Yurtdışında Hangi Durumlarda Gözaltı Ve Tutuklama Durumları Olur?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turbolinea Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,503

turbolinea

Kamp II
Yurtdışında hangi durumlarda gözaltı ve tutuklama durumları olur?
yaşayanlar bilgi verirse çok sevinirim.
turist olarak gittiğimiz ülkelerde nelere dikkat etmemi lazm ki başımıza üzücü olaylarla gelmesin.

-mesela iran a gittiğim de alkollü içecek götürmedim ben.
-gürcistan da ilaç bile yasak olduğu için ilaçla gitmedim.
-uzun yola gittiğim zaman kendi arabamla 70 km hızı geçmedim.kaza yapmadığım için.

başıma kötü olay gelmedi.

başka ne yapmam lazım ki başıma kötü olay gelmesin?

Etiketler
Ynt: Yurtdışında Hangi Durumlarda Gözaltı Ve Tutuklama Durumları Olur?

Turkiye de ne onlem aliyorsam aynısı esasinda. Goze batmamak, polisle göz göze gelmemek, arkaya bakarak yurumemek, kurallara uymak, karanlık sakin sokaklara girmemek. Bir de gideceğim ulke hakkinda onceden bilgi almak. Turistle ticari lişkide olan yerel halktan uzak durmak gibi takintilarim da vardır.

bartek' Alıntı:
Turkiye de ne onlem aliyorsam aynısı esasinda. Goze batmamak, polisle göz göze gelmemek, arkaya bakarak yurumemek, kurallara uymak, karanlık sakin sokaklara girmemek. Bir de gideceğim ulke hakkinda onceden bilgi almak. Turistle ticari lişkide olan yerel halktan uzak durmak gibi takintilarim da vardır.

türkiye de önlem almıyorum mesela...arabayla gittiğim zaman arabanın ruhsatını hiçbir zaman türkiye de yanıma almam...ama yurtdışı olunca almak zorunda kalıyorum.

Barcelona'da konuştuğum rehber Türklerin en çok hayat kadınlarıyla pazarlık sırasında yakalandığını söylemişti,geceleri yürürken laf atıyorlar,böyle bir durumda cevap vermemek, kaldırım değiştirmek gerekiyor

omnitemporal' Alıntı:
Barcelona'da konuştuğum rehber Türklerin en çok hayat kadınlarıyla pazarlık sırasında yakalandığını söylemişti,geceleri yürürken laf atıyorlar,böyle bir durumda cevap vermemek, kaldırım değiştirmek gerekiyor

HAYAT KADINLARIYLA YAKALANMAK TUTUKLANMA GEREKÇESİ Mİ?

Yok,tutuklama değilde para cezası veriyorlarmış İspanya'da
Her ülkede farklı kurallar ve yasalar vardır
Ukrayna ve Rusya'da böyle bir ceza olduğunu sanmıyorum
Örneğin isviçre de kavşağa yaklaştığınızda,kavşaktaki aracın çıkmasını beklemeden kavşağa girerseniz hemen ceza yazılıyor
Gürcistan'da kavga etmek tutuklanma sebebi

Neden , bardağın boş kısmına bakıyorsunuz?

Aydın, çağdaş düşünceli , batılı bir insan evladı nasıl davranırsa ,öyle davranın

Fahişeden zarar gelmez , sonuçta o mesleğini icra etmeye çalışıyor :smiley:
Cübbeli, sarıklı, çember sakallı, boynunda , kolunda bariz altın zincir takılı tiplerden uzak durun yeter........

gezin tozun, keyfinize bakın. kimsenin kimseye bir şey dediği yok.
Ne kaşınıp duruyonuz :smiley:

omnitemporal' Alıntı:
Yok,tutuklama değilde para cezası veriyorlarmış İspanya'da
Her ülkede farklı kurallar ve yasalar vardır
Ukrayna ve Rusya'da böyle bir ceza olduğunu sanmıyorum
Örneğin isviçre de kavşağa yaklaştığınızda,kavşaktaki aracın çıkmasını beklemeden kavşağa girerseniz hemen ceza yazılıyor
Gürcistan'da kavga etmek tutuklanma sebebi

ASLINDA KAVGA ETMEK TÜRKİYE DE DE SUÇ OLSA VE TÜRKİYE DE DE İÇERİ ATSALAR KİMSE KİMSEYLE KAVGA EDEMEZ.

KAVGA DOLANDIRICILIĞIN TÜRKİYE DE ÇOK OLMASININ NEDENİ HUKUK UN GÖREVİNİ YERİNE GETİRMEMESİNDEN DOLAYIDIR.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri