12 Volt Kompresörlü Buzdolabı Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ucanadam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 174
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,830
Arkadaşlar 220 volt buzdolabına 12 volt kompresör taktırabilirsiniz. Sorun olmaz. Mümkünse dönüşüm yapacağınız dolap R134 gazlı olsun çünkü 12 volt kompresörler R134 gazlıdır.

Şu anki yeni dolapların çoğu R600 gazlı bunların kılcal borusu biraz ince uzun vadede tıkama riski var ama yine de kesinlikle olmaz değil.

hocam tabiki olur ama mesele fiyat performans.

Etiketler
bu dolaba dair hiçbir bilgi yok. fabrikasyon diyorsunuz ama daha tanıtımı bile ahmet aga usulu 100 amper aküyle 5 gün calıstı. alırsınız en düşük ısıya 15 derecede calısır ki amonyaklı buzdolapları bile o derecelere sogutuyor.

yıllık tüketim yok. - kaç dereceye kadar sogutuyor o bilgi yok.

ayrıca altusu alup kompresörünü değiştirerek bir ürün nasıl fabrikasyon olsun?

bu konuyu 1 yıldır araştırıyorum.

kendi buzdolabımı yapmak dahil her şeyi dşündüm ama bu örnek kanıtları olana kadar benim için cezbedici degil.

dedigim gibi almanyada buldum istedigimi ama nasıl gelir buraya onu bilmiyourm. acelem de yok bekleyebilirim 6 ay.

Fabrikasyon derken şahsi uğraş sonucu değilde büyük biryerde belli standartlarda yapılmıştır belki diye düşündüm ama bende en az 6 ay kullanmış birkaç kişiden teyit almayınca almam ilk önce ikna olmam lazım

Fabrikasyon derken şahsi uğraş sonucu değilde büyük biryerde belli standartlarda yapılmıştır belki diye düşündüm ama bende en az 6 ay kullanmış birkaç kişiden teyit almayınca almam ilk önce ikna olmam lazım

ya maalesef almanya da avrupada 500 tl(onları parası ile 500 dolar veya yuro çünkü) ye satılan bir dolap burda 10.000 tl ye satılıyor.

vergi ve kur farkından dolayı 20 kat daha zor hayat bize.

üstteki satıcı üretmeye calısıyor bu süper birşey ama hatası surada (eskiden olsa gider direk bu önerimi yapardım bu kişiye ama artık yoruldum ).

1. kar gütmeden herseyden önce ürününü tanıt. gerekirse ücretsiz insanlara ver karavan kanallarına you tube da mesela (ben de yeni bir kanal açtım bu arada youtube.com/zorbakalimero :smiley: ) .

2. bunu yapamıorsanda en azından kar gütme. örnekteki buzdolabı 700 tl filan, 12 volt kompresörler 500 e satılıyor. bunu yapan firma büyün bir yere benziyor tahminim 1000 tlye maletmiştir. (üsttünden cıkanda sıfır 220 volt kompreör sonucta) tahminim 1000 tlye maledilen bir ürün 2000 tlye satılıyor. zaten paragon -18 e kadar soguturum diyor 2800 tl neden 800 tl için bu riski alayım ? ama 1000 tlye satarsan işte o zaman piyasaya girersin ve bu işi düzgün yapıorsan insanlar senden 2000 tl ye degil 3000 tlyede alır kısa süre sonra. maalesef klasik türk yaklasımı en kısa sürede azami kar. sağlam adımlarla hayal bile edemeyecekleri karlar yerine. )

Bu seneki CNR kamp - karavan fuarında Asterm soğutma / İzmir firması vardı .Tekne ve karavanlar için ürettikleri 12V & 24V buzdolaplarını tanıtıyorlar dı.
AST-50 50 Litre ; AST-90 90 Litre ; AST-140 140 Litre ; AST-200 200 Litre. Aldığım broşürden bilgileri paylaştım .

12 volt 50 lt 1500 TL , 12 volt 90 lt 1700 TL ye idi yanlış hatırlamıyorsam

hepinize çok teşekkürler astermle görüştüm keşke kullanananlardan bilgi alabilsek.
coollife yarın arayayım. bu alternatiflerin olması bile çok güzel.

almanyada buldugum ise dometic ti, ama getirmesi nasıl olur bunu kestiremiyorum.fiyat performans olarak en iyi o çünkü.

ama üstteki2 firmayıda ciddi bir şekilde düşünmeye başladım.

Ninkasi nin dolaplarına bir bakın isterseniz, ben fuarda inceleme şansım olmuştu gayet başarılı duruyor, hemde ürün çeşidi çok. Forumdan @drtayfun almıştı ilk izlenimlerinde gayet memnundu. Ankara da bayisi var mı bilmiyorum.

Ninkasi 48 lt üstten kapaklı dolbı bugün aldım. inşallah memnun kalırız bakalım.

Ninkasi Ms 3856 48 Lt 12/24V Araç Buzdolabı Fiyatı ve Özellikleri | Ereyon

bu linkteki ile aynı dolabı aldım.

güle güle kullanın. fiyat nedir bir de performansı nasıl ? sogutması ve elektrik tüketimi ?
Daha bağlamadım, webastoyu da alıp günlük ihtiyaç olan amper hesabı yapılıp, akü ve panelleri bağlatacağım. Ama makinanın üstünde 12 v 60 watt yazıyor. Kendisini 1700 tl e aldım bir arkadaştan garantisi devam ediyor, 1 yaz kullanmış sadece

Daha bağlamadım, webastoyu da alıp günlük ihtiyaç olan amper hesabı yapılıp, akü ve panelleri bağlatacağım. Ama makinanın üstünde 12 v 60 watt yazıyor. Kendisini 1700 tl e aldım bir arkadaştan garantisi devam ediyor, 1 yaz kullanmış sadece

süpermiş kardeş, özellikle fiyat cokkkk iyi olmus yalnız. her şekilde bomba fiyat performans olmuştur ,güle güle kullan. zaten 220de de calıstıgı için evde testte edebilirsin aslında. ben dayanamaz bakardım:smiley:

Merhaba hayirli olsun, benimde benzer bir ihtiyacim var, satan arkadasin yorum nasildi? Urunu hakkinda kullanici yorumunu merak ettim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.