Karavan İle Norveç Hakkinda Her Şey (2017 Temmuz)

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhat2007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,490

Etiketler
Sayın Hocam
Feribot geçişlerinde 15 m3 ile 13 m3 karavan geçiş ücretleri arasında çok fark var mı, dezavantaj-avantaj karşılaştırmalarında hep bu konu öne atılıyor. Ayrıca sormak istediğim bir konu da şu: 15 m3 lük aracınızla şehir içinde dolaşmak ya da konaklamakta ( şehir içinde ) Norveç ya da başaka bir ülkede herhangi bir zorlukla karşılaştınız mı ? teşekkür ederim
Sayın Çakırefe , uluslararası feribotlarda ücret uzunluk ve yüksekliğe bağlı , 13 m3 ile 15 m3 arasında yükseklik farkı yok , uzunlukda da 6 metre sonrası için fiyat artıyor , bu nedenle 13 m3 ile 15 m3 arasında ücret farkı yok diyebiliriz, ancak 17 m3 için ücret mutlaka farklı olur.Ayrıca Norveç fiyordları arasındaki iç hatlarda durum daha rahat sadece araç sınıfına göre bilet alıyorsunuz uzunluk ve yükseklik fark etmiyor.
Norveç bence Avrupa da karavancılığın en kolay olduğu ülke , kampingler çok sık (ücretler yüksek) ama eğer elektrik ,su vb. ihtiyaçlarınız yoksa hiç kampinge girmeden günlerce rahat ve güvenli konaklayabilirsiniz. Ayrıca Avrupa da karavancılık yapmadığımız ülke kalmadı , hiç bir yerde şehir içi konaklamalarda sıkıntı yaşamadık , yeter ki araç dışında içeride konaklama yapıldığını gösteren çok belirgin izler (Şezlong , masa vb. ) bırakmayın , bir de eğer karanlıkta park ettiyseniz aynı yerin sabah nasıl bir yer olacağını ( dükkan önü , çöp kutusu v.b. ) düşünmeyi unutmayın.
 
Son düzenleme:


Eeeeee , haniii ???:smileycat:
Serhat Bey , ağzımıza çaldığınız bir parmak bal ile kaldık....:tired:
Hem Norveç gezisi devamını hem de 60 günlük Akdeniz adaları seyahatinizin notları ve fotolarını bekliyoruz :smiley::wink:
Evet , 2018 Mayıs ayında başlayıp 58 gün süren Sicilya , Sardunya ve Korsika seyahatimizi tamamladık , notları ve fotoğrafları düzenleyip en kısa zamanda paylaşım yapacağım.
 
evet çeşmealtında oturuyoruz.gezenbilir e yeni üye oldum ve sizin Norveç gezinizi imrenerek okudum .
darısı başımıza dileği ile ...:smiley:
 

Serhat Bey, öncelikle teşekkürler, keyifli ve açıklayıcı bir yazı dizisi paylaşımı yapmışsınız, benzer bir rotayı takip etmeyi düşünüyorum, yazdığınız gerekli olanları not aldım, biraz kafamda netleştirdikten sonra son rötuşlar için sizi rahatsız edebilirim :smiley:
 


Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,541
Mesajlar
1,519,651
Kayıtlı Üye Sayımız
172,203
Kaydolan Son Üyemiz
izmirkartali

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst