmet adına yapılmış anıtı görmeden,

- Yaklaşık 4 km'lik bir trekking gezisi sonucu ulaşılan bir doğa harikası olan Harmankaya Şelalelerini görmeden,

- Devrek ilçesi, Bostandüzü Orman Dinlenme yerinde mola verip doğa fotoğrafı çekmeden,

- Ereğli ilçesindeki dinsel ve mitolojik özelliklerinden dolayı rağbet gören Cehennemağzı Mağaralarını gezmeden,

- Ereğli Müzesini gezmeden dönmeyin.

Etiketler
Ynt: Yapmadan Dönme

Çöpçü katırlarını da görmeden dönmeyin. Ve hatta emekli çöpçü katırlarının huzurevi de vardı yanılmıyorsam, Kilimli civarlarında. Hala duruyo mudur bilmem.

Kozlu sahilindeki simsiyah kumsalı da görün. Kilimli'deki de siyah olabilir, hatırlamıyorum..

- Fener mahallesinde bir yürüyüş turu atmadan, yol üstünde tenis kortu, b-tipi ve cemiyet gibi yerlerde yeme-içme yapabilirsiniz
- Karakumda takozun yerinde balık yemeden
- Ilıksuda gözleme yemeden, denize girmeden

YEVGENI' Alıntı:
Çöpçü katırlarını da görmeden dönmeyin. Ve hatta emekli çöpçü katırlarının huzurevi de vardı yanılmıyorsam, Kilimli civarlarında. Hala duruyo mudur bilmem.

Kozlu sahilindeki simsiyah kumsalı da görün. Kilimli'deki de siyah olabilir, hatırlamıyorum..

valla bende zonguldak merkezdenım kesınlıkle sahıl kenarına mutlaka gıdıp oturun ılıksıuveye kapuz plajına gıdıp yuzun.aynı zamanda gece eglence olarak alaborına yada ay ısıgına gıdıp oynayabılırsınız

saz köyünde muhtarın yerinde ızgara çeşitlerini tatmadan
yedigöllerde ormanın serinliğini hissetmeden, şelalenin şırıltısını duymadan geri dönmeyin. ;)

Yanlış yeremi yazdım Zonguldak yemeklerine yazmıştım burayada ekliyeyim.Ereğli de Hasan Kuru nun pidesini yemeden kesin dönmeyin...

Zonguldak usulu Adana Kebap (!) ya da başka bir deyişle soslu kebap yemeden dönerseniz, kendinize yazık edersiniz.

Şayet ben Adana Kebabı Zonguldak'ta soslu olarak tanıdım, kebabın orjinalinin sossuz olduğunu öğrendiğimde ise ciddi bir hayal kırıklığı yaşamıştım.
Kebabın hasını Adana'da da yedim ama Zonguldak'ın soslu kebabı tarifsiz bir lezzet! Bu lezzetin en nezih durağı ise şüphesiz "Çatı Kebap Salonu".

Hımmm kebaba sos ne alaka mı diyorsunuz? Yıllar önce elinde kalan pideleri kurtarmak amacıyla İskender sosu ile yumuşatıp, servis yapan zeki bir işletmeci ile başlamış hikaye.
Gerisi ise malum!

Zonguldak'ta kebap soslu yenir! Şimdiye kadar tadına bakmayana şiddetle tavsiye edilir...

Filyos(Hisarönü) kasabasın'daki Tios antik kentinin çıkartılabilmiş kadarını görmeden, Kaleye çıkmadan ve balık yemeden dönme:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri