03 Grand Cherokee Bakim Maliyeti Ve Yapilmasi Gerekenler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dumah Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,887

dumah

Yeni Üye
Merhaba

2003 GC 4.7 v8 overland arac aldim.

130bin km de. aracin bakimlari aslinda cok uzun sure olmamis ama sifirdan butun sivilari ve periyodik bakimini yapmak istedim.

aldiklarim ve maliyetleri

hava filtre high out put icin 115 tl usa mali mopar degil.
yag filtre mopar 65tl
polen filtre 120tl usa mali mopar degil.
5w40 tab 1 motor yagi 285 tl 6 lt
diff yagi 4 lt 75x140 312tl -- motul marka, digerleri full sentetik degil dikkat.
diff katkisi 2 tane 180 tl mopar
6lt sanziman yagi 324lira - mopar atf4
sanziman filtre conta set 215 tl - usa mali mopar degil.
2 lt arazi sanziman yagi 160 tl - mopar yok yerine petronas tutela powergear4
2lt direksiyon pompa yagi 150tl - motul multi hf - mopar yok
2 adet motor kulagi 570 tl - mopar degil usa mali
1 adet sanziman kulagi 315 tl
2 adet diff contasi 80 tl.

Suana kadar total 2891 tl - bu listedeki fiyatlar marka kovaladigim icin biraz yuksek ama bu dogru olanmi fantazisimi rakam bana cok geldi yorum yapabilirseniz sevinirim.

bu listede eksik benzin filtresi var.

bunlarin disinda yapmam veya degistirmem gereken bir sey varmidir?

direksiyon pompamda ince bi kacak var. ama haftada yarim cay bardagindan daha az sivi tuketiyor, direksiyonda donuslerde ses ve tikirdama var, direksiyon kutusundada birseyler olabileceginden supheleniyorum ama suan daha ellemedim.
kontrol etmem veya dikkatli olmam gereken bi nokta varmidir? tamir kitiyle sorun asilabiliyormu yoksa, pompayi sanayi tornacisina emanet edip kece degistirtmelimiyim?

araca suan 130bin km de, 121bin km de tartarini lpg uygulamasi yapilmis, alan kisinin dedigine gore, lpg montaji yapan ustasi arada 1000tl fark oldugunu prinsle, tartarini ile ayni oldugunu bir sorun yasamayacagini soylemis. az cok arastirdim ama pek tartarini kullanan wj gormedim, aslinda sorun bildirende olmamis. aracin benzinle lpg arasinda cekis farki cok olmasada var, dik yokuslarda biraz daha sesli ve gitmeme durumu olarak belli ediyor. yokus dikliginde baya bikten bahsediyorum ince dar yokus sokak aralari gibi. girmisken prins e mi girmelimiyim, bu kadar fark yaratacak bi durum varmidir tartarini ile ilgili.

araca iridyumlu buji takmislar bu lpg montaji ile birlikte, bu bujilere bakmam mi lazim yoksa, parcacinin onerdigi overland 4.7 high output icin champion un urettigi bujilerden mi almaliyim?

suan icin baska bi sorum yok, eger surasina burasina bak yada degistir dediginiz onerileriniz varsa memnuniyet duyarim dinlemekten, aracta 4inch iron rock yukseltme var bu arada. yolda alt takimindan yaglanma isteyen sesler geliyor :smiley: besik sallama tarzi :smiley: onlar icin yaglama yerleri varmi sizinde tecrube ettiginiz.

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR