1.6 Vitara Silindir Kapağı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trink Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,085

trink

Kamp I
Yer
Bodrum/Muğla
Web
bodrummarinegroup.com
Merhaba
piyasada 1.6 vitara için yan sanayi sıfır silindir kapağı bulunmakta 420-500 tl arasında fiyat var. Bu kapağı kullanan var mı? yada bilgisi olan. orjinali 3600 tl . Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın yakın zamanda silindir kapağı alacağım boşa para vermiyeyim.

Etiketler
Ynt: 1.6 Vitara Silindir Kapağı

cıkma bulunuyor,,koreli yan sanayii olan iyi

radyatör +orj.termostat alıp takmayıda ihmal etmeyin..

blok da aliminyum olduğuna ölçtürüp biçtirin nadirende olsa catlak veya egik çıkabiliyor.. :smiley:

Bloğu hallettik hala az miktarda hararette su karışımı var silindir kapağını söktürüp teste göndereceğim büyük ihtimalle çatlak çıkacak bu yüzden hazırlık yapıyorum.

silindir kapağını söktürdüm test sonucunda kılcal çatlak tespit edildi. piyasada asahi ve Kyoto marka çin malı var kullanan varmı tavsiye bekliyorum ikisinden birini alacağım.

aynı sorunları geçenlerde bende yaşadım. hararetten dolayı. kapak taslamaya gitti ama sorun çözülmedi. bloklara baktırdım onlarda sağlam. motordaki yağ kanalları tıkanmış ve su ile birbirine karışmış. Hazır açmışken pıston kol yatak takımınıda değiştirdim. sorunum yok umarım çözüm bulursunuz. kapak içinde yardımcı olabilirim orjinalleri 3000 tl civarında. çıkma veya yan sanayi düşünürseniz onlarında fiyatı hemen hemen 500 ve 1000tl olarak değişiyor. kolay gelsin

Motor komple yapıldı, termostat yenisi ile değiştirildi antifiriz kondu silindir kapağı asahi marka ile değişti (çorlu Suzuki serviste) tam aracı bugün alacaktım hırıltılı bir ses oluştu usta volant cıvatasından şüphelendi şimdi şanzuman sökülüp bakılacak

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri