93 Model Jeep Grand Cherokee 5.2 Şanzıman Arızası

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erensipahi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 566

erensipahi

Yeni Üye
Mesajlar
1
Tepkime Puanı
0
Merhaba değerli üyeler. yaklaşık 1 senedir kullandığım 5.2 zj aracımda bir sorun meydana geldi ve çözüme ulaşamıyorum. Aracım gayet düzgün bir şekilde vites geçişlerine sahipti ve bir sorun gözükmüyordu taki ben motora yatak sardırana kadar. kendim oto mekanik tamircisiyim sanayiide bir dükkanım var ama otomatik şanzıman konusunda çok bir bilgim yok. gelelim şimdi yaşadığım soruna ben motoru kendim söküp komple rektefiye işleminden geçirdim geri montajını yaptım ve çalıştırdım. aracı kullanmaya başladığımda soğukken hiçbir sorun yok vitesler gayet düzgün geçiyor fakat araç harareti 90 derece civarına geldiğinde şanzıman sanki bir mod değiştiriyor gibi yapıyor ve sadece 1-2 . vitesim çalışıyor ama 3. ve 4. vitese hiç geçmiyor. bu sorun soğukken yok araç ısınınca meydana geliyor. o/d tuşum düzgün çalışıyor gibi gözüküyor. roket teli ayarı ile baya bi oynadım bir değişiklik yok.şanzıman yağı ve filtresini komple yeniledim yine aynı sorun. motoru söküp takarken bir sensör veya kabloya zarar mı verdim diye düşünüyorum araç ısınınca neden viteslere geçmez oluyor böyle bir sorun yaşayan varmı aramızda ? şanzımancıya sorduğumda şanzımanın balatasını yakmışsın diyor ama mantıklı bakarsak balata yanmış olsa araç soğukkende geçmez o viteslere boş yere masraf yapmak istemiyorum yaşadığım yerde düzgün bir otomatik şanzıman ustasıda yok malesef tecrübesi olan arkadaşlar bi yorum yapar ise ona göre bi yol çizmeyi düşünüyorum. İyi bayramlar herkese :D
 
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,528
Mesajlar
1,519,403
Kayıtlı Üye Sayımız
172,192
Kaydolan Son Üyemiz
feyyazozen

Çevrimiçi üyelerGeri
Üst