Çeki Demirine Takılacak Motosiklet Çekme Aparatı Yapımı

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,460

Etiketler
Araç arkasında yukarıdaki örneklere benzer bir taşıma işleminde motorun boşta çekilemsinin mekanik aksamlara zarar vermemesi gerekir.Motor boşta olduğu için aktarma organları mekanik olarak bir birinden ayrı durumda.
Yok taşımada değilde ,motoru sürüşte boşa alıp gitmeyi kast ediyorsanız o can emniyeti anlamında tehlikeli sürüş tarzı olur.Tavsiye edilmez.

Yukarıdaki örneklerdeki taşıma siteminde arzu edilirse,motorun yere basan arka tekerinide paten tarzı bir aparatla tamamen yer ile ilişkisini kesebilirsiniz.
Motor ve şanzıman ayrı evet. Ama şanzıman çalışmaya devam eder. Boşta dahi olduğunda içinde bazı dişliler hareket etmeye devam eder. Bu sebepten çekilecek ağır vasıtalarda şaft sökülür ki tekerlerin şanzıman ile bağı kesilsin.

Motosiklet konusunda emin değilim zararı olup olmayacağı hakkında.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,528
Mesajlar
1,519,404
Kayıtlı Üye Sayımız
172,192
Kaydolan Son Üyemiz
feyyazozen

Çevrimiçi üyelerGeri
Üst