ZJ Pusula ve Isı Göstergesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ENGİN42 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,105

ENGİN42

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar aranıza yeni katıldım 1994 5.2 grand cherokee m var arabamdam memnunum yanlız ısı göstergesi hep sıfırı gösteriyor altında CAL yazıyor kalibrasyonmu istiyor veya nedir yardımlarınızı bekliyorum

Etiketler

Ynt: ZJ Pusula ve Isı Göstergesi

Teşekkür ederim cevap yazdığınız için ama motordaki hararet muşurunun dış sıcaklık göstergesiyle bağlantısı varmı yani hararet muşuru dış ısıyıdamı gösteriyor veya ben yanlışmı sordum iyigünler dilerim

CAL kalibrasyon demektir. Pusula kalibrasyonu için arabayı 3 kere daire çizdirerek ( mesela bir göbekte ) döndürün. Millet bu ne ypaıyor diyebilir ancak pusula kalibrasyonu böyle.

Tabiki bu işlemi yaparken aracın gövdesinde manyetik bir cisim kesinlikle OLMAMALIDIR.

Yardımlarınız için teşekkürler bu dönme işi sadece pusula içinmi benim pusulam zaten çalışıyor ısı göstergesi hep sıfırı gösteriyor

CAL sadece pusula için yanar. Termometre için yanmaz. Eğer termometre çalışmıyorsa size amerikadan getirtebilirim

Ada Hn, sanırım Amerika ile bir bağlantınız var. Amerika'dan uygun fiyata vitesin önündeki yol bilgisayarını getirtebilmemiz mümkün olur mu? Fiyatı ne olur dersiniz? Teşekkürler...

yardımlarınız için teşekkürler amerikadan getirtmeden önce burada bir kontrol edebilsek mesela bu ısı sensörü arabanın neresinde motorun altındamı ön tamponun altındamı bir bilginiz varmı

Amerikada bağlantım var evet :smiley: bu ısı sensörü radyatörün önünde. ucuz bir parça çıkmacılarda da vardır sanırım ama ben artık çıkma parça yerine kullanılmamış şekilde getirtme yolunu seçiyorum. vitesin önündeki yol bilgisayarıda bulunur. Ancak tamiri var. Hangi şehirde olduğunu belirtirseniz yardımcı olabilirim.

mjeliada' Alıntı:
Amerikada bağlantım var evet :smiley: bu ısı sensörü radyatörün önünde. ucuz bir parça çıkmacılarda da vardır sanırım ama ben artık çıkma parça yerine kullanılmamış şekilde getirtme yolunu seçiyorum. vitesin önündeki yol bilgisayarıda bulunur. Ancak tamiri var. Hangi şehirde olduğunu belirtirseniz yardımcı olabilirim.
Ada Hn, cevabınız ve yardımperver yaklaşımınız için çok teşekkür ederim. Sizin yazılarınızı ve ZJ maceranızı en başından beri takip ediyorum. Bu araçlarda sanayiye gide gele ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu biliyorum.

Ben İstanbul'dayım (Beyoğlu yakınlarında oturuyor, Maslak yakınlarında da çalışıyorum). Tabii ki eğer tamir olabilecekse hem daha az masraf olması, hem de kendi aracımın parçası olması sebebiyle vitesin önündeki yol bilgisayarını tamir ettirmek isterim. Belki okumuşsunuzdur (muayenede dehşet... isimli konu), yol bilgisayarının çevresinden dumanlar çıktı ve yanık kokusu geldi.

Tahmini tamir masrafını veya Amerika'dan getirtirsek maliyetini bana söyleyebiliyor musunuz? Şimdiden teşekkürler.

kulaksizcumhur' Alıntı:
Ada Hn, cevabınız ve yardımperver yaklaşımınız için çok teşekkür ederim. Sizin yazılarınızı ve ZJ maceranızı en başından beri takip ediyorum. Bu araçlarda sanayiye gide gele ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu biliyorum.

Ben İstanbul'dayım (Beyoğlu yakınlarında oturuyor, Maslak yakınlarında da çalışıyorum). Tabii ki eğer tamir olabilecekse hem daha az masraf olması, hem de kendi aracımın parçası olması sebebiyle vitesin önündeki yol bilgisayarını tamir ettirmek isterim. Belki okumuşsunuzdur (muayenede dehşet... isimli konu), yol bilgisayarının çevresinden dumanlar çıktı ve yanık kokusu geldi.

Tahmini tamir masrafını veya Amerika'dan getirtirsek maliyetini bana söyleyebiliyor musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Teşekkür ederim :smiley:

Tamir masrafını tam olarak bilemem elektrikçi değilim :smiley: ancak dumanlar çıktıysa durumun pek iç açıcı olmadıgı kesin. Amerikadan ortalama 100 110 dolara çıkma ama muayyerini getirtebiliyorum. Geçen Ankara bir arkadaşıma lazım olmuştu , çıkmacıda 350 lira demişlerdi...

Ağzınıza (klavyede yazdığınız için aslnda "ellerinize") sağlık :smiley: Ankara'ya arada sırada geliyorum. Geldiğimde yönlendirmenizi rica ederim. Olmazsa çıkmasını alırız :smiley: Teşekkürler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri