Trekking: Hırgehbur

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayhanakbuga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,852

ayhanakbuga

Kamp I
Mesajlar
170
Tepkime Puanı
133
Yaş
43
Yer
Erzurum
Hırgehbur Trekking Doğup büyüdüğüm toprakları zaman zaman ziyaret etmek mutluluk kaynaklarımdan. Corona Virüs salgını nedeniyle okullar tatil edilince, ben de bu mevsimde kimsenin yaşamadığı köyüme gittim. Araç yolu yer yer karla kaplı olduğu ve benim de şoförlük becerim iyi olmadığı için yolun bir kısmını yürüyerek eve vardım.

Sırt çantam ağır olduğu, yaşım da kırka dayandığı için köy yolları beni bayağı bir yordu ve terletti. Köydeki evimize varınca sobayı yakıp geceyi soba ateşinin sıcaklığında geçirdim. Ertesi gün köyümüzün mezralarından olan Ehnahıç ve Hırgehbur'a sırtçantamla yürüdüm. Geçtiğim yollarda karın erimediği kısımlar da vardı. Kuş sesleri ve kirletilmemiş 0 km havayı soluyarak yürüdüm. Dinlendim, manzara izledim bol bol, drone uçurdum. Ah ulen ah ne güzel günlerdi ve güzel yerdeyim diyerek şükrettim rabbime.

Dönüş yolunda ateş yaktım. İniş olduğu için yolum daha bir keyifle yürüdüm. Dağdan kopan çığa ilk defa canlı canlı şahidoldum. Sağ salim evime vardım.

 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,541
Mesajlar
1,519,659
Kayıtlı Üye Sayımız
172,203
Kaydolan Son Üyemiz
izmirkartali

SON KONULARGeri
Üst