Yunanistan Ehliyet Ve Diğerleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan itfaiyeci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,801

itfaiyeci

dostluk kazansın
Yer
karagümrük
merhaba bizim bu sene ailece kendi aracımızla yapacağımız yunanistan arnavutluk bosna gezimiz için sorularım olacaktı cevap bulursam sevinirim hemde gideceklere yardımcı olunur....
1.ailece gideceğimden..yunan shngeni için ben hanım 4 çocuk hepsi 18 den küçük
*herkes için başvuru formu doldurulacak mı
*ben memur eşim ev hanımı çocuklar öğrenci..herkes için bütün evraklar çıkartılacakmı (mesela maaş bodrosu..bana eşime 4 çocuğa ayrı ayrı dosyaya konacak mı..evlilik cüzdanı ..gideceğimiz araç fotokopisi.....
*herkes için yeşil sigorta ve başvuru ücreti ayrı ayrı ödeniyor mu yoksa aileye bir indirim var mı
*
*
*ULUSLARARASI EHLİYET ŞART MI
*BAŞKA NELER LAZIM ACABA

SAKIN BANA ARACI KURUM VAR GİT YAPTIR DİYE AKIL VERMEYİN.......ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDRİM

Etiketler
Ynt: Yunanistan Ehliyet Ve Diğerleri

sorularınızın tüm cevapları bu sitede, başvurunuzu da Yunanistan için bu aracı kuruma yapmanız gerekiyor.

www.kosmosvize.com.tr

sorularınıza cevaplar kısmı ; http://www.kosmosvize.com.tr//Visa/252/Gerekli_belgeler.html

ehiliyet kısmına gelince malesef henüz TC ehiyetlerini yenilimeyi hala beceremediklerinden Turing'den uluslararası ehliyet almak zorundasınız, şu "...... gümrük kapısından çıkarken sormuyorlar" diyenin riskini göze alırsanız, gümrükte "sorulduğunda" tıpış tıpış geri dönüp alırsınız. araç için yeşil sigorta da Turing den alınabilir.

sizin sorduğunuz yeşil sigorta kişiler için değil, yurt dışına çıkacak araç içindir. Kişiler için "Yurtdışı sağlık sigortası" yapılır, schengen ülkeleri 30.000 EUR teminatlı olmasını ister. Başkasına ait araç ile çıkacaksanız, araç sahibinin vekaleti gerekir.

Merhaba, eğer halen vizeye başvurmadıysanız diye yardımcı olayım
evet malesef bütün çocuklar içinde aynı evrakların birer fotokopisini hazırlamanız gerekli
ve tekrar malesef kosmos adlı aracı kurumla yunanistandan vize alabilirsiniz
kosmos vize servisinin içindede sigorta yapıyorlar
eğer çocuklarınız on iki yaşından küçükse vize ücreti ödemezsiniz sadece sigorta ve işlem ücreti alırlar
eğer uluslararası ehliyet pahalı geliyorsa gerçi arkadaş mahsurlarını yazmış ama genede tüyoyu vereyim, önce bulgaristana girer ordanda svelingraddan sapar yunanistana girerseniz problem çıkmaz yani en azından ben üç kere kullandım bir sorun olmadı

müraacatı henüz yapmadık 1 ay içinde evraklar tamamlanacak inşallah.....cosmos canımı sıkıyor işlem ücreti 30 eyro deniyor 4 çocuk hanım ben 6x30:180 eyro 180x3:540 tl sırf aracı kuruma verilecek ücret....yani bu üçreti vermeden kendimiz müracaatı yapamıyormuyuz...... bunun haricinde vize ücretleri sigorta offff offf çocuklar 8...12...15...16... yaşlarında

Merhaba, en son bildiğim işlem ücreti 20 euro daha doğrusu 60 tl idi
malesef fiyatlar hepimizin canını sıkıyor geçtiğimiz sene bu zamanlar en son vize başvurusunda ben eşim ve iki kızım için 1250 tl ödedim, ramazandan sonra gene başvurmayı düşünüyorum bu sefer annemde eklenecek en az 1500 tl gider herhalde, malesef bu tür rakamlar tabii aracın kasko ve yeşil sigortasıda eklenince geziye maddi açıdan 1-0 sıfır eksik başlamış oluyoruz.

kozmoz vize ücreti olarak 180 tl + 60 tl (hizmet ücreti alıyor). linkte detaylar mevcut

http://www.kosmosvize.com.tr/Page/157/vize_ucretleri.html

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,433
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR