Karavan İle Norveç Hakkinda Her Şey (2017 Temmuz)

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhat2007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,483
Atlantik


Serhat bey izninizle resimde ön taraftaki köprüyü (üzerinde iki balıkçı var) biraz tanıtayım. Bu köprü Avrupa’da balıkçılar arasında meşhur bir köprü. Denizin gel-git zamanı denk gelirse oltayı her atışta bir kaç tane uskumru tutmak mümkün.
 

Etiketler

Detaylı bilgiendirmeleriniz ve görselleriniz için teşekkürler. İnsanı oralara
davet ediyor adeta. Verdiğiniz bilgiler bizim gibi yeni karavancılar içinde ansiklopedi gibi.
Sağlıklı geziler dilerim.
İrfan Yıldırım
 

Norveç’e nasıl gidilir ?
Norveç’e gitmek için belli başlı üç yol var.
1.Almanya’dan Lübeck (Travemünde) üzerinden feribot ile Malmö’ye geçiş.Feribot yolculuğu 9 saat sürer, binerken yanınıza yiyecek içecek alın, gemide karavan için elektrik , sauna ve sıcak duşlar ücretsiz.(Bileti en az 2 ay önce internetten (www.finnlines.com) alırsanız karavan+2 kişi 70 Euro ,bu bilet fiyatı Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri için geçerli diğer günler daha yüksek seyahatinizi buna göre planlayabilirsiniz.)Ayrıca bileti gidiş dönüş alırsanız dönüşte daha yüksek fiyat ödemezsiniz.Bu yüzden seyahat planınızı detaylı yapmanız iyi olur.
Bu rotanın avantajı : Geçiş ücreti düşük , daha kısa yol ve bu sayede Lübeck gibi çok güzel bir şehri gezmiş olursunuz..
Bu rotanın dezavantajı : Danimarka ve Kopenhag’ı göremezsiniz.
2.Karadan Danimarka üzerinden Great Belt ve Öresund köprülerinden geçerek ,Malmö , Helsinborg, Göteborg yolu ile Oslo’ya varabilir buradan Norveç güzergahına başlayabilirsiniz.
Bu rotanın avantajı : Yol üzerindeki Kopenhag’ı gezebilir , Great Belt ve Öresund köprülerini görebilirsiniz.
Bu rotanın dezavantajı : Daha fazla km.,Great Belt ve Öresund köprülerinin maliyeti (her ikisi toplam yaklaşık 110 euro)

3.Danimarka’nın kuzeyinde Hirtshals’dan feribot ile Kristiansund’a feribot ile geçiş.(Bilet fiyatı yaklaşık 110 Euro)
Bu rotanın avantajı : Zamanınız kısa ise Norveç turunuza fiyortlara en yakın yerden başlamış olursunuz , zira Norveç fiyordları ve başlıca görülecek yerlerin rotası buradan başlıyor.
Bu rotanın dezavantajı : Malmö, Göteborg ve Oslo’yu göremezsiniz.
Biz Kopenhag’ı daha önce görmüş olduğumuz için giderken ve dönerken Almanya, Lübeck/Travemünde – İsveç, Malmö geçişlerini kullandık.
TAVSİYEMİZ ; Giderken Danimarka / Hirtshals - Norveç / Kristiansund feribot geçişi , dönerken Oslo,Göteborg,yolu ile Malmö’den Almanya Lübeck/Travemünde ‘ ye feribot ile dönüş .
Kopenhag için dönüşte, trenle Malmö-Kopenhag geçişi yapılabilir.
Haritaları incelerseniz bu geçişlerden başka birkaç yol daha olduğunu görebilirsiniz.
Rostock-Trelleborg , Sassnits-Trelleborg gibi …
İnternetten detaylı araştırıp hiç endişe etmeden feribot biletlerinizi alabilirsiniz, bu güne kadar defalarca internetten yurtdışı feribot bileti aldık ,hiç birinde sıkıntı yaşamadık.

Sayın Hocam
Feribot geçişlerinde 15 m3 ile 13 m3 karavan geçiş ücretleri arasında çok fark var mı, dezavantaj-avantaj karşılaştırmalarında hep bu konu öne atılıyor. Ayrıca sormak istediğim bir konu da şu: 15 m3 lük aracınızla şehir içinde dolaşmak ya da konaklamakta ( şehir içinde ) Norveç ya da başaka bir ülkede herhangi bir zorlukla karşılaştınız mı ? teşekkür ederim
 Norveç paylaşımlarım bir süre daha devam edecek................... 16 Mayıs'da 60 günlük Sicilya,Sardunya ve Korsika güzergahında yola çıkıyoruz.....

Eeeeee , haniii ???:smileycat:
Serhat Bey , ağzımıza çaldığınız bir parmak bal ile kaldık....:tired:
Hem Norveç gezisi devamını hem de 60 günlük Akdeniz adaları seyahatinizin notları ve fotolarını bekliyoruz :smiley::wink:
 
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,541
Mesajlar
1,519,620
Kayıtlı Üye Sayımız
172,204
Kaydolan Son Üyemiz
izmirkartali

Çevrimiçi üyelerGeri
Üst