Yurtdışı Alışveriş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan juve Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,233

juve

Yeni Üye
Arkadaşlar sierratrading post sitesinden ara sıra alışveriş yapmaktaydım.en son 2 hafta önce indirimden bir ayakkabı aldım.ardından gecen haftada bir asolo dag botu siparişi verdim ürün bugün geldi kargo beni aradı ve internet üzerinden 2 ayda bir alışveriş yapılabilecegini yeni yasa çıktıgını 350 tl vergim oldugunu belirtti ayakkabıyı zaten 300 tl ye aldım :smiley:
Aklınızda bulunsun internete sansürden sonra alışverişede sansür gelmiş :smiley: artık siteyle görüşüp geri iade edecegim verecegim kargo parası cabası
http://forum.iyibey.com/nakliye-shipping/22769-ynternetten-yurtdythy-alythverithe-kysytlama.html
buda konu ile geniş bilgi

Etiketler

Ynt: Yurtdışı Alışveriş

Durumu ben de onaylabilirim. 2 ayda 1, senede 5 kere sipariş hakkınız var. Ancak aynı adrese uyduruk bir isim bile verseniz, pakediniz takılmaz.

300 liralık bot için 350 lira isteyen kurumlar kötü niyetli olan DHL Express / UPS veya Fedex-MNG olabilir (depo-konşimento vs. paraları ). Ptt Kargo ise sadece ürünün kargo hariç fiyatı üzerinden %20 ödersiniz. Bu da 50-60 lira olacaktır. Eğer PTT Kargo dağıtımı yapıyorsa ve İstanbul''daysanız Topkapı'daki PTT gümrüğüne gitmeniz yeterli.

Sipariş vermeyi kesmeyin sadece isim değiştirin.

ankaradayım ve Maalesef dagıtımı ups yapıyor ...sierra sitesinin yetkili kargo firması.başka bir isme sipariş vermek te çözüm olmayabilyormuş kredi kartlarıda takipte olacakmış sanırım..artık kardeşime iş arkadaşlarıma aldıracagım :smiley:

Daha dün PTT gümrükteydim. Eğer isim farklı ise şu an ödemenin kim tarafından olduğunun bir önemi yok. O daha sonra yürürlüğe girecek ama 2012 diyorlar. Bu yüzden isim değişikliği yeterli.

Alışverişe değil her türlü özgürlüğe sansür var. Hobi, zevk sahibi insanları cezalandırmak istiyorlar. İran gibi hiç kimsenin hiç bir şey yapmadan mal gibi evinde oturduğu bir ülke istiyorlar. Gezmek tozmak hayattan zevk almak kendine iyi bakmak yasak bu ülkede.

Bilgilendirme için tşkler, bende 4 temmuzda sierra dan sipariş veridim, kredi kartı ekstreme kadar istediler, aksi taktirde sipariş onaylanmıyordu, UPS hızlı gönderi diyor, sipariş yapan arkadaşlarım ne kadar sürede elinize ulaştı? bilgi paylaşırsanız sevinirim.Tşkler

Ayrıca gerçekten hayaldi gerçek oldu :( ama ben gülemiyorum ne yazık ki, bu gidişle dünya ile ilişiğimizi kesecekler

sadece eylul ayında 4 sıparısım oldu farklı sıtelerden.daha oncelerıde ay ıcınde cok olmustu.ama hıc bırısı gumruge takılmadı.20 kg lık paketlerden 60 lt lık kolılere kadar hıc bır urunum gumruge takılmadı.ama sıerradan 1 defa sıparıs verdım 250 tl lık ayakkabıya 250 tl gumruk odedım.sanırım bu sıerrayla yada ups ıle alakalı bırsey.fedex ems ve honkongpost ıle hıc bır sorun yasamadım.. hayaldı gercek oldu.....

daha neler görcez bakalım herkesin isteği bu lütfen bakınsana herkes hayatından memnun olduğu için yine onlarda bilgi için tşk ederim
8) 8)

ürünün kendi ederi kadar vergi ödüyorsanız, özel kargo firması kullanılmış demektir.

Devlet postalarını kullanın, ederinin 20% si kadar vergi ödeyin. Belki 2 hafta daha geç gelir ama 100% daha fazla masraf çıkarmaz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri