10bin Tl Altı Enduro

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vanesy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,304

vanesy

Yeni Üye
10bin tl altı 600cc civarı endurolara bakıyorum. ilanlarda;
kle 500, pegaso, transalp, gs650, tenere gibi motorlar ilgimi çekiyor.

bu motorların hangisi daha mekaniktir, daha az teknolojik parça içerir? hangisi daha hafiftir? hangisinin tamiri, tadili kolay, parçası bol, kendisi güvenilirdir?

kim bilir kaç yüz bin km gitmiş bu motorlara güvenilir mi? yolda bırakır mı? elimden hiç tamirat gelmez, hemen servise giderim. çok masraflı, zahmetli olur mu? şehir içinde de kullanacağım, akıttısı, kokuttusu, harareti pişman eder mi? hiç bulaşmayıp bütçeyi yükseltmek mi lazım?

Son düzenleme:

Bu saydığınız makinaları ya kullandım yada eşimde dostumda vardı...önerim suzuki freewind xf 650....pek bilinmez ama.....en az yakanı en az sorun çıkaranı ve kıvrağı.....

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğer eliniz anahtar tutmuyor , takım tamir imkanlarınız yoksa 10.000TL ltına alacağınız 600 cc bir enduroyu yurutemezsiniz. Yadatemiz masrafsız600 cc malı kimse 10.000 altına satmaz diyeyim.

size tavsiyem klx250 crf250 gibi makinelere bakın. Hoş onların bile temizlerine 11-12 yazıyorlar folpfpş kazalı masraflıları belki 10 bin altına alınabilir.

Eğer eliniz anahtar tutmuyor , takım tamir imkanlarınız yoksa 10.000TL ltına alacağınız 600 cc bir enduroyu yurutemezsiniz. Yadatemiz masrafsız600 cc malı kimse 10.000 altına satmaz diyeyim.

size tavsiyem klx250 crf250 gibi makinelere bakın. Hoş onların bile temizlerine 11-12 yazıyorlar folpfpş kazalı masraflıları belki 10 bin altına alınabilir.
haklısınız...

Arkadaşa katılıyorum

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dostum Kendi yazdığımı yalanlamış gibi olacağım ama sahibinden,com da arattım 2004 KLR650 lere 7-8 bin fiyatlar yazmışlar. Ben zamanında sıfırını almıştım. Şu an alıp arazide kullanan arkadaşlarım da var.
Uzun zamandır kullanmış sahibinden , km si ile oynanmamış 50-60 bin km ye kadar (ama hakiki km si olduğuna kesin emin ol 30-40 bin yazılan motorların %99 u oynanmıştır) masrafsız eksiksiz bir 2004-2005 model klr650 yi 7-7.5 bine alabileceğini görüyorum.
Bu motorlar yüksek camurlukludur uzun yolda rüzgarın durumuna göre 120-130'u gecince kafa sallayabilir. Yine 120yi gecince rüzgar boynunu ağrıtır (ön cam takarsan sorun kalmaz). Öyle artçımla yan çantaları takıyım uzun yola gideyim işi zordur ama tek başına 120 km süratle istediğin her yere düşük maliyetle gidebileceğin akmaz kokmaz parçası yurtdışından kolaylıkla bulunabilen canavar gibi bir motordur. 600 cc japon daha ne olsun.

Bahsi geçen motorlardan Transalp hariç hepsine sahip oldum. Eski motorda su soğutmalı işine pek girmemek gerekli diye düşünüyorum. Hobi olsun ve biraz uğraşmayı sevdiğim için geçen sene 97 model TT600E aldım. Şu ana kadar bir miktar para harcadım fakat bugün itibari ile kondisyonu çok tatmin edici. Bu arada birçok parçasını sıfır bulabildim.

JWyq7r

29JO0q

Dostum Kendi yazdığımı yalanlamış gibi olacağım ama sahibinden,com da arattım 2004 KLR650 lere 7-8 bin fiyatlar yazmışlar. Ben zamanında sıfırını almıştım. Şu an alıp arazide kullanan arkadaşlarım da var.
Uzun zamandır kullanmış sahibinden , km si ile oynanmamış 50-60 bin km ye kadar (ama hakiki km si olduğuna kesin emin ol 30-40 bin yazılan motorların %99 u oynanmıştır) masrafsız eksiksiz bir 2004-2005 model klr650 yi 7-7.5 bine alabileceğini görüyorum.
Bu motorlar yüksek camurlukludur uzun yolda rüzgarın durumuna göre 120-130'u gecince kafa sallayabilir. Yine 120yi gecince rüzgar boynunu ağrıtır (ön cam takarsan sorun kalmaz). Öyle artçımla yan çantaları takıyım uzun yola gideyim işi zordur ama tek başına 120 km süratle istediğin her yere düşük maliyetle gidebileceğin akmaz kokmaz parçası yurtdışından kolaylıkla bulunabilen canavar gibi bir motordur. 600 cc japon daha ne olsun.
ne güzel anlaşmıştık oysa :smiley:
tekrar bakayım ilanlara o zaman.

km'yi güvenmek imkansız. 2.,3. sahibinden motorlarda km. şans işi.

Merhaba, istiğiniz fiyata alabileceğiniz motor bence bmw f650, arkadaşıma yıllar önce almıştık 4 yıl bindi, sonra ben yeğenime aldım, bakımını tamirini ben yapıyorum, motor 90000 km yi geçti, daha hatırı sayılır bir arıza vermedi bize, bu sene değişiklik olsun diye boyattık ve ciddi denilebilecek bir bakım yaptık.. yeğenim satmayı düşünüyor ancak buradan bizim motor bakın gibi bir algı oluşsun istemem.. yeğenim 660 tenere almak istiyor satma sebebi o..

Motora gelince hafta sonu beraber yani iki motor benim motorum farklı, köyümüze gittik geldik toplamda 1050, sorunsuz gittik geldik, f650 linin makinesi gerçekten sağlam bir makine, daha makineyle alakalı bir sorun yaşamadık.. karbiratör ile ilgili sorun yaşadık onuda çözdüm, sadece ayarı kaldı onuda tecrübeye dayanarak yapacağız..

f650 ler temizi bakımlısı bulunursa her yere gidebilecek, asvaltta çok rahat, yayla yollarında harika, az yakan ideal ucuz bir endurodur.

Bunun yanında, eskiden 3 yıl bindiğim honda xl650 transalpten de bahsedeyim, fiyatları sizin bahsettiğiniz bütçeyi aşar ama katır gibi motorlardır.. yani eşekten hızlı, eşekten çok yük çeken zevkli sorunsuz bir motosiklettir.

F650 nin parçaları borusandan temin edilebilir ancak pahalıdır, diğer motorların parçalarıda ucuz değildir.. maalesef motosik parçaları pahalı.. hızlıca yazdım, geriye dönüp bakmadım, hatam olduysa affola.

kendi motorumu henüz satamadığım için ağırdan alıyorum.

bmw f 650'ler çok yapılı geldi. şehir içinde gündelik kullanıma devam etmek istiyorum, o cüsse gözümü korkuttu.
burcinhan'ın gösterdiği tarzda cross lara bakıyordum, hedefte cross olunca düşük cc'lere de bakmaya başladım.

gözümün ucu da kle 500, pegaso 600 gibi daha yapısız endurolarda. yarın bir 94 pegaso bakmaya gidiyorum. ihtiyarların fiyatları uygun olduğu için beğenirsem hemen alabilirim.

iyi satışlar dilerim. ben de istanbulda tt600 ilanlarını takip ediyorum. mümkün olduğu kadar bütçeyi aşağı çekmeye çalışıyorum.
bu motor şehir içi kısa mesafede uygun lastik takılırsa yer yer kullanılabilir mi? çok yorar mı?
yol endurosu alırsam (pegaso, tenere, gs650 gibi) bir de skuter alırım; cross alırsam, uygun lastik takıp ufak tefek işlerimde şehir içinde kullanırım diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri