Üyemiz Vural Daşdemir Sevgili Kızı Sıla Daşdemir'i Kaybetti..

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,921

ceranus

Tabanvay-Offroad Grubu
Mesajlar
11,960
Tepkime Puanı
11
Yer
ANKARA
Üyelerimizden Vural Daşdemir sevgili kızı Sıla Daşdemir'i ve kızının sınıf arkadaşı Buse Karakurum'u 19 Mart 2013 de elim bir trafik kazasında kaybetmiştir, mekanları cennet olsun, her iki aileyede başsağlığı ve sabırlar diliyorum..

Gezenbilir Ailemizden, oluşturulacak "Sıla Daşdemir Hatıra Ormanı" için destek olabilecek arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz..

vural' Alıntı:
Zerrin hanım merhaba, ..... Ege orman müdürlüğünün Çeşme/Ildır'da yer tahsisi ile 10.000 ağaçlık bir "SILA DAŞDEMİR HATIRA ORMANI" oluşturuyoruz, ....

*** Havale yaparken açıklamalar kısmına "SILA DAŞDEMİR HATIRA ORMANI" yazmak gerekiyor..

*** Bir fidan 5 TL dir

HESAP NO:
ZİRAAT BANKASI 26 AĞUSTOS ŞB.
... IBAN:TR82 0001 0008 8406 9615 4350 01

İŞ BANKASI GÜNDOĞDU ŞUBESİ
IBAN:TR51 0006 4000 0013 4240 1161 49

VAKIFLAR BANKASI ALSANCAK ŞB.
IBAN:TR69 0001 5001 5800 7284 9671 96

DENİZBANK EGE KURUMSAL-KAMU FİNANSMAN VE TİCARET MERKEZ ŞB.
IBAN:TR47 0013 4000 0042 5403 9000 01

NOT: DENİZ BANK ÜZERİNDEN YAPILAN HAVALELERDE HAVALE ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.
 

Etiketler
Ynt: Üyemiz Vural Daşdemir Sevgili Kızı Sıla Daşdemir'i Kaybetti..

Allah Rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun.
 

Ynt: Üyemiz Vural Daşdemir Sevgili Kızı Sıla Daşdemir Ormanı Kampanyası

2007 yılında alıp 6 yıl kullandıktan sonra değiştirme ihtiyacı duyduğum çekme karavanımı mart ayı başlarında satmıştım, arayı fazla sogutup parayıda harcamadan birazda üzerine ilave ederek yeni bir karavan araştırırken ERBA karavanda ikinci el olarak bulduğum 6.80 metre çift dingil karavanı almak için 18 Mart 2013 tarihinde Balıkesir'den Adapazarı'na ERBA karavana gittim, saat 13:00 civarıydı, karavanda gözden kaçmış yada söylenipte olmayan bazı eksiklikler gördüm, Onur Başoğlu'da sagolsun eksiklikler konusunda hiç tereddütsüz çok yardımcı oldu, en son elektrikli şofbenin çalışmadığını gördük, gitti Adapazarında bir bayiden 15 litrelik yeni bir şofben satın aldı ve fabrikalarında montajınıda yaptırdı.
Biz bu işlerle ugraşırken vakit epey geç olmuştu, yanlış hatırlamıyorsam 21- 21:30 sularıydı ben oradan karavanımı bağlayıp yola çıktığımda, aslında bir amacımda Yalova üniversitesi Endüstri mühendisliği 3. sınıfta okuyan kızım Sıla'yıda ziyaret etmekti, Adapazarı'na giderken dersi var bölmeyeyim diye ugramamıştım dönüşte ugrayayım hem beni hemde yeni karavanımızı görmek kocaman sürpriz olsun daha çok sevinsin diye düşünmüştüm. Benim şansıma nasıl yoğun bir trafik vardı haftanın ilk günü olmasına rağmen akıllara zarar, ben karavanla Yalova'ya gidene kadar saat çok geç olmuştu, Yalova'ya gidenleriniz bilir hemen ışıklardan sola Bursa istikametine döndüğünüzde sagda Migros vardır, migrosun yanında durdum, hem bir karavanı kontrol edeyim hemde Sıla'yı arayayım diye. Karavanın etrafında dolaştım, lastik havalarını kontrol ettim, elektrik aksamına baktım herşey normaldi, elime telefonu aldım saate baktım, "geç oldu yatmışmıdır acaba, yattıysa uykusunu bölmeyeyim" diye düşünürken kızımı o saatte aramaktan vazgeçtim ve Bursa'ya dogru yola çıktım. Nereden bilebilirdimki m kızımın ve arkadaşlarının o gün bir arkadaşlarının doğum gününü kutlayacaklarını, eger arasaydım belki bu kazayı önliyebilecek olduğumu, nereden bilebilirdim onlarında benim arkamdan gelip aynı yolda kaza yapacaklarını. Evet, bilemedim maalesef, ben sabah 04:00 gibi Balıkesir'e geldim, 05.55 te bu acı haberi aldım, "Kızınız trafik kazası geçirdi, Orhangazi'ye gelmeniz gerekiyor" dedikleri anda anladım kızımın bana veda ettiğini, çünkü basit bir kaza olsa o saatte bana ulaşma ihtiyacı duymazlardı, yada ağır bir yaralanma olsaydı da Orhangazide tutmazlardı. Aracımın arkasından karavanı ayırıp aynı yoldan tekrar geri gittim, tüm yol boyunca Allahıma yalvardım bir umutla,"Sahip olduğum herşeyimi al ama kızımı alma ona birşey olmasın"diye, maalesef öyle olmadı, kızım vedalaşmadan gitmişti, sonrası zaten bildiğimiz şeyler.
Değerli insanlar, birçoğumuz yakınlarımızı, sevdiklerimizi, arkadaşlarımızı kaybediyoruz, aramızda bu acıyı benden daha önce yaşamış arkadaşlarımda olabilir, Evlat acısı hiç tartışmasızki bunların en büyüğü, en acısı, hiçbirinizin böyle bir acı yaşamasını istemem, bunun içinde dua ediyorum. Maalesef yaşamış olduğum ve benim buradan paylaşmak istediğim tecrübem, hiç kimse kimseye kırgın kalmasın, yakınınızda olsa uzağınızda olsa acı paylaşıldıkça azalır düşüncesiyle hareket edin, dostlarınıza yakın olun, sevdiklerinizle yaşayabileceğiniz 1 dakikayı bile değerlendirin, çünkü o bir dakika bile sonradan bir asır kadar değerli olabilir, içinizde yanan bir volkan kadar vicdan azabı yaratabilir, ertelemeyin, sonra yaparım demeyin.
Başka bir konuda; benim aklıma gelmeyen fakat biricik kızım Sıla'nın tertemiz kalpli arkadaşlarının aklına gelen "SILA DAŞDEMİR ORMANI" kampanyasında çok kısa bir süre olmasına ragmen şuan 6.000 fidana ulaşılmış bulunuyor olmamız, bu kampanyanın detaylarına Facebook'tan ulaşılması çok kolay(Bu kampanya İzmir valiliğinden alınan izinle EGE ORMAN VAKFI ve EGE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜYLE parelel yürütülmektedir). Kızım Sıla Çeşme/Ildır'da 10.000 fidanlık bir ormanın oluşmasına vesile oldu, kızımın anısına 10.000 fidanın hayat bulması benim en büyük tesellim, inşallah en kısa sürede sayıyı tamamlarız.
Son olarak değinmeden geçmek istemediğim bir konuda, bu orman oluşturulması konusunda Zerrin hanım aracılığıyla buradan da duyuru yapılmış olmasına rağmen, hiç kimsenin ilğisini çekmemiş olmasına tüm samimiyetimle söylüyorum çok şaşırdım ve üzüldüm, çünkü benim içinde bulunduğum bu topluluğun özellikle doğayı ilğilendiren bu ve buna benzer konularda çok daha duyarlı ve hassas olacağı, davranılacağı düşüncesindeydim. işte bu yüzden sayın Zerrin hanımdan bu duyuruyu yapmasını ben istemiştim, aradan geçen 15 günlük sürede bu konuyla hiç ilgilenenin olmamasına gerçekten çok şaşırdım, bu konuda düşüncelerimi belirtirken lütfen beni yanlış anlamayın, yarın buradaki herkes fidan alır artık diyede düşünmüyorum ama sözle bile destek olunmayışı çok ilğinç. 10.000 agaçlık "SILA DAŞDEMİR ORMANI" çalışmasında biz zaten bu sayıya mutlaka ulaşacağız, belki zaman biraz daha uzayabilir, henüz 1 aylık sürede 6.000'den fazla fidan zaten bunun en büyük ispatı.

Allah'tan kimseye böyle bir acıyı yaşatmamasını diliyorum, buradan nezaket gösterip, acımı paylaşan, başşaglığı dileyen siz değerli arkadaşlarıma tüm samimiyetimle teşekkür ediyorum, saygılarımla.
 

Ynt: Üyemiz Vural Daşdemir Sevgili Kızı Sıla Daşdemir'i Kaybetti..

Allah Rahmet Eylesin, Mekanları Cennet Olsun.Allah geride kalanlara sabır versin.Çok üzüldüm:(

Hayat çok kısa...Her şey boş geliyor.
 

Ynt: Üyemiz Vural Daşdemir Sevgili Kızı Sıla Daşdemir'i Kaybetti..

Vural Bey ,başınız sağolsun,Allah sabır versin çok üzüldük
 
Ynt: Üyemiz Vural Daşdemir Sevgili Kızı Sıla Daşdemir'i Kaybetti..

İki hafta önce 17 yaşında gencecik bir öğrencimi kendi canına kıyması sonucu çok acı bir şekilde kaybettim. Günlerdir öyle perişan oldum ki evlat acısını hayal bile edemiyorum. Allah sabır versin. Evladınızın mekanı cennet olsun. Ne mutlu ki ardında böyle güzel bir hatıra bırakacak kıymetli dostlar edinebilmiş. Başınız sağ olsun.
Biz de çocuğumuz için benzer bir şey düşünebiliriz. Bize de fikir vermiş oldunuz. Dilerim en kısa zamanda gerçekleştirebilirsiniz.
 

Ynt: Üyemiz Vural Daşdemir Sevgili Kızı Sıla Daşdemir'i Kaybetti..

Rabbim mekanini cennet eylesin, sabriniza sabir katsin.
Başınız sağolsun.

UbC
 


Ynt: Üyemiz Vural Daşdemir Sevgili Kızı Sıla Daşdemir'i Kaybetti..

Vural bey, inanın acınızı yüreğimde hissettim. Allah size sabır versin, yavrunuza rahmet eylesin, kimseye böyle acı yaşatmasın...
 
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,537
Mesajlar
1,519,589
Kayıtlı Üye Sayımız
172,204
Kaydolan Son Üyemiz
izmirkartali

Çevrimiçi üyelerGeri
Üst