Yapmayı Planladığımız Karadeniz Gezisi Konusunda Yardımlarınızı Bekliyoruz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan smlhyk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,989

smlhyk

Kamp II
Yer
Ankara
Bu yaz ailece fotoğraftaki güzergâhı kullanarak Karadeniz bölgesini gezmek istiyoruz. Basit iki kişilik bir çadırımız ve çadırda kullanabileceğimiz malzemelerimiz var. Eşim, ben, 17 ve 10 yaşlarında iki oğlumuz la birlikte dört kişilik aileyiz. Zaman problemimiz yok, okulların kapanışından açılışına kadar müsaidiz. Aklımızdaki düşünce en az parayı harcayarak mümkün olduğunca çok yer görmek. Bunu gerçekleştirebilmek için konaklamadan kısıtlama yapmayı düşünüyoruz. Aslında amaç az para harcamaktan öte bir gece konaklama için verilecek ücret yerine gözden uzakta kalmış bir yere daha giderek görmeyi istememiz. Mümkün olduğunca konaklama tercihimiz sırası ile; sakin bir ağaç altı, çadır kampları, günlük kiralık evler, oteller şeklinde olacak. Bu tür yerlere ait bulabildiğimiz bilgileri de ekledik. Bölgeyi bilen tecrübeli arkadaşlardan beklentimiz yanlış olan düşüncelerimizi düzeltmeleri ve/veya listelerimizdeki eksiklikleri tamamlamaları.

Resim1

Resim2

Resim3

Etiketler
Ynt: Yapmayı Planladığımız Karadeniz Gezisi Konusunda Yardımlarınızı Bekliyoruz

İyi günler
Sy Höyük
2012 Mayıs sonunda Karadeniz ve batum gezisi yapmıştım,gezinize yardımcı olabilir.
Gezinizin gönlünüzce geçmesi dileğiyle
Saygılar
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=87034.0

Batuhan bey
Gezinizi okuyup gerekli notları aldık.Teşekkürler.

Güzel bir rota ve zaman sıkıntınız olmaması çok iyi, yaylalarda genelde pansiyonlar mevcut fiyat olarakta uygun. Karadeniz demek
yayla demek. Giresunda Kümbet ve Bektaş yaylaları yerleşim olan yerlerdir akaryakıt dışında herşey bulursunuz.
Kaçkarda iki rota vardır Çamlıhemşin girişinde yol ayrılır her iki yönde güzeldir. Ayderden toplu ulaşım kullanarak daha yukarılara
gidebilirsiniz, mevsim itibarı ile yayla şenlikleri hakkında bilgi edinin ilginizi çekerse tarihleri denk getirebilirsiniz.
Pansiyonlardan yiyecek ihtiyacınızı karşılayarak bahçelerinde konaklayabilirsiniz.

Samsun büyük bir şehirdir gezmek zaman alır karavan parkına giriş için şansınızı deneyin
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=68855.0

Genel anlamda kamp alanları, işinize yarayabilecek yerler için linki incelemenizi öneririm.
http://www.gezenbilir.com/index.php?board=401.0

çok sıkışırsanız eğer "öğretmen evleri" de hem uygun fiyatı hem de temizlikleri ile güzel bir alternatif olabilir. aklınızda olsun...

Benim de karavan ile gerçekleştirmek istediğim bir rota bu... keyifli ve sağlıklı geziler dilerim...

güngör' Alıntı:
Güzel bir rota ve zaman sıkıntınız olmaması çok iyi....
Levent bey
Sizler gibi deneyimli arkadaşların verdiği bilgilerle listemiz oldukça gelişiyor. Teşekkürler.

mrdnmz' Alıntı:
çok sıkışırsanız eğer "öğretmen evleri" de hem uygun fiyatı hem de temizlikleri ile güzel bir alternatif olabilir. aklınızda olsun...
Emre bey
Evet öğretmen evleri de güzel bir alternatif. Teşekkürler.

nuribilgetekin' Alıntı:
Benim de karavan ile gerçekleştirmek istediğim bir rota bu... keyifli ve sağlıklı geziler dilerim...
Nuri bey
Önce karavan kiralamak istedik, fakat istenilen rakamlar bazı otel fiyatlarını bile geçiyor. Ki bu karavanlardan birkısmında mutlaka elektrik temin etmeniz lazım. Kiralama olmayınca küçük bir karavan edinelim diye düşündük. Aracımızın grantisini bozmamak için çeki demirini serviste taktırmamız gerekiyor istedikleri fiyat karavan kiralama ücretini geçiyor :smiley: 6-7 bin liraya içinde yatabilecegimiz bir panelvan alalım (dönüşte biraz zararla satarız) dedik, o araca ne derece güvenirsiniz hadi güvendiniz sigorta bedeli, masrafları ve satarkenki zararı çeki demirini geçiyor. Yani siz bize göre çok öndesiniz yapmanız gereken tek şey yola çıkmak.

ismail bey
selimsani arkadaşımızın
kuzu ile karadeniz turumuz bölümünü inceleyin

Arman bey
Ben sitede arama yapmayı bir türlü beceremiyorum. Kuzu ile karadeniz diyorum bulmuyor. Selimsani diyorum gene bulmuyor. Bazen okudugum çok begendiğim bir yazıyı yarıda bırakıp müsait olunca girdiğimde bulamıyorum. Size zahmet olmazsa link verirmisiniz. Teşekkürler.

Merhaba
Arman Bey'in bahsettiği Selim Sani Bey'in gezisinin linki http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=90852.0 buradadır.
Gezinizde şimdiden kolaylıklar diliyorum.
Selamlar
Kenan YAMA

Kenan bey
Teşekkürler. Sayfayı açınca hatırladım aslında okumuştum fakat okudugum zamanlarda gezi niyetimiz yoktu iyi oldu.

İsmail Bey,

Umarım en kısa sürede sizler de karavan sahibi olursunuz, bizler de sizler gibi bu tarz uzun zaman gerektiren gezilere çıkabilecek duruma geliriz :smiley:

kenanyama' Alıntı:
Merhaba
Arman Bey'in bahsettiği Selim Sani Bey'in gezisinin linki http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=90852.0 buradadır.
Gezinizde şimdiden kolaylıklar diliyorum.
Selamlar
Kenan YAMA
Kenan nasılsın abicim hoş geldin
ayrıca çok teşekkürler link için çünkü ben de arayıp bulamamıştım :eek:
orada tüm gezi ile ilgili detaylar var ve selim bu konuda çok usta bir isimdir ;)

smlhyk' Alıntı:
Arman bey
Ben sitede arama yapmayı bir türlü beceremiyorum. Kuzu ile karadeniz diyorum bulmuyor. Selimsani diyorum gene bulmuyor. Bazen okudugum çok begendiğim bir yazıyı yarıda bırakıp müsait olunca girdiğimde bulamıyorum. Size zahmet olmazsa link verirmisiniz. Teşekkürler.
İsmail bey link verilmiş kolay gelsin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR