Yedek Benzin Bidonu Için Taşıma Aparatı Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barışözgür Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,039

barışözgür

Kamp II
herkese merhaba

şu anki aracımı alır almaz ilk aldığım aksesuar olan benzin bidonunu neyapacağımı bitürlü bulamadım.

hazırda olan çok fazla seçenek yoktu. olanda çok pahallıydı.

ozaman ne yapcaz kendimiz yapıcaz...

bizim işyerinin orda hurdalık var gittim oraya ne yapabilirim derken aşağıdaki malzemeleri aldım
BkQPaG

tabi kutu hazır hale değildi. bildiğimiz yeşil çit halindeydi. aldık eğdik kestik açıkta kalan yanlara yine aynı malzemeden kaynak yapıcam .
4x2 biraz prfil sepeti bağlayacağım kısımı oluşturacak
profilin altına ve üstüne uygun kapak demirleri

herşey hurdadan ama tabi sildim parlattım

öncesinin fotolarını malesef çekemedim

ilk kaynak bağlantı profiline somun ve kapak kaynatmak oldu orada neden somun olugunu sonradan görücez
D849a7

iki tarafta oldu

5Lpj3D

şimdi sepeti düzetlmeye geldi

kaynak yapılacak yer görünüyor

AnZjvz

bitmiş hali

0lb3aR

JqdjMW

bu aparatı arka stepneye bağlıycam

tek para vererek aldığım yuvarlak saç oldu oda 2 tl :smiley:

OVJj5z

oda böyle olacak
ZaQN1O

bitmiş hali

6rYjEE

R6YGPN

tabiki boya yapılacak

Etiketler
elimde fzladan pütür vardı asrın boyası :smiley:
772jRW

ve hepsi ok

bu arada sanayideyken bide çeki demirine istedğim zaman bağlayıp çıkartacağım u profili yaptırdım 50 tl ..

PnvjXN

ilerde çantası ve motor taşıma için işime yarıyacak

ve sonuç ..

G2jQmR

ve sonrasında küreğide monte eetim
hijack te burda tasınacak :smiley:

ama hala uygun bir kilit sistemi bulamadım

Elinize emeginize Saglik çok güzel isler yapmışsınız ve paylaşımlar için de teşekkürler.
Sanayideki hirdavatcilarda kilitli pim, metal veya lastikli kaput mandalı vs aparatlar oluyor.
Hırdavat , Makina Sap-Ayaklar , Kabin Kilitleri , ORJİNAL YAYLI PİM 6 mm
Komponentler ve Braketler Clamps Clips Kelepçe, Klips, Somun, Komponentler ve Braket İmalatı
verdiğiniz linkler ilham verdi sanırım doğru aratmaile istediğim ürünü buldum
Yedekci, Aksesuar ve Yedekparça, Makina Yedekparçaları, Endüstriyel Kilitler Buzdolabı Kilidi Fırın Kilidi Soğuk Oda Kilitleri, Anahtarlı Gergi Kilit AB17

Kilitli olması daha avantajlı olabilir. Biraz kullanılacak malzemeleri gördükçe uygulama konusundaki fikirlere uyarlaması yapılınca kullanışlı özel seyler ortaya çıkıyor. Kolay gelsin.

Abi süper olmuş tek kelimeyle mükemmel eline sağlık.Bidonu koyacak yer gerçekten sıkıntı.Bagajda ordan oraya ordan oarya koyup duruyoruz.İnanki bunun imalatına başla çok talep alırsın.Hatta ilk müşterin ben olurum o kadar söyleyeyim.Ama benim bidon küçük 5 lt'lik küçüklerini de imal etmen lazım:p

Abi süper olmuş tek kelimeyle mükemmel eline sağlık.Bidonu koyacak yer gerçekten sıkıntı.Bagajda ordan oraya ordan oarya koyup duruyoruz.İnanki bunun imalatına başla çok talep alırsın.Hatta ilk müşterin ben olurum o kadar söyleyeyim.Ama benim bidon küçük 5 lt'lik küçüklerini de imal etmen lazım:p
haha beşlik içinde atv ye yapmıştım zaten :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri