1 Ayliğina Otostopla Ege Ve Akdenİz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tufanvolkan9 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,933

tufanvolkan9

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar adım tufan 18 yaşındayım.Bu yaz okuldan bir arkadaşım ile hazırdan 20 22si gibi tur yapmayı düşünüyoruz tabi otostop ile olucak.Sebebi ise ilerde anlatacağım anım olsun istiyorum hem de az parayla neler yapılacağını merak ediyorum.Elimde 550 tl kendi biriktirmiş olduğum para var.Ama hiç ekipmanım yok.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim yani ucuza çanta çadır ve aksiyon kamerasını nereden bulabilirim ? Alacağım şeyler ise çadır uyku tulumu (mata gerek varmı zaten çadırda uyuruz) çanta,şarj aleti,aksiyon kamerası,fener,biber gazı,bıçak(hem koruma amaçlı hemde domates felan kesmek için ) gözlük şapka havlu diş macunu şampuan ekstra bir kaç tişört ve şort ayakkabım var sadece parmak arası terlik veya sandalet alıcam yara bandı ve baş ağrısı ilacı(lazım olabilir) termos kağıt kalem(günlük yazarım) selfie çubuğu tripot powerbank.Bunların hepsini tahmini kaça alabilirim.Arkadaşımda para katar ama pek katacağını sanmıyorum maddi durumları pek iyi değil.550 tlm var ama babamdan da bi 200tl daha alırsam yol harçlığı ile beraber bunların hepsini tedarik edebilirmiyim ? Böyle bir işe kalkmamız sizce sakıncalımı, sakıncalı olsa bile bu benim hayalim sürekli okula git gel aynı şeyler yapmaktan sıkıldım bir farklılık olsun istiyorum.Tahminimce balıkesirden başlar antalya adanaya kadar ilerleriz ordanda geri döneriz artık 1 aymı sürer 1.5aymı sürer bilemem.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim,inşallah başımıza bir iş gelmez.Başka bir şey gerekiyor ise yazar mısınız.

Etiketler
arkadaşlar arkadaşıma sadece çanta ve bi miktar para almasını söyliyeceğim.Hem maddi durumları çok iyi değil hem de diğer malzemeleri ben alırsam ilerde bana yine lazım olur

Bende senin gibi lisedeyken otostopla akdeniz turu yapmıstım bi arkadasımla birlikde cok sükür basımıza bir iş gelmemisti aracına bindigimiz insanlar hep iyi insanlardı insallah sizinde basınıza bi iş gelmez ama araca binmeden önce adamı iyice bi süzün tipini begenmezseniz binmeyin arabaya malzeme olarakda decatlonda aradıgın seyleri uygun fiyata bulabilirsin

decatlona baktım sırt çantaları yoktu bana göre en az 60lt lazım olanlarda pahalı geldi ama diğer malzemeler ucuz aliexpress ve decatlondan yapmayı düşünüyorum.İnşallah başımıza bir şey gelmez :smiley:

merhaba :smiley:
hevesini takdir ettim ama 550 lira hem ekipman hem de seyahat için hele ki 1 -1,5 aylık bir seyahat için az gibi, yemek olayını nasıl çözmeyi düşünüyosun? yol üzerinde mi yiyeceksin yoksa kap kacak taşıyıp kendin mi pişireceksin? bunların ikisi de ek maliyet gerektirir, ayrıca mat kullanmadan yatmak bence hata çünkü ne kadar çadırın içinde de olsan yer yalıtımını yapmak zorundasın, ayrıca sert zemine yatmaktansa nispeten yumuşak mata yatarsan daha rahat edersin, unutma ki yolculuk halinde olucaksın ve yolculuktan zevk alabilmen için dinlenmen gerekiyor
benim önerim, ya yolculuk süresini kısaltman ya da biraz daha bekleyerek para biriktirmen yönünde :smiley:
kampçılık ve kamp ekipmanları hakkında biraz daha araştırma yapmanı da tavsiye ederim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR