Karavan İle Norveç Hakkinda Her Şey (2017 Temmuz)

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhat2007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,439
Preikastolen , yürüyerek 2 saat tırmanış ve 1,5 saat iniş ama göreceklerinize değiyor. Yeter ki güneşli açık bir hava olsun, yoksa hiç çıkmayın , hiç bir şey göremeyeceğiniz gibi eziyeti bir yana en çok da 200 NOK (20 Euro) otopark bedeli üzer.
20170719 140434
 

EtiketlerNorveç’de feribotlar
Norveç’de yollar sık sık fiyordlar ile kesiliyor buralarda feribotlar imdada yetişiyor.
(http://www.fjord1.no) sitesinden inceleyebilir ve fiyatlarını görebilirsiniz. Şaşırtıcı olarak Norveç’in pahalılığı ile orantılı olmayan feribot ücretleri ödedik. Mesafenin uzunluğuna bağlı olarak değişmekle beraber en kısa geçiş için 120 NOK (60 TL.) en uzun geçiş için 210 NOK (100 TL.) ödedik. Fiyat yüksek gelmesin bu geçişi yapmaktan başka çareniz olmadığını ya da yolu çok uzatacağınızı düşününce fazla sayılmaz. Feribotlar gün boyu çalışıyor saat sıkıntısı olmuyor. Bazı feribotlarda free internet var. Turistik geçişler biraz daha pahalı örneğin Flam-Gudvangen arası kişi başı 330 NOK. Fjord Norway. Visit Bergen, Ålesund, Preikestolen & Trolltunga

Norveç ve fiyordlar hakkında aktaracağım deneyimlerim burada bitiyor.Bunda sonra bir miktar daha fotoğraf yükleyeceğim.
Tüm karavanseverlerle başka bir seyahat anı ve tecrübelerimizi paylaşmak üzere...
 


Merhaba Serhat bey
Harikasınız, bu kadar güzel ve detaylı paylaşım ben hayran kaldım.
Her şeyi o kadar anlaşılır, detaylı ve yeterince anlatmışsınız ki
Çok faydalı oldu benim için.
Bu yıl temmuz gibi emekli oluyoruz eşim ve ben.
Norveç gezisi planlamaya çalışıyorduk
Bu paylaşımınız beni iyice cesaretlendirdi.
Sonsuz teşekkürlerimle, her geziniz ve yaşamınızda her şey gönlünüzce olsun.
Bülent çavuşoğlu
 

Teşekkürler Bülent bey , biz de size sağlıklı ve mutlu emeklilikler dileriz.Norveç de karavancılık çok kolay ve keyifli bu hedefinizden vazgeçmeyin ve ertelemeyin.Dönüşünüzde paylaşırsanız biz de sizin anılarınızla tazeleniriz.
 Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,529
Mesajlar
1,519,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,192
Kaydolan Son Üyemiz
feyyazozen

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst