Zj Guncel Yakit Tuketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasankaan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,757

hasankaan

Ana Kamp
Merbaha,
1997 Amerikan versiyon 5.2 ZJ sahibiyim. Aracimin suan guncel yakit tuketimi 235/70/16 kislik lastiklerle 130tl ile 270-280 km gidiyor durumunda. Yaklasik 46-47 kurus yakmakta. Sizlerin fikrini almak istedim normal midir ve sizlerin yakit tuketimi ne durumda?
Tesekkurler..

Etiketler
Merbaha,
1997 Amerikan versiyon 5.2 ZJ sahibiyim. Aracimin suan guncel yakit tuketimi 235/70/16 kislik lastiklerle 130tl ile 270-280 km gidiyor durumunda. Yaklasik 46-47 kurus yakmakta. Sizlerin fikrini almak istedim normal midir ve sizlerin yakit tuketimi ne durumda?
Tesekkurler..
Bende de aynı model hatta aynı renk araç var . prins lpgli , şehir içi 20 -21 litre değerlerinde sarfiyatım var . bir çok defa test ettim. aşağı yukarı dediğin rakamlara denk geliyor . Normal .
linkdeki ilanda vatandaş şehirler arası 0,20 lira yazmış :smiley: 1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 30.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 209351458 el insaf vijdan :smiley:

Merbaha,
Tesekkurler..
Bende de aynı model hatta aynı renk araç var . prins lpgli , şehir içi 20 -21 litre değerlerinde sarfiyatım var . bir çok defa test ettim. aşağı yukarı dediğin rakamlara denk geliyor . Normal .
linkdeki ilanda vatandaş şehirler arası 0,20 lira yazmış :smiley: 1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 30.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 209351458 el insaf vijdan :smiley:

Bende 97 GC 5.2 lt ile geçen hafta Sapanca'dan depoyu doldurdum, ortalama 90-100 km hızlarda İstanbul'a geldim tekrar doldurdum.43,96 tl lik gaz aldı.(Gaz birim fiyatı 2,13 tl/lt) ve gittiğim yol 92 km idi.Buda oluyorki 0,4778 Tl/Km yapar.Harcanan gazın Normal olup olmadığını aracım yeni olduğundan bende tam olarak bilemiyorum.Aracımın üzerinde şu an 265/75/16 M/T lastik var,Bende konu ile alakalı başka kullanıcılardan bilgi alabilirsem memnun olurum.

Son düzenleme:

Bence de hiç zorlamayın.

Elbette asfalt üzerinde MT-AT benzeri lastikler ufak bir artış yaşatır ama çok büyük bir fark olmaz.

Tecrübelerime göre yakıtı doğrudan etkileyen şey ağırlık.Benim gibi bagajınızda sandık içinde sürekli 100-150 kg malzeme varsa etkiler,tavandaki port bagaj varsa etkiler v.s

bende 97 model var.
150km ş.arası 55 tl yakıt fiyatı 2.32 tl. 100km de 36.66tl. yani 100km de 16lt lpg tüketimi.100km sabit hızla.
devamı toplam 1168 km toplam yakıt 448tl. ortalama 100 km de 38.36 tl.araç 120-130 km hızlarda

245/70/16 lastikler, standart donanım, Ankara şehir içi günlük kullanımda Ayrancı-Mustafa Kemal Mah. arası yoğun trafik 16.8lt benzin tüketimi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bende 97 GC 5.2 lt ile geçen hafta Sapanca'dan depoyu doldurdum, ortalama 90-100 km hızlarda İstanbul'a geldim tekrar doldurdum.43,96 tl lik gaz aldı.(Gaz birim fiyatı 2,13 tl/lt) ve gittiğim yol 92 km idi.Buda oluyorki 0,4778 Tl/Km yapar.Harcanan gazın Normal olup olmadığını aracım yeni olduğundan bende tam olarak bilemiyorum.Aracımın üzerinde şu an 265/75/16 M/T lastik var,Bende konu ile alakalı başka kullanıcılardan bilgi alabilirsem memnun olurum.
96 model zj sahibiyim litre fiyatı 1.89 dan aldığımda hiç sıkıştırmadan net 41 krş yakıyor şehir içinde uzun yol daha denemedim lastikler 255/70/16 arazi çamur dağ bayır 57 krş yaktı

Benim araca nazar değdi arkadaşlar :smiley:
Benzinden gaza geçerken boğulma oluyordu, en son yine böyle oldu ve araba stop etti ya da bana öyle geldi. Marşa bastım uzun uzun zor aldı. Meğer o lpg regülatörü mü diyorlar silindir şeklinde bir dağıtıcı beyin o arızalanmış. Arızalı olanı söküp daha büyüğünü/kuvvetlisini taktık lpg ayarlarını yaptık ancak hala 25lt/km nin altına düşüremedim bilgisayardaki yakıtı değerini. LPG 'deki kullanımın da bu oranda arttı tabi. Var mı bir tavsiyesi olan ?

Benim araca nazar değdi arkadaşlar :smiley:
Benzinden gaza geçerken boğulma oluyordu, en son yine böyle oldu ve araba stop etti ya da bana öyle geldi. Marşa bastım uzun uzun zor aldı. Meğer o lpg regülatörü mü diyorlar silindir şeklinde bir dağıtıcı beyin o arızalanmış. Arızalı olanı söküp daha büyüğünü/kuvvetlisini taktık lpg ayarlarını yaptık ancak hala 25lt/km nin altına düşüremedim bilgisayardaki yakıtı değerini. LPG 'deki kullanımın da bu oranda arttı tabi. Var mı bir tavsiyesi olan ?
Kit markası nedir?regülatörün içindeki diyaframların açılması biraz zaman alıyor,zamanla düşer diye düşünüyorum yanlız şunu anlamadım her kitin 8 silindir için 1 veya 2 model regülatörü var daha büyük olunca iyimi oluyormuş 6-8 silindire uygun ecu ve regulatör zaten standart değilmi ?bende lpg ile sorun yaşadım bu yüzden biraz bilgim var..en büyük derdin bu olsun ben bu sabah ön diff kırdım 100 liradan kaçtık 2500 lük olduk

Kit markası nedir?regülatörün içindeki diyaframların açılması biraz zaman alıyor,zamanla düşer diye düşünüyorum yanlız şunu anlamadım her kitin 8 silindir için 1 veya 2 model regülatörü var daha büyük olunca iyimi oluyormuş 6-8 silindire uygun ecu ve regulatör zaten standart değilmi ?bende lpg ile sorun yaşadım bu yüzden biraz bilgim var..en büyük derdin bu olsun ben bu sabah ön diff kırdım 100 liradan kaçtık 2500 lük olduk
Çok geçmiş olsun dostum, kitin markasını bilmiyorum, aslında daha önce duymadığım bir markaydı o nedenle unuttum. Regülatörün markası da AKL.
Bu problemle ilgili bir konu açtım, ordan yardım kabul ediyorum artık :smiley:

Çok geçmiş olsun dostum, kitin markasını bilmiyorum, aslında daha önce duymadığım bir markaydı o nedenle unuttum. Regülatörün markası da AKL.
Bu problemle ilgili bir konu açtım, ordan yardım kabul ediyorum artık :smiley:
Başkent sanayisinde fırat oto gaz var fırat abi lakabı doktor ben yıllardır giderim çok tanıdığımın işinide halletmiştir her marka her türlü sistemin doktorudur denemekte fayda var

Fırat ustaya gittim, regülatörü kimden aldıysan o yapsın dedi, uğraşmak istemiyormuş böyle işlerle artık, neden benden almadına getirdi lafı. Canın sağolsun dedim ve çıktım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR