1 eylül 2012 aladağlar gezimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tarik01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,963

tarik01

Kamp I
Yer
kayseri
arkadaşlar gezimizden bir kaç fotoyu paylaşmak istedim... 3150 rakıma ulaştığımız yerler oldu. milli park olduğu için dağ keçiside gördük. bir tarafımızda demirkazık diğer tarafta erciyes... öyle bir zirveye çıktık ki 5 ilin sınırlarını görebiliyorduk; adana, Konya, Niğde, Kayseri ve k.maraş. doğa yürüyüşü yapanlar offroad ve dağcılar için çok güzel yerler.

DSCF2271

Etiketler

Ynt: 1 eylül 2012 aladağlar gezimiz

Güzel gezi ve güzel fotoğraflar. Ellerinize ve emeğinize sağlık.

Seneye oralara gelmeyei düşünüyorum. Sizce 4x2 Duster buralara çıkabilirmi?

teşekkürler... gezimiz güzeldi ve bir gün sonra eşim ve çocuklarımla da gittim. aynı şekilde alagöle kadar çıktık yaklaşık 2700 rakımlar... dağ keçisi ve ur kekliği gördük...

arkadaşlar connect ile çıkabiliyorlar ama bir yoldan oda çok tehlikeli. çünkü yollar dar ve kaygan... aslında yol değilde maden aramak için açılan yollar. bu bölgelede delikkaya da dedemanın maden ocağı var. dağlar delik deşik olmuş aslında burda da bir karmaşa var. hem milli park yok yol asfalt olmaz insanlar dikkatli girmeli falan filan deniyor diğer taraftan heryer iş makinası ... garip değilmi sizcede... bir rehber olmalı dağlarda çok fazla yol var... arkadaş bir hafta önce gitmiş yinede yolu şaşırıyorduk. dediğim gibi zirvelerde maden arama dan dolayı heryere yol açmışlar...
bu benim gittiğim yoldan hacer ormanlarına araçla geçilemiyor. buraya kadar gelip geri kalan yolu yürüyerek geçmek gerekiyor. yada kapuzbaşı ardından hacer ormanlarına kadar araçla gidip oradan yaya olarak bu bölgeye gelinebilir. bu şekilde yapan birçok gruplar var. demirkazık denince herkesin aklına niğde geliyor ve o taraftan tırmanıyor. birde dağların kayseri tarafı var ve bence burası daha güzel...herkese tavsiye ederim...

DSCF2470

DSCF2471

DSCF2488

Heyt bee :smiley: Avcılar bu sizin görüp fotoğrafladığınız hayvanları avlayabilmek için dünyalar kadar para veriyuorlar, avlamak bir yana gördüklerinde bile bunu bir başarı sayıyorlar.

Gerçekten çok şanslısınız. Çok güzel fotolar ellerinize sağlık.

teşekkürler yorumlar için...
evet heytt demek lazım bu görüntülere ...özünde bende avcıyım. ama katliamcı değilim. bu keçiyi gördüğümde çok yakındı ve jipte tüfekte vardı fotomakineside vardı ben makineyi seçtim. eminim benim yerimde başka biri olsa vurma yoluna giderdi.
eşim ve çocuklarıma göstermek bu güzel fotoları çevremdekilerle paylaşmak apayrı bir haz.

Gerçek avıcıların öldürmekten çok o vahşi hayvanı doğal ortamında görmek ve onunla bir mücadeleye girmektir istesikleri.

Siz fotoğraf makinesini seçerek en güzel kararı vermişssiniz tebrik ederim.

Şunu merak ettim Erciyes fotoğraftaki yüzü güneye bakan taraf mı acaba hiç kar göremediğimden dolayı merak ettim, ayrıca dağ keçilerini görmek ayrı bir sevinç kaynağı :smiley:

Cok tesekkur ediyorum. Yorumlar icin.
Erciyesin guney tarafi. Kuzeyinde kar var. Herkese boyle bir geziyi tavsiye ediyorum. Tabi orada birkac gun kamp yapilsa super olur. Seneye temmuzda dusunuyorum.
Bir bilgi daha paylasayim bizim rehberimiz olan hocamiz zamaninda buralari motorsikletiyle gezmis. Ve anadolu parsini gorme sansina varm..is. Eger sansiniz varsa vasak.keci.ur kekligi.kurt.ve kartal gorebilirsinizz

Tebrik ediyorum sizi güzel bir gezi ve paylaşım, isterseniz bir dahaki sefere Çamardı-Yelatan Dağdibi"nden çıkış yapın çok güzel ve özel manzaralarla karşılaşacağınızdan eminim, zamanlama uygun olursa bende eşlik etmek isterim size.... evet ayrıca özel pozlar da yakalamışsınız ayrıca tebrikler..

Çok güzel ve yerinde bir tercih yapmışsınız.Ayrıca fotoğraflarınızda çok güzel.Tebrikler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri