1. Erzurum Tortum Şelale Ve Öşvank Yolu Üzerinde Kış Kampı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayhanakbuga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,507

ayhanakbuga

Kamp I
Yer
Erzurum
Okulların 1. Dönem tatiline girmesi ile, tatil günlerinin bir kısmını çocukluğumu yaşadığım köyümde geçirmek istedim. Evli birinin ailesinden uzak kendi başına tatil yapması biraz garip kaçabilir bazılarına... Tatil günleri akrabalar, komşular ve dostlar arasında misafirlikler, davetler, gidiş gelişler olur. Benim arkadaşlar ve akrabaların çoğu Erzurum'da olmadığı için, çoğunlukla hanımı götür getirle geçecekti tatilim :smiley: Oğlum da uzun süreli yürüyüşleri ve olumsuz hava koşullarını kaldırabilecek yaşta ve fiziksel olgunlukta olmadığından tek başıma çıktım yola. Arabamla birlikte Erzurum merkezden cuma günü cuma namazından sonra yolculuğum başladı. Kafamdaki düşünce Uzundere'de Tortum Şelalesi mescidinde gece kalmaktı geçen yıl bir gece geçirmiştim orada. Abdest namaz için kolaylık olur diye... Şelaleye vardığımda kullanılabilir temiz suyun olmadığını gördüm. Dereden su doldurup içmeyi canım pek istemedi. Jandarma da mescidin hemen karşısında olduğu, izin almak için konuşmak gerektiği ve izin vermeyeceklerini bildiğim için :smiley: rotamı biraz daha geride Öşvank yolu üzerindeki piknik alanına çevirdim. Suyu, tuvaleti vardı... tipik kamping alanı gibi bir yer. Gittim, çadırımı kurdum. Biraz üşüdüm ama kışlık ekipmanlarım olduğu için içim rahattı. Aklımda kitap okumak da vardı ama tulumun içinde pek okunmuyor kışın onu farkettim. Çay tiryakisi olduğum için içmediğimde başım ağrıyor, çay getirmeyi unutmuşum, biraz da sırt çantası ağır olur diye onu önemsememiş olabilirim. Tulumum kaz tüyü, gece nefesimden su buharı çadırın üstünden tekrar bana yağmur gibi yağmış. Kaz tüyü uyku tulumları ıslanınca verimliliğini kaybediyor. Gece iki araba geldi çadırın yanına. İletişim kurmadığımız için kim olduklarını bilemedim. Jandarma olabilir diye de fikir yürüttüm. Aracımın plakasına bakıp kim olduğumu araştırmış olabilirler. Daha önce de yaşamıştım... Ara ara uyandım çadırda, uyanınca bir şeyler yiyesim geliyor ve kuruyemiş getirmeyi de akledememişim. Mutlu, huzurlu bir şekilde sabah uyandım. Çadırdan hemen çıkmak istemedim çünkü soğuk. Kafayı toparlayınca saat 9:30 gibi toparlandım ve devam ettim yolculuğuma...

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR