Yurtdışından çadır siparişi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gncr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,525

gncr

Kamp I
Herkese merhaba,

Benim sormak istediğim şey; ebay.com hariç Türkiye'ye outdoor malzemeleri gönderimi yapan bir site olup olmadığıdır? ??? Paypal ile ödeme kabul etmesi tercihimdir. Ayrıca bu tür mağazalar varsa, gümrük konusunda bir sorun yaşar mıyım, kargo ve ürünün bedeli dışında başka ek bir ödeme gerekir mi bunları merak etmekteyim?

Türkiye'de outdoor malzemeleri satan tüm siteleri gözden geçirdim ama ürün çeşitliliği konusunda çok özgür olmadığımızı gördüm. Hala çadır almamamın sebebi elde avuçta olan bu ürünlerin bana çok cazip gelmemesi. Fiyat/performans ürünü seçerken amazon.com gibi çok ürün yelpazesi olan sitelerden harika ürünler bulunabiliyor. Ama ne yazık ki amazon.com Türkiye'ye kitap, dvd, poster gibi ürünlerin dışında ürün satmıyor. Bana lazım olan şey dediğim gibi, Türkiye'ye sorunsuz gönderi yapabilecek bir alışveriş sitesi.

Bu konuda deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz çok sevinirim. :smiley:

Etiketler
Ynt: Yurtdışından çadır siparişi

Merhaba gncr,

ebay.com dışında yurtdışından sipariş verebileceğiniz birçok site mevcut. www.sierratradingpost.com, www.altrec.com, www.rei.com ilk aklıma gelenler.

Altrec the north face ürünlerini direk olarak türkiyeye göndermiyor ama amerikadan alacağınız bir posta adresi ile türkiyeye göndertebilirsiniz. ekstradan 50-60$ civarı bir masrafı olur. ancak bu sitelerin paypal ile ödeme kabul ettiğini zannetmiyorum.

Gümrük konusunda sorun yaşamanız muhtemel. Zira bu firmalar kargo paketi üzerine ürünün gerçek fiyatını yazmak zorundalar ve maalesef ülkemizde 100€ (200'de olabilir) üzerindeki herşey yüksek ihtimalle gümrüğe takılıyor. Eğer şanslıysanız gümrüğe takılmaz ama dediğim gibi düşük bir ihtimal. Nihayetinde sipariş vereceğiniz çadır 300$'dan aşağı olmayacaktır.

O yüzden giden birisine sipariş vermek daha avantajlı olacaktır.

bir de birşey duymuştum; eğer aldığınız ürünü hediye paketi yaptırırsanız gümrüğe girmeyebiliyormuş ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemeyeceğim.

ebay.com gibi sitelerde satıcı ile anlaşıp düşük fiyat gösterme şansınız var.

chorozoglu@hotmail.com
yukarıda mailini verdiğim gezenbilir üyesinin yine sitede paylaştığı bir metni yazıyorum umarım yardımcı olur.
Merhabalar,

Herkesin ortak sıkıntısı bazen Türkiye'de bulamadığımız doğa sporları ürünlerinin Amerika'da veya farklı ülkelerde bolca ve ucuza olması canımızı sıkar. İşte bu durumlar için bazen yurtdışında tanıdık olsa da gönderse deriz. Ben yaklaşık 2 yıldır bu konuda güvenilir,Amerika'da doktorasını yapan ve 6 yıldır orada legal yaşayan bir Türk arkadaş ile çalışıyorum.Hem ona maddi destek oluyor,hem de istediğim tüm ürünleri bana söylediği saatinde ve gününde kargo konşimentosu ile alıyor ,kullanıyorum. Açıkçası hayatta kimseye kefil olmam, ama bugüne kadar benim ihtiyacım olan tıbbi malzemelerimi dahil tüm doğa sporları malzemeleri,çadır,hatta dalış tüpü hariç diğer tüm malzemelerime varan alışverişlerimde bana yardımcı olması ,buraya onun da rızasını alarak yazmama neden oldu.

Ben şöyle çalışıyorum. İnternetten beğendiğim ve fiyatı Türkiye'nin çok altındaki ürünü kendi kredimi kartımı girererek, satın alıp adres bilgilerine ilgili kişinin adı ve adresini giriyorum. Aynı gün ona da mail atıyorum.Sana kargom yolda diye.
Sonra bana kısa sürede cevap dönüp, ürün geldiği an da bana uspss,DHL,FEDEX "hangisini istiyorsanız" konşimento numarası veriyor ve oradan kontrol ederek 10 gün içerisinde ürüne sahip oluyorum.Kendisine de Türkiye'deki hesap numarasına ürünün bedeli doğrultusunda %5 ila %10 arasında değişen bir miktarı gönderiyorum.Kargo parası zaten malum oradan 10-20-30 dolar tutuyor onu direkt gönderiyorum.Şu ana kadar bir yamuk veya bir hasar veya bir sorunla karşılaşmadım,telefonundan ev adresine varan bir bilgi her zaman ben de var.Hani belki 4000 dolarlık fotoğraf makinesine güvenemeyebilirim ama Türkiye'de yıllardır sömürdükleri 600 dolarlık çadırı da 112 dolara alınca hani bu da göze alıp böyle bir yol bulduğumu söylemeyelim.Madem burada herkes birbirine yardımcı oluyor,ben de bu yolla bilgi paylaşmak,yazmak istedim.

Saygılarımla,

İrtibat için kendisine mail atıp nasıl çalıştığını sorabilirsiniz,

İRTİBAT:
dokaoglu@hotmail.com
UGUR DOKAOGLU

Güncel Özak, yanıtınız için teşekkürler. Aslına sandığınız gibi 300$ gibi bir fiyatı olan çadır almayı düşünmüyorum. Aksine 100-150$ gibi fiyatına göre performanslı bir çadır almayı düşünüyorum ama daha marka model yok kafamda. Ama bu fiyata Türkiye'de alabileceğiniz sanırım 3 tane falan çadır var. O çadırlar da yurtdışında daha ucuz sınıf çadırlar. Kargo parası falan ödeyerek ben de yine aynı fiyata hatta belki daha fazlasına getirteceğim ama en azından bir çok marka içinden seçmiş olacağım.

Bu arada verdiniz sitelerden biri olan altrec.com Paypal ile ödeme alıyor. Türkiye'ye gönderim yapıp yapmadıklarını da kendilerine soracağım :smiley:

Teşekkür ederim yanıtlarınız için sciencepeople, Güncel Özak .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR