yeni kasa 1,6 grand vitara ile dünya turu olurmu? ya da hangis araç olmalı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhatkocaerol Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,404

serhatkocaerol

Ana Kamp

Ekli dosyalar

• HARÄ°TA2.jpg
    HARÄ°TA2.jpg
    143.3 KB · Görüntüleme: 268

Etiketler
Ynt: yeni kasa 1,6 grand vitara ile dünya turu olurmu? ya da hangis araç olmalı?

Selam arkadaşlar uzun zamandır aklımda olan bi projeyi sizinle paylaşayım. Uygun bi araç ile 30bin km lik bi tur planladım. rota güzel. Araç konusunda soru işaretlerim var, sizden yardım almak istiyorum. Öncelikle bütçem 25.000 tl artı 5000 modifikasyon. Hem yeni hem japon olduğu için küçük de olsa 3k. yeni kasa grand vitarayı tercih ettim. Bu uzun sürüşlerde biraz konfor olması açısından defender vs eski arabaları düşünmüyorum. Yolculuğun yarısı arap ülkelerinde geçeceği için benzinli bi araç düşünüyorum. Oralarda dizel bulmak biraz zahmetli oluyor. Vitaranın yeni benzinli motoru nasıldır?
Araç seçimi ve modifikasyonlar hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ynt: yeni kasa 1,6 grand vitara ile dünya turu olurmu? ya da hangis araç olmalı?

Bahsi geçen ülkelere tek tek gitmiş olsam da tek seferde yapan arkadaşlarımız var. Aşağıda bir örneği mevcut.
seyr-ü zafer'in yazılarını takip etmenizi öneririm.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=58403.0

Çok benzer bir rota ve aynı araç. Konuyu takip edicem teşekkür ederim:D

Ynt: Yeni Kasa 1,6 Grand Vitara İle Dünya Turu Olurmu? Ya Da Hangis Araç Olmalı?

2008 modem 3k grand vitara aldım bende, sırf çadırımı uyku tulumumu alıp gezmek için..

seyr-ü zafer abi nin konuları gördükçe zaten insan deli oluyo :smiley: :smiley: ama tabi o kadar uzun süreli geziler için bütçe ayarlansada vakit ayarlanmıyo malum :smiley: :smiley: bu tarz bi rotayı 5-6 ya bölüm ayrı ayrı turlar haline yapmayı düşünüyoruz bizde.. bu konuyuda takibe alıyorum :smiley:

Ynt: Yeni Kasa 1,6 Grand Vitara İle Dünya Turu Olurmu? Ya Da Hangis Araç Olmalı?

Ben de GV 2.0 benzin otomatik vites 2005 model aracımla dünya turu düşünüyorum. haritanızda Irak ve Suudi Arabistan da var. Irak, iç savaş nedeniyel zor görünüyor. Suudi Arabistan ise, ülke içine turistik amaçlı girişe kesinlikle izin vermiyor diye biliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri