Yeni L200 Triton Blizzard-amarok Canyon Seçim Için Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bd2002tr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,052

bd2002tr

Yeni Üye
Arkadaşlar bu iki araç arasında kaldım. Yardimlarınızı bekliyorum

Yeni L200 Blizzard Triton 110 bin TL
Arac full gibi
(+) özellikleri
1-merkezi diferansiyel kilidi (bunun mekanik diferansiyel kilidinden farkını bilmiyorum)
2-Xenon-led farlar, şerit takip sistemi
3-anahtarsız start-stop çalıştırma
4-deri döşeme ve ısıtmalı ön koltuklar
5-elektrikli katlanabilir aynalar
6- fabrika verilerinde yakit tüketimi otomatik şehir içi 8.8 lt gibi makul düzeylerde
(-) özellikler
1-tasarım
2-vergi (4000 tl)
3-ic mekan hafif dar gibi
4- iç mekanda kullanılan plastik kalitesi ve işçilik kötü gibi

Amarok Canyon 111500 TL
(+) özellikler
1-tasarım
2-ıç mekan daha geniş gibi
3- ıc mekan plastik kalitesi ve işçilik daha iyi gibi
4- vergi 2700 TL

(-) özellikler
1- sürekli 4x4 (bazı yerlerde secilebilir diyor)
2-mekanik diferansiyel kilidi opsiyonel 2000TL ( ancak bunun merkezi diferansiyel kilidinden farkını bilmiyorum)
3- xenon-led far yok, şerit takip sistemi yok, start-stop yok (anahtarsız çalıştırma)
4- yakıt fabrika verilerinde 10.5 lt

Teşekkürler

Etiketler
amacınıza göre değişir

ama mitsubishi L200 de super select II arazi şanzımanı ve astc var sırf bunun için seçilebilir

vw amarok biraz daha fazla elektronik olduğu için çamur ve su geçişlerinde sorun yaratabiliyor ayrıca yakıt tüketimi uzun dönemde çok fark yaratır hesaplanırsa ortaya çıkar ki fabrika verisinden daha çok yakıyor

Ağırlıklı olarak av, kamp, piknik vb doğa gezisi islerinde ve normal ulaşım için kullanacağım. Ağır arazi şartlarında ve yük taşımada pek kullanmayacağım.

L200 tercih ederdim ben bir kere geçmişi olan bir model astc eski kasasında da var ve kullanıyoruz hayat kurtarıcı bir sistem ayrıca 4H konumunda ve astc ile araç konforunda karlı ve yağışlı zeminlerde mükemmel yakıt tüketimi yeni modeli denemedim ama eski modeli amorok tan az yakıyor ki arkadaşım amorok kullanıcısı deneme şansımız oldu bir kaç kere

amorok daha yeni piyasa da ve tüm araçlarında kullandığı 4motion çekiş sistemini biraz gelişmiş hali var üzerinde çok elektronik bir sistem

orta kilit denen bilmediğinizi yazdığınız seçenek her iki araçta gücü %50 olarak ön ve arkaya yönlendiren sistem normalde ön tarafa daha az güç gider normal kullanımda aracı kasmaması ve yekıt tüketimini düşürmek adına

Geçtiğimiz hafta l200 ile test sürüşü yaptım ve yakınlarımda amarok var. İki aracıda az çok bilen birisi olarak. Amarok da arka koltuğa oturmam gayet sıkıntılı boyum (181cm). Amarok arka koltuk diz mesafesi bu segmendeki bildiğim kadarıyla en dar araçlardan birisi. Denizli deyim bizim buralarda mermer (traverten) ocakları çok genel olarak l200 ve navara kullanılıyor. Amarok şehir içi ağırlıklı kullanım için daha çok tercih ediliyor. Bence lafı uzatmadan her iki aracında + ve - leri var, şehir içi ağırlıklı ve kibar binerim dersen amarok. Aracı zorlarım arazide daha çok binerim hakkını veririm dersen l200. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama fiyatlar liste fiyatı galiba diğer şehirlerden fiyat alın. Arkadaşım istanbul dan jetta aldı denizliye göre 2500 tl aşağıya. L200 Test sürüşü esnasında söyledikleri rakam daha düşüktü.

Cevaplar için teşekkürler. Eylül başında fiyatlara kur farklarını tüm markalar yansıtmış. Ağustos ayında L200 103 bin, amarok 109 bin TL idi. Konfor açısından hangisi tercih edilmeli.

konfor olarak L200 amorok arasında uçurumlar yok malesef

ama yeni L200 de eski kasaya göre arka konfor artırıldığı söyleniyor ki eski kasadan iyise gerçekten sınıf lideri olur diye düşünüyorum

fakat bu tarz araçlarda arka koltuk konforu malesef tüm markalarda sorunlu

Amarok ta esp var ayrıca uzerinde crafter motoru var diye biliyorum. Vw nin cok kullanılan motoru. Sanirim vw nin servisleri Mitsubishi ye göre daha insafli.
Negatif yon olarak sürekli 4 ceker ve yük taşıma kapasitesi daha az. 2016 da Navara cikacak diyorlar. Hilux neden hic dusunmediniz?

Ssangyong Korando sports 4x4 en sonunda gelecek. Korando bu iki yazdığınız aracı da 1)arkasında beş noktadan bağımsız helezonlu aks olduğu için yani makas olmadığı için konforda, yolda, arazide
2) ikisinin de motorundan daha kuvvetli olduğu için yolda , arazide
3) ikisinden de sağlam olduğu için kazada

BOZAR.

Korando sport 4x4 ü bekledik. Ancak gelmedi. Önce 2015 başı sonrada haziran ayı dendi ancak henüz ses yok. Sizin haberiniz kesin bilgimidir? Bu doğru ise Koronda Sportu bekleyebilirim.

Kasayi korelilere uzattiriyorlar gelecek turkiye icin ozel üretim yapiyorlar deneme suresi falan vardir illa gelecek ya bizim bu ulkede ne ahlaksiz ticaret yuruyor sikayet ediyor koca koca anli sanli firmalar o pick up degil arkasi kisa kasasi ufak helezon yok vs diye bakanliga sende getir yap kardesim demiyor bakanlik aaa oylemi hemen hemen arazi araci grubuna sokalim yasaklayalilm kapatalim bitirelim tabi bu isleri bedava da yapmiyorlardir...

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2010'dan beri 2008 L200 Magnum'u her an için kullanıyorum. Bunun içine ev (aracı eşimde kullanır ve iki çocuk var, biri için çocuk koltuğu her an arka koltukta bağlıdır) ve işi koyarım ki ev Çankaya iş Tunalı, anlayacağınız Ankara için tam şehir merkezinde yaşıyorum. Öte yandan, uzun yol ve hafta sonu gezilerini saymıyorum bile . Eşim, es kaza iğne deliğinden geçirir çoğuna göre kamyondan hallice olan bizim güzeli.. Diğer taraftan, kayınpeder yeni 2015 C180 AMG aldı bu sene, uzun yolda bizim Yarma Gül'ü kullanmak daha keyifli ve daha az yorucuydu Mersoya göre .

Şimdiiii...., bir pick-up'ı bu kadar övdükten sonra gelelim sadede. Bu gün yeni L200 Billizard'ı denedim. Fark.... kullanırken aynı keyif aynı zevk ama daha seri ( benim kızın Rallyartını, ve torkunu kimse hafife almasın, bilen bilir), ivme dahil neredeyse C180'deki özelliklerin aynısı ve daha fazlası, eskisine göre çook daha geniş bir iç ve arka koltuk mesafesi. Bir tomar elektronik özellik, sessizlik, yakıt ekonomisi vs...vs... Tek özlediğim sunroofum oldu, ne yalan söyleyeyim. Kısacası benim Yarma Gül şu an bilinen sitede satışta ve en kısa sürede 2015'i alına.

Ve fakat ancak, sorulan soru benim alacağım değil, iki marka ve model arasında hangisi?

Amaroğu kişisel deneyimlerimden bildiğim kadarıyla yeni L200 ile kıyaslarsam bakılacak bir iki şey var.

1- Hangisi sağlam? Eğer şehir içi, kamp, piknik, av için kullanılacaksa vergiden ötürü Amarok. İşi fazla fazla görür, kırılmaz ve keyif verir. Öte yandan iş biraz daha sertleşecekse, dayanıklılık aranıyorsa L200 uzak ara arazi performansı ve kırım (masraf) açısından öne geçecektir.

2- Hangisi daha konforlu, elektronik özellikler? Fark neredeyse yok, bir ondan bir bundan ama belki konforda arka koltuk için L200, bir tık. Benim Magnum'un arka koltuğu zaten yeter derece rahattı, bu yeni model kendini aşmış derim.

3- Ekonomi? Fabrika verileri fabrika için, bence tamamıyla kullanana göre değişeceği için yorum yok. İkiside yeni nesil motor.

4-Vergi ve bakım masrafı? Vergi için tabiki Amarok, motor ufak bir kere. Masraf.... servisine göre değişir. Yıllardan beri yetkili servise götürüyorum, özele de götürseydim, hemen hemen aynı olurdu.

5-İşi eğer mekaniğe getireceksek? Bence şamzıman, motor, high low, dif. lock derken L200 sınıfında Amaroğu geçer gider, doğruya doğru.

Bu koşullar altında tercih tamamen ihtiyaç ve beklentilere göre kişileşir. Bana göre her zaman L200 ama sizin için bilemem.

2010'dan beri 2008 L200 Magnum'u her an için kullanıyorum. Bunun içine ev (aracı eşimde kullanır ve iki çocuk var, biri için çocuk koltuğu her an arka koltukta bağlıdır) ve işi koyarım ki ev Çankaya iş Tunalı, anlayacağınız Ankara için tam şehir merkezinde yaşıyorum. Öte yandan, uzun yol ve hafta sonu gezilerini saymıyorum bile . Eşim, es kaza iğne deliğinden geçirir çoğuna göre kamyondan hallice olan bizim güzeli.. Diğer taraftan, kayınpeder yeni 2015 C180 AMG aldı bu sene, uzun yolda bizim Yarma Gül'ü kullanmak daha keyifli ve daha az yorucuydu Mersoya göre .

Şimdiiii...., bir pick-up'ı bu kadar övdükten sonra gelelim sadede. Bu gün yeni L200 Billizard'ı denedim. Fark.... kullanırken aynı keyif aynı zevk ama daha seri ( benim kızın Rallyartını, ve torkunu kimse hafife almasın, bilen bilir), ivme dahil neredeyse C180'deki özelliklerin aynısı ve daha fazlası, eskisine göre çook daha geniş bir iç ve arka koltuk mesafesi. Bir tomar elektronik özellik, sessizlik, yakıt ekonomisi vs...vs... Tek özlediğim sunroofum oldu, ne yalan söyleyeyim. Kısacası benim Yarma Gül şu an bilinen sitede satışta ve en kısa sürede 2015'i alına.

Ve fakat ancak, sorulan soru benim alacağım değil, iki marka ve model arasında hangisi?

Amaroğu kişisel deneyimlerimden bildiğim kadarıyla yeni L200 ile kıyaslarsam bakılacak bir iki şey var.

1- Hangisi sağlam? Eğer şehir içi, kamp, piknik, av için kullanılacaksa vergiden ötürü Amarok. İşi fazla fazla görür, kırılmaz ve keyif verir. Öte yandan iş biraz daha sertleşecekse, dayanıklılık aranıyorsa L200 uzak ara arazi performansı ve kırım (masraf) açısından öne geçecektir.

2- Hangisi daha konforlu, elektronik özellikler? Fark neredeyse yok, bir ondan bir bundan ama belki konforda arka koltuk için L200, bir tık. Benim Magnum'un arka koltuğu zaten yeter derece rahattı, bu yeni model kendini aşmış derim.

3- Ekonomi? Fabrika verileri fabrika için, bence tamamıyla kullanana göre değişeceği için yorum yok. İkiside yeni nesil motor.

4-Vergi ve bakım masrafı? Vergi için tabiki Amarok, motor ufak bir kere. Masraf.... servisine göre değişir. Yıllardan beri yetkili servise götürüyorum, özele de götürseydim, hemen hemen aynı olurdu.

5-İşi eğer mekaniğe getireceksek? Bence şamzıman, motor, high low, dif. lock derken L200 sınıfında Amaroğu geçer gider, doğruya doğru.

Bu koşullar altında tercih tamamen ihtiyaç ve beklentilere göre kişileşir. Bana göre her zaman L200 ama sizin için bilemem.
Korando sport 4x4 u bekleme karari aldi soru sahibi, iki aracta degil bence sizde bekleyin makasli aractan helezona terfi edin ben virajda takla atmis bi ton l 200 amorok gordum ama 1 adet ssangyong gormedim ben acikcasi insanlar helezonlu arac varken neden makasli alirlar anlamakta cok zorluk cekiyorum size de ayni soruyu sorayim neden makas?

Korando sport 4x4 u bekleme karari aldi soru sahibi, iki aracta degil bence sizde bekleyin makasli aractan helezona terfi edin ben virajda takla atmis bi ton l 200 amorok gordum ama 1 adet ssangyong gormedim ben acikcasi insanlar helezonlu arac varken neden makasli alirlar anlamakta cok zorluk cekiyorum size de ayni soruyu sorayim neden makas?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR