Dağcılık Hakkında

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FSakar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,082

FSakar

Yeni Üye
Mesajlar
1
Tepkime Puanı
0
Merhabalar.


Marmara Üniversitesi öğrencisi bir gencim. Okulumuzun dağcılık kulübüyle görüşmekteyim. Eğitim tarihlerini alır almaz dağcılığa başlamayı düşünüyorum. Öncelikle sizlerden biraz bilgi almak istiyorum.


Dağcılık sporu maliyetli midir?
Dağcılık sporuna başlamadan önce önereceğiniz şeyler var mı?
Sigara kullanıyorum, bırakmalıyım kuşkusuz...
Hangi ekipmanları almalıyım? Ne önerirsiniz.


Şimdiden teşekkür ederim.
 

Etiketler


Ynt: Dağcılık Hakkında

Öncelikle şunu söyliyeyim. Ben 2-3 yıldır dağa tırmanmıyorum çok da profesyonel değilim fakat,

Dağcılık amatör ve profesyonel olarak ayrılır.

Amatör dersen, sadece kaliteli bir bot yeterlidir. Üstüne sıcak tutan bir mont, kazak, (kış günü için tabii) ve sıcak tutan bir pantolon giymen gerekir. Ve tırmanacağın dağın çok zor olmaması, ve tırmanman hakkında bir planınının olması gerekir.

Profesyonel ise adı üstünde profesyoneldir. Discovery Channel'da falan gördüysen GPS aletleri, çekiç vs. (bende pek iyi bilmiyorum, yeni öğreniyorum) gibi bir çok eşyaları vardır. Fakat az çok tehlikeli bir spordur.

Hatalarım olabilir, aydınlatmaya çalıştım.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,529
Mesajlar
1,519,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,192
Kaydolan Son Üyemiz
feyyazozen

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst