Fethiye’de Hava 51 Derece

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,979

penguen

Zirve
Mesajlar
1,599
Tepkime Puanı
11
Afrika’dan yarın gelmesi beklenen sıcak hava dalgası, bugünden yurdu etkilemeye başladı.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait dijital termometre, dün öğle saatlerinde 51 derece sıcaklığı gösterdi. Sıcaktan bunalan yerli- yabancı tatilciler plajlara, koylara ve havuzlara akın etti. Bazı vatandaşlar ise bahçe hortumuyla serinlemeye çalıştı.

Yarından itibaren sıcaklıklar ülke genelinde mevsim normallerinin 6-8 derece üstüne yükselecek.

Bodrum, Marmaris, Çeşme ve Antalya başta olmak üzere tüm turizm merkezlerinde yerli yabancı turistler plajlara akın etti.

Kemer Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Ahmet Orhan, özellikle öğle saatlerinde güneş altında kalınmaması ve bol sıvı tüketilmesi önerisinde bulundu. Kalp, solunum yetmezliği ve tansiyon sorunu bulunanların kesinlikle dışarı çıkmaması gerektiğini vurgulayan Dr. Ahmet Orhan, "Kesinlikle fazla alkol tüketilmemeli, bozulmuş olma riski nedeniylle açıkta satılan gıdalar yenmemeli" diye konuştu.
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,541
Mesajlar
1,519,620
Kayıtlı Üye Sayımız
172,204
Kaydolan Son Üyemiz
izmirkartali

Çevrimiçi üyelerGeri
Üst