11,5metrekup Ducato İçi̇n Karavan Plani

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arslanmurat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,946

Etiketler
Melih aradan baya zaman geçmiş,
hem de yakındaymışsın ama görüşemedik,
Maltepe buluşmalarına da gelmedin

Çok uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Sanırım 8 yıldır buraya yazmıyorum. İşlerin birden değişmesi, çoğalması ve aile olayları derken kopmuştum. Bu gün başka bir konu ile ilgili birşey ararken kendimi burada buldum. Ve yeni karavan yapacak arkadaşlara bir katkı olması açısından fikrimi yazmak istedim.

11.5m3 ile 13 m3 arası araçlar için en iyi düzen Ferhat beyin dediği düzendir. Kendim de 12.5 m3 Renault Master araçtan bu düzende bir karavan yaptık. İçerisinde yaşam alanı oldukça geniş. İki yetişkin ve 5 yaşında bir çocuk kışın bile uzun süre araçtan çıkmadan, birbirimize temas etmeden tüm işlerimizi yapabiliyoruz. Bu tip bir düzeni kesinlikle tavsiye ederiz.

Bizim araçta girişte sağda ocak ve mutfağın bir bölümü var. Kayar kapı karşısında WC/Duş (110x80cm), duşun solunda lavabo ve mutfağın ikinci parçası yer alıyor. Bunun karşısında üstü boş bir tezgah ve altında buz dolabı var. Arkada ise 180cm x 172 boyunda bir koltuk / Yatak grubu var.

Buraya fotoğraf ekleyemedim. Ama likten araçcın planına bakabilirsiniz.

Çok teşekkürler, Renault master bende ciddi ciddi düşünüyorum,kısa veya orta kasa, en fazla 13 metreküp. En fazla 2010 model araç alabilirim, en çok korktuğum aracın daha sonradan mekanik sorunları ile beni sık sık üzmesi. Ben çok titiz bir sürücüyüm, aracı ezmem, bakımını ihmal etmem ama bu araçlarda hep ticari olarak kullanıyorlar, sizler nasıl yendiniz bu endişeyi?

Melih aradan baya zaman geçmiş,
hem de yakındaymışsın ama görüşemedik,
Maltepe buluşmalarına da gelmedin
Evet artık yakınlardayım. Bostancı kadar yakında. :smiley: Maltepe buluşmasından haberim yoktu. İşler çok yoğun geçtiği için bakamıyordum. Bundan sonra bir buluşma olursa mutlaka gelmeye çalışırım. Önümüz yaz sanırım bir ara görüşürüz bir yerlerde. Benim görmediğim bir organizasyon olursa da beni dürtün gelmeye çalışırım. :smiley:

Çok teşekkürler, Renault master bende ciddi ciddi düşünüyorum,kısa veya orta kasa, en fazla 13 metreküp. En fazla 2010 model araç alabilirim, en çok korktuğum aracın daha sonradan mekanik sorunları ile beni sık sık üzmesi. Ben çok titiz bir sürücüyüm, aracı ezmem, bakımını ihmal etmem ama bu araçlarda hep ticari olarak kullanıyorlar, sizler nasıl yendiniz bu endişeyi?
Rica ederim bu plan uzun şase 13 metreküplük Master için. Benim bunu tercih etme sebebim uzunluk olarak 370 cmlik net bir kasası olması ve daha önemlisi piyasada karavan için Ducato araçlar tutulduğundan temizi kalmadı sayılır. Renaultlarda temizini bulmak biraz daha kolay. Ben Yalova'dan bulmuştum aracı. Okul minibüsü. Sadece sabah akşam öğrenci taşımış. Ama alınca illaki mekanik bakıma sokacaksınız, lastikleri değiştireceksiniz. Aküyü yenileyeceksiniz. Araç alırken, karavan dönüşüm bütçesini ayarlarken, mutlaka bunlara da bütçe ayırmayı unutmayın. Bakımları yaptırıp değişmesi gerekeni değiştirin ki kafanız rahat olsun.

Rica ederim bu plan uzun şase 13 metreküplük Master için. Benim bunu tercih etme sebebim uzunluk olarak 370 cmlik net bir kasası olması ve daha önemlisi piyasada karavan için Ducato araçlar tutulduğundan temizi kalmadı sayılır. Renaultlarda temizini bulmak biraz daha kolay. Ben Yalova'dan bulmuştum aracı. Okul minibüsü. Sadece sabah akşam öğrenci taşımış. Ama alınca illaki mekanik bakıma sokacaksınız, lastikleri değiştireceksiniz. Aküyü yenileyeceksiniz. Araç alırken, karavan dönüşüm bütçesini ayarlarken, mutlaka bunlara da bütçe ayırmayı unutmayın. Bakımları yaptırıp değişmesi gerekeni değiştirin ki kafanız rahat olsun.
Evet haklısınız,muhtemelen Renault alacağım. Servis aracı illaki daha az yıpranmış olur, bir tek izolasyonda camları zorluk çıkaracaktır sanırım ama o da illaki hallolur. Aslında bir ara sadece dış duş düşünmüştüm, hatta hala da düşünmüyor değilim veya içeriye seyyar duş,perdeli. Hal böyle olunca Renault Trafic de gündemime girdi, benim boyum da 1.72 ,ebat olarak bana yeter diye düşünüyorum, zaten evim de stüdyo daire,minimale alışığız.

10 yıllık hayalıme bır adım daha yaklastım.
bu ay karavana donusume masladım. sankı biraz tersten basladım ama olsun.
aracımı gecen yıl ekım ayında almaya ıstanbula gıtmıstım. aracı alıp donus yoluna cıktıgımda temız ve yenı revızyon yapılmıs 2010 model honda cbf 150 motorsıletı gorur gormez begenıp almıstım.
aracımda motorumda 7 aya yakındır yatıyordu.
araca orıs marka flanslı tip cekı demırı taktım ve uzerıne motorsıklet tasıma apararatı ınsaa ettım. kaba ınsaat bıttı
test yaptım. temızlık ve boyadan sonra son halını atarım.
kısmet olursa 15-20 gun e cam montajına yapacagım
iç plan konusunda hala kararsızım ve destegınıze ıhtıyacım var.
aklımda tavan ve duvarlar lambiri dolapları çam kontra plaktan yapıp yakma ve seffaf vernik var.
AYDIN - DİDİM
389bccc0 ed87 48d1 a2dc 360bbfc47be3
5734f191 58fd 407d 8b11 3ba2fdca8ee9
8152a01d 9016 4f4d 89ff 1b02d08c4287
13933d10 a1bb 4a0c 848c d5a0f35e5daa
B2732d25 37a1 4dd0 9cd7 7a2ad8f8b1b5
deyım. araca cam montajı konusunda yardımcı olabılecek var ise destegınızı rıca ederim
0536 693 14 31 murat
gurupta benimde bırseylerı paylasmaya ( karavan yapım süreci ) baslamanın verdıgı gurur ve mutlulugun tarıfı yok.
anlatılmaz yaşanır cinsinden birsey.

merhaba
yıllardır hayalını kurdugum karavan a sahıp olmak ıcın en sonunda 2016 model 11,5metreküp ducato aracımı aldım.
pln konusunda internetten arastırma yaptım fakat basarılı olmadım.
sızlerden rıcam yerlesım planı hakkında fıkır vermenız elınıde var ıse benımle paylasmanız.
şimdiden destegınız ıcın tesekkurler
aracta cogunlukla esım ve golden cınsı 5 yasında kopegmızle gezecegız
egean.tr inceleyin faydalı olacaktır.

10 yıllık hayalıme bır adım daha yaklastım.
bu ay karavana donusume masladım. sankı biraz tersten basladım ama olsun.
aracımı gecen yıl ekım ayında almaya ıstanbula gıtmıstım. aracı alıp donus yoluna cıktıgımda temız ve yenı revızyon yapılmıs 2010 model honda cbf 150 motorsıletı gorur gormez begenıp almıstım.
aracımda motorumda 7 aya yakındır yatıyordu.
araca orıs marka flanslı tip cekı demırı taktım ve uzerıne motorsıklet tasıma apararatı ınsaa ettım. kaba ınsaat bıttı
test yaptım. temızlık ve boyadan sonra son halını atarım.
kısmet olursa 15-20 gun e cam montajına yapacagım
iç plan konusunda hala kararsızım ve destegınıze ıhtıyacım var.
aklımda tavan ve duvarlar lambiri dolapları çam kontra plaktan yapıp yakma ve seffaf vernik var.
AYDIN - DİDİM Ekli dosyayı görüntüle 639368Ekli dosyayı görüntüle 639370Ekli dosyayı görüntüle 639371Ekli dosyayı görüntüle 639372Ekli dosyayı görüntüle 639373 deyım. araca cam montajı konusunda yardımcı olabılecek var ise destegınızı rıca ederim
0536 693 14 31 murat
gurupta benimde bırseylerı paylasmaya ( karavan yapım süreci ) baslamanın verdıgı gurur ve mutlulugun tarıfı yok.
anlatılmaz yaşanır cinsinden birsey.
CBF güzel motosiklet. Taşıma rampası hayırlı olsun.
Yapımınızı takip ediyor olacağım. Kolay gelsin.
Keyifli forumlar...

Ekli dosyayı görüntüle 639259
KNAUS BOXSTAR 540 ROAD | Serienausstattung

Resimde görülen donanım ṣekli panelvan tipi karavanlarda ҫok sık görülür.

Karavan yaṣamında, özellikle bu büyüklükteki araҫlarda, yemek hazırlayanın hareket serbestliği önemli.

Yukardaki donanımda yemek bekleyen yatakta olabilir (sabahları), ön koltuklara geҫebilir veya dıṣarı ҫıkabilir. Kötü hava ṣartlarında dıṣarı ҫıkmak kolay değil.

Bu durumu eṣinizle oturup etraflıca konuṣun derim.

Aracınızın azami yüklü ağırlığı ne kadar? Bu tür araҫlarda bazen 3,300 kilo olabiliyor. 3,300 kilo bazı durumlarda yeterli olmayabilir.

Kolay gelsin ve baṣarılar.
sayın akdenız cok ugrastım ama bana gonderdıgınız plandakı aracın kac metrekup oldugunu ogrenemedım. eger 11.5metrelık arac ıse yerlesım planındakı ölculendırmede yardımcı olabılırmısınız

sayın akdenız cok ugrastım ama bana gonderdıgınız plandakı aracın kac metrekup oldugunu ogrenemedım. eger 11.5metrelık arac ıse yerlesım planındakı ölculendırmede yardımcı olabılırmısınız

Almanya’da araçlar m3 olarak geçmiyor, ebatları veriliyor.
Kendim, yük konulan kısmın hacmini hesapladım, 11,5 m3’e yakın çikıyor.

Resimdeki Boxstar 540’ın,

Uzunluğu 5,41m

Içinin geniṣliği 1,87m

Içinin yüksekliği 1,90m

Daha fazla bigi bu linkte var:

BOXSTAR 540 ROAD | Serienausstattung

Baṣka sorularınız olursa yardımcı olmaya çalıṣırım.

Iyi çalıṣmalar, baṣarılar.

Almanya’da araçlar m3 olarak geçmiyor, ebatları veriliyor.
Kendim, yük konulan kısmın hacmini hesapladım, 11,5 m3’e yakın çikıyor.

Resimdeki Boxstar 540’ın,

Uzunluğu 5,41m

Içinin geniṣliği 1,87m

Içinin yüksekliği 1,90m

Daha fazla bigi bu linkte var:

BOXSTAR 540 ROAD | Serienausstattung

Baṣka sorularınız olursa yardımcı olmaya çalıṣırım.

Iyi çalıṣmalar, baṣarılar.
Tesekkur ederim

Yavaş da olsa ufak ufak ilerliyoruz.
Malesef işlerin yoğunluğu ve herseyin fiyatının artması hem ekonomimizi hemde moralimizi bozuyor. Kaba inşaat devam ediyor. Tavan sepeti kaba işçilik olarak bitti. Boya ve zımpara kaldı

20220705 203511

20220705 203448

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR