Yeniden Soğuk Savaş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4WD Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,053

Sizce Arazi Araçların da Amerikan Yapımı Araçlar mı Daha Başarılı, Rus Yapımı Araçlar mı ?

• Kullanılan toplam oy
    45

4WD

Kamp II
Yer
Irak\Kerkük
Web
www.4x4typ.ru
Hiç bitmeyen Amerikan-Rus rekabetinde agır SUVlarda konusuyor :smiley:
Sizce hangisi? kendini kanıtlayan amerikalı hummermi yoksa euroncab'ta duvarı delen 6 tonluk kombatmı? :smiley:
combat-t98-3409.jpg

hummer-h2-sut-2524.jpg

Burda anlatmak istedigim hummer ve kombat karsılastırması degil genel olarak amerikan menşeili arazi araclarımı daha basarılı yoksa rus yapımı arazi araclarımı?

Etiketler

Ynt: Yeniden Soğuk Savaş

Bayram, sorundan yola çıkarak anket düzenledim . Sanırım bu durum da sorunun cevabını daha net alacaksın.

Hadi bakalım kolay gelsin.

4WD' Alıntı:
Burda anlatmak istedigim hummer ve kombat karsılastırması degil genel olarak amerikan menşeili arazi araclarımı daha basarılı yoksa rus yapımı arazi araclarımı?

Bence tabii duvarı delen Kombat . Bununla ilgili resim veya video varmı?

Lada

Ekli dosyalar

• 0 bayt · Görüntüleme: 716

ben uzun süre bir niva kullandım oldukca iyi bir aractı ayrıca dakar yarışında dereceleri var nivanın ama H2 de kullandım kesinlikle rakipsiz motor sesinin de iyi bir piskolok olduğu düşünülürse .....

Türkiye'de H2 ve Kombat'ın kullanım amaçları, olsa olsa Reina'ya gidip, aracı Vale'ye bırakırken etrafa bakınmak olabilirdi. Bu araçların ilk sahipleri tarafından araziye çıkarılacağını düşünmek hayal olurdu.

Üreticilerden hangisi diğerinden esinlenmiş, o konuda ise yorumda bulunamıyorum.

esinlenme olayına gelince hepsi birbirinden diyebiliriz :smiley: http://212.101.124.54/index.php?topic=22154.0

Kombat bir üretici firma değil. kombat rusyada bir modifiye dizayn ve zırhlama firması Kombat T-98 olarak tanıttığı araç Gaz marka bir askeri araç. bu askeri aracı sivilleştirip zırhlayarak milyarder ruslara ve diplomatlara pazarlıyor. aşagıdaki arac kombat firmasının sivilleştirmeden önceki gaz tiger modeli

gaz-tiger.jpg

bencede rus malı adamlar stepler için yapıyorlar aylarca medeniyetten uzak yerlere gidiyorlar urallarda geçen bir belgesel izlemiştim 2 ay boyunca ağır arazi şartlarında gidilen yerlerde 4 araçtan en ufak bir problem olmadan dönmüşlerdi

Bende rus malı arazi araçları derim. rusyanın arazisi geniş ormanlarla kaplı ve genel olarak soguk yağışlı iklim hüküm sürdüğü için rusya arazisi çamurlu karlı bataklık ve kaygan. ve sovyet döneminide sayarsak rusya çok geniş çöllere sahip bir ülkeydi. böyle bir arazi yapısı olan rusya elbette askerlerine en iyi arazi aracını hazırlar. gerektigi zaman arazide yol alabilen dev arazi kamyonlarıyla tankını topunu füzesini taşıdı. en çetin arazide yol alabilen 4x4 araçlarla askeri personelini taşıdı. bu şartlar rusyanın arazi aracı üretiminde amerikayı ve avrupayı geride bırakmasını sağladı. bence amerikadan ruslara rakip tek araç humwee ve avrupadan tek rakip ise unimog. diğer markalar bence rusların ürettiği arazi araçları kadar başarılı araçlar üretmiyor. dakar rallisindeki rus markası kamaz bunun ispatı denebilir.

Bence de Rus malları Amerikan SUVlarını geride bırakır. Çünkü adamların ülkesi resmen Off-Road cenneti, her türlü test imkanları var.

bence Rus. sadece agir suvlar degil. ural kamaz gaz maz zil gibi markalari goz onunde bulundurmak gerekir

Abi Rusların Arazi araçları tartışmasız bence en iyi örnek bana göre lada niva :smiley:

Selamlar

Hummer körfez savaş denemelerinden sonra kabiliyet, işletim maliyeti,arıza çıkarma, yeterlilik değerlendirmelerinden sonra amerikan ordusu aldığı kararla kademeli olarak hummer ları oshkosh larla değiştirme kararı aldı. Lada baş müşterisi kızıl orduyu glasnost tan sonra kaybedince, kendini kominist düşünceden kurtaramadı eğer biraz kapitalist düşünüp Lada nın arazi yapısı üzerine lüx bir kasa koyabilse idi şu an pazarda rakipleri ile çok rahat mücadele ederdi diğer rus malı markalar varlıklarını diğer ülkelerin onların yerini dolduracak araç üretemediği için sürdürüyorlar.

Saygılar.

amerikan ve japonlarla her yolda kaldığımızda uaz gelip kurtardı.
sanırım soruya net bir cevap olmuştur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR