Yardım! Grand Cherokee Wj 2.7 Crd 4'' Yükseltme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan infantry Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,690

infantry

Yeni Üye
Yer
Nevşehir/İstanbul
Yeni aldığım aracım hakkında sorularım var. İlk defa off road aracı yapmaya karar verdim fakat yükseltme hakkında jant ve lastik seçimi hakkında ciddi sorularım var. İnternetten baktığım bazı kitler hakkında sizden yardım bekliyorum.
  • Rough Country - 639P - 4-inch X-Series yükseltme kiti almak istiyorum.
  • Aldığım kite uygun lastik seçimim ne olur
  • 16 inch -25 ofsetli bir offroad jant almak istiyorum.
Bu değişikleri yaptıktan sonra direksiyon hassasiyeti nasıl olur ? Bu modifikasyonlar sonrası aracın asfalt konusunda hakimiyeti ne olur ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Etiketler
Merhabalar,
Satış sitesinden inceledim güzel bir kit, bence çok yeterli parçalar kullanılacak. yine internet sitesinde lastik olarak 265/75R16 = 31.6X10.43R16 öneriliyor. Bu kiti taktıktan sonra direksiyon amartisörü de takmak tavsiye ediyor internet sitesinde. taktığında asfaltta çok gezme yapmayacaktır, ancak dikkatli olmak kazaları önler.

Google Çeviri

mrb bi arkadaşımda var yükseltme kısa bir süre 2.7 sine taktı aracı satınca çıkardı isterseniz görüştürebilirim sizi

Yeni aldığım aracım hakkında sorularım var. İlk defa off road aracı yapmaya karar verdim fakat yükseltme hakkında jant ve lastik seçimi hakkında ciddi sorularım var. İnternetten baktığım bazı kitler hakkında sizden yardım bekliyorum.
Bu değişikleri yaptıktan sonra direksiyon hassasiyeti nasıl olur ? Bu modifikasyonlar sonrası aracın asfalt konusunda hakimiyeti ne olur ? Yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba araciniza yükseltme islemini yaptiniz mi ben de dusunuyorum 2.7 var lakin burada 2.7 yukseltme icin pek olumlu seyler söylenmedi bir de 265 öneriyormus site suan bende yukseltme olmadan 265 var 1f04a4b99d9597244115ad3fbc6cb2e0 aramizda bilgi paylasimi yaparsak ikimize de faydali olacagini dusunuyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam aracı yükselttiniz mi?son durum nedir bilgi verirseniz sevinirim ben de şuan yükseltiyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam aracı yükselttiniz mi?son durum nedir bilgi verirseniz sevinirim ben de şuan yükseltiyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yok hocam yükseltme yapmadım. Şu anda old man emu bakıyorum ve yakın bir süre içerisinde yükseltme yapacağım. Yaklaşık 4 aydır araştırma yapıyorum bu konu ile alakalı ve bir fransız 2.7 crd kullanıcısı ile irtibata geçtim 2 inch yükseltme yapmış ve nasıl sığdırdıysa 31 inch lastik kullanmış. Bu şekilde 3 senedir kullanıyor aracı hafif off roadlara katılmış. Herhangi bir sorunla karşılaşmadığını söylüyor ve biraz daha detaylı araştırma yapınca bizim aracımıza yükseltme önermemelerinin asıl nedeni dizel şanzıman vs olması değil tamamen quadro drive olayından kaynaklanan bir sorun olduğu yönünde. Quadro Drive v8 kullanıcılarına da bu yönde servis bilgisi verilmiş. Quadro drive ın stabil şekilde kullanımını yitirmemesi ön takımın zayıf olması ve quadro drive kalibrasyonun yeni lastiklere ve yüksekliğe göre bir seçeneğinin olmaması.

Sonuç olarak ben 2'' Old man emu kullanacağım ve helezon ve süspansiyon kitli bir set olacak.
Jantlarımı 16'' offsetli bir jantla 30'' AT lastik kullanacağım.
Ön tampona sürtme konusuyla karşılaşma ihtimaline ve işlevsellik açısından hafif sağlam çelik alaşımlı bir tampon yapmaktayım.(Ekte fotograf olarak görebilirsin aynısını yapmaktayım.)
Ortalama 3 ay içerisinde aracımı bitirmiş olacağım bu süre zarfında bekleme şansınız olursa deneyimlerimi birinci ağızdan aktarabilirim.
Jeffhuffman3
Jeff huffman 2

Yok hocam yükseltme yapmadım. Şu anda old man emu bakıyorum ve yakın bir süre içerisinde yükseltme yapacağım. Yaklaşık 4 aydır araştırma yapıyorum bu konu ile alakalı ve bir fransız 2.7 crd kullanıcısı ile irtibata geçtim 2 inch yükseltme yapmış ve nasıl sığdırdıysa 31 inch lastik kullanmış. Bu şekilde 3 senedir kullanıyor aracı hafif off roadlara katılmış. Herhangi bir sorunla karşılaşmadığını söylüyor ve biraz daha detaylı araştırma yapınca bizim aracımıza yükseltme önermemelerinin asıl nedeni dizel şanzıman vs olması değil tamamen quadro drive olayından kaynaklanan bir sorun olduğu yönünde. Quadro Drive v8 kullanıcılarına da bu yönde servis bilgisi verilmiş. Quadro drive ın stabil şekilde kullanımını yitirmemesi ön takımın zayıf olması ve quadro drive kalibrasyonun yeni lastiklere ve yüksekliğe göre bir seçeneğinin olmaması.

Sonuç olarak ben 2'' Old man emu kullanacağım ve helezon ve süspansiyon kitli bir set olacak.
Jantlarımı 16'' offsetli bir jantla 30'' AT lastik kullanacağım.
Ön tampona sürtme konusuyla karşılaşma ihtimaline ve işlevsellik açısından hafif sağlam çelik alaşımlı bir tampon yapmaktayım.(Ekte fotograf olarak görebilirsin aynısını yapmaktayım.)
Ortalama 3 ay içerisinde aracımı bitirmiş olacağım bu süre zarfında bekleme şansınız olursa deneyimlerimi birinci ağızdan aktarabilirim.Ekli dosyayı görüntüle 7500 Ekli dosyayı görüntüle 7501

Hocam merhaba ne yaptınız aracınızı merak ettim ben yükselttim 4 inc siz de durum ne?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar bende 1999 wj vardı lastik ebatlarını ve jantı 255/50 19" yaptım yolda çok gezmeye başladı... karşımdan gelen araçlara girecek gibi gezdiriyordu? Bunu önlemenin bir formulü var mı bilmiyorum ama var ise bilmek isterim.

Merhaba

2004 wj 2.7 aracıma 2 inç yükseltme kiti montajı gerçekleştirdik.

Arka amortisör den çukurlardan geçerken lak lak diye ses yapıyor başına gelen varmı acaba.

Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri