Suzuki Alırken Aracı Nerede Baktırmalı? Usta, Ekspertiz, Servis?

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 2teker4ceker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,001

2teker4ceker

Yeni Üye
Mesajlar
2
Tepkime Puanı
0
herkese selamlar, 2004-5 manuel g.vitara 1.6 3k almayı düşünüyorum. alacağım araç 200-300bin km.de olacak muhtemelen. teknik bilgim pek yok. bu yüzden aracı güvenilir bir yere göstermeliyim. forumda tavsiye edilen ustalar var, özel ekspertizler var, bir de yetkili servisler var. sadece önerilen usta yeterli olur mu? yoksa öncesinde boya/değişen/performans testi için ekspertize de göstermeli miyim? ya da sadece yetkili servis mi? yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
 O yaşta bir araç için bence boya durumu önemsiz.

Dikkat edilmesi gereken şey, şase ve podyelerde oynama olmaması, bakımlarının düzgün yapılmış olmasıdır. Motor durumu için en gerçek gösterge kompresyon ölçümüdür. Dyno asla motor durumunu göstermez. Diğer ön takım, yürüyen ve şanzıman durumunu ekspertiz söylüyor zaten. Ama kimse kompresyon ölçmüyor. Herkes boya varmı, değişen ne ona bakıyor. Oysa bakım geçmişi ve motor-şanzıman en önemli hususlar. Tabi en başta yazdığım ağır kaza şase podye hasar durumu da çok önemli.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,529
Mesajlar
1,519,421
Kayıtlı Üye Sayımız
172,192
Kaydolan Son Üyemiz
feyyazozen

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst