Turkiye Hava & Toz Raporu

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,738

erthem

Moderatör
Mesajlar
2,379
Tepkime Puanı
16
Yer
Ordu
Dünden bu yana nasıl hissdiyorsunuz bilmem ama sağlık koşullarınızdaki değişikliğin nedeni benim TOZLAR: Hani İst Met Ofise göre yerden kalkan tozlar ve eksoz dumanları. Diyorum ya allahtan bunları dünya okumuyor da millete rezil olmuyoruz. Bilim nerede biz neredeyiz. Veya değiştirelim dünyadaki meteoroloji nerede biz neredeyiz? Fark mı görmek istiyorsunuz. Girin komuşunun sayfasına da bakın nasıl oluyor topluma hizmet, görün gözlerinizle. http://forecast. uoa.gr Ege sahil ve iç kesimi sayesinde en azından Ege'de hava nasıl olacak saat bazında ve de üç boyutlu izlemeniz mümkün. Bizde ise akşam bültenlerinde yayınlanan uydu görüntüleri ile gerçek arasaında en az 6 bazen 12 saat fark var, tek kelime ile topluma ayıp ediliyor. Aynen bugün olduğu gibi. Üzerimizden yüzbinlerce ton toz geçer görüntü bozulur, sağlık bozlulur ama ne gam, acaba istifa etsek te mi şeçilsek etmesek te mi oy versek tartışmalaraı daha doyurucu.İşte suzusluk kapıda, ben de iddia ediyorum ki gerkli şartlar oluştuğunda yağışa neden olabilirim. Ama nerede biri kapımızı çalacak, gavura bakılır ne yapıyor ne ediyor diye, Çin'de yapılmış daha önemli haber. Merak etmeyin kıa bir süre sonra gavur ortaklarımızla geleceğiz ve de milyonlarca doları alıp bu işi yapacağız daha da kıymetli olacağız o zaman. Ne yapalaım yeni moda ya Avrupalı olduk artık, anlaşmaları da imzaladık artık etik sorunlar nedeni ile bile olsa kuş elimizden uçtu gitti. Dün Ege bugün de Anadolu üzerindeki yoğun tozlar ekteki uydu verisinden net bir şekilde izlenebilir. http://havadantozda n.com köşemde de bahsettim. Allahtan kümülonimbüs yani pamuk pamuk olan bulutlar yok, olsaydı siz o zaman görürdünüz orman yangınlarını. Bir zaman gelecek bilim her şeye hakim olacak ama şimdi şeçim ve de her daim geçim zamanı. Toz'dan tetiklenen sağlık sorunlarınız (astım, migren,tansiyon, huysuz bacak, baş ağrısı ve de allerileriniz) için tek çare yine bizi beklemek. Yazdık sağa sola sulu süpürge üretenlere ama yine tık yok. Beyler bir yenliği alalım da üretlim para kazanlım telaşesi içerisinde değiller, olanı taklit edip üretmek daha önemli. Ama mesela bunu bir araç için düşünsek reklam sevincini araç içinde değil de sağlığını araç içinde kazanan ve hakikaten de aracından inmek istemeyen bir kişi reklamına dönecek. Neden mi arcın içini (otomobil veya otobüs) temiz hava odası yaptınızı mı hakikaten inmek istemeyeceksiniz, dışarıda allerji, içerisi mis gibi temiz bir ortam. Hadi gel de pazarla bakalım, bizimkilerden tık çıkmayacak ama bunu büyüklere pazarlayınca taklit etmek için sırya giren çok olacak....sonrası vizyon misyon innovasyon, bence fisssyon biz iyi takip ederiz,
bugün epeyce dertleştik ama insan elindekini ortaklık dahi olsa kaptırınca biraz üzülüyor...

sağlıcakla kalın hafif yemekler yiyin, alkol almayın, kızmayın, bugünlerde hava çok tozlu ve de böyle devam edecek
ha pilotsanız da yağmur yağınca sert inin yoksa pist yine kısa kalır, siz beni dinleyin son pişmanlık fayda etmiyor

Europe 3 032007127terra2km


Cemal SAYDAM
 

Etiketler
Ynt: Turkiye Hava & Toz Raporu

Makaleyi okudum da çok ilginç ve de çok doğru.Dün sabah tansiyonum yükseldi ve kendimi çok kötü hissettim.Etrafımdaki bir çok kişi de aynı şekilde olumsuz etkilenmiş.Hayırlısı Allah'tan diyelim.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,528
Mesajlar
1,519,408
Kayıtlı Üye Sayımız
172,192
Kaydolan Son Üyemiz
feyyazozen

Çevrimiçi üyelerGeri
Üst