İnönü Yaylası Kampı (14-15 Haziran 2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Felice Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,759
Ynt: İnönü Yaylası Kampı (14-15 Haziran 2008)

merhaba doğadaşlar, İnönü yaylası Kocaeli bölgesinde bilinen bir yayladır. (1030 m) Samanlı dağlarının bağrında uzunlamasına konumlanmış , çam ve gürgen ormanıyla çevrili harika bir yayladır.. Tepecik köyü halkından insanların barakadan yayla evleri de yaz kış oradadır..Aracınızla rahatlıkla ulaşılan bir yerdir. Trekking için Aytepe'den başlayarak yaklaşık 4 saatlik bir yürüyüşle İnönü yaylasına varılır ve aynı yoldan geri dönülebilir. Alternatif parkur ise Kayaüstü yaylası (Tepecik köyü üzerinden)-İnönü yaylasına yürüyüştür, ancak bu parkur çok daha uzundur, gün içersinde tek yönlü düşünülmelidir.
Ayrıca serindere kanyonundan bahsedildi. Daha geçen hafta gruptan arkadaşlarımız burada büyük şelaleye kadar dere/kanyon yürüyüşü yaptılar.Çok zevkli ve heyecanlı bir parkurdur.Kesinlikle öneririm.Bu aylarda su debisi düşük, kolay geçiş yapılabilir.4+4 saat süreli tam günlük düşünülmelidir.(serindere örnekköyden başlamak üzere ) sağlıklı kalın, doğayla kalın..selamlar..

Etiketler

arkadaslar gıtmeyenler ıcın soyluyorum ınönu yaylası mutlaka gıdılmesı gereken bıyer benn hemen hemen her hafta gıderımm

cok guzel vakıt gecırdıgınız her halınzden bellı oluyo
dogayla ıcıce olunca teknolıjıden soguyo ınsan:smiley:)))))

iyi ve keyifli bir kamp olmuş fakat karadenizli insanların yayla ve silah merakı malesef sabaha kadar devam ettiğinden biz gittiğimizde çok rahatsız olduk bu sebepten inönü yaylasına çok yakın tüm telefonların çektiği en az inönü kadar güzel ve piknikci ve ateş etmeyi seven insanların bilmediği bir kamp alanı bulduk çok yakında suda var ve arazi çadır için çok uygun başarabilirsem resimleri yükleyeceğim... ayrıca kocaelide bu kadarçok doğa dostu olduğunu bilmiyordum tanışıp kaynaşmak hep birlikte çadır atmak dileyiyle

bahsettiğin bölgenin koordinatlarını verebilirmisin?

ayrıca bayram sonrası etkinliğimiz var, bekleriz,
selamlar.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=20346.new;topicseen#new

seve seve katılabilirim bir kroki hazırlıyorum en kısa sürede paylaşabilrim umut kaptanla birkaç etkinlikte resimlerini gördüm aracınızn oda biliyor yakın zamanda etkinliklerde görüşmek dileyiyle bu arada dün kartepete akuttan arkadaşların karlar altıdaki çadırları beni çoook heveslendirdi. Yakın zamanda kar kampı kurmak umuduyla

mezeci_67' Alıntı:
Arkadaşlar çok keyifli bir gezi olduğu belli ilerki yaylalara sağlıkla.............

çok isteriz Adnan bey biz de sizin yemeklerinizi çok merak ediyoruz...

selamlar.
mesut

Mesut bey inşallah biryerlerde denk geliriz. Biz ekip olarak her sene yedigöller alabalık sezonu açılışı ve offroad oyunlarına geliyoruz. Arada kafamıza estikçe yaylaydı dağdı proğram kendiliğinden oluuyor...

Bacakl yayla 1634metre

İNAQUASANİTAS' Alıntı:
iyi ve keyifli bir kamp olmuş fakat karadenizli insanların yayla ve silah merakı malesef sabaha kadar devam ettiğinden biz gittiğimizde çok rahatsız olduk bu sebepten inönü yaylasına çok yakın tüm telefonların çektiği en az inönü kadar güzel ve piknikci ve ateş etmeyi seven insanların bilmediği bir kamp alanı bulduk çok yakında suda var ve arazi çadır için çok uygun başarabilirsem resimleri yükleyeceğim... ayrıca kocaelide bu kadarçok doğa dostu olduğunu bilmiyordum tanışıp kaynaşmak hep birlikte çadır atmak dileyiyle
Ufuk bey kardeşim,gizli cennetimizi niye kamuya ifşa ediyorsun,çok reeca ederim :smiley:
Orasının İnönü yaylasından daha güzel ve yüksek olduğunu,cep telefonlarının full+full çektiğini,her milimetrekaresinin yeşil olduğunu,sularının buzz gibi ve lezzetli olduğunu veee insan ırkının izine rastlanmadığını söyleme sakın :smiley:

ADADOST' Alıntı:
Ufuk bey kardeşim,gizli cennetimizi niye kamuya ifşa ediyorsun,çok reeca ederim :smiley:
Orasının İnönü yaylasından daha güzel ve yüksek olduğunu,cep telefonlarının full+full çektiğini,her milimetrekaresinin yeşil olduğunu,sularının buzz gibi ve lezzetli olduğunu veee insan ırkının izine rastlanmadığını söyleme sakın :smiley:

Söyle sen Ufuk arkadaşım, bizden de sır çıkmaz. ;) Gezenbilir içinde kalır... :D

Namık Bey,şimdi oralar kar altındadır ve ulaşıma kapalıdır.Karların erimesini ve yolların açılmasını dört gözle bekliyorum.Erir erimez bir kamp yapabiliriz orada.Hem tanışma,kaynaşma,hem de bilmeyenler için bölgeyi tanıma fırsatı olur ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR