12 Volt Veya Çakmak Soketli Sivrisinek Kovucu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suleymancirit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,993

suleymancirit

Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı
karavan veya araç içinde kullanılan , 12 volt luk veya çakmak girişinden de çalışabilen mat ısıtıcılı sivrisinek kovucuyu , internet üzerinden nerden temin edebiliriz . kullanan arkadaşların yorumunu ve yardımlarını alabilirmiyiz .

Etiketler
karavan veya araç içinde kullanılan , 12 volt luk veya çakmak girişinden de çalışabilen mat ısıtıcılı sivrisinek kovucuyu , internet üzerinden nerden temin edebiliriz . kullanan arkadaşların yorumunu ve yardımlarını alabilirmiyiz .

Süleyman Bey ben linkteki aletin benzerini karavanda uzun yıllar kullandım.
Sivrisinek Kovucu Mat Isıtıcı 12V

Şimdi Amazondan aldığım bu cihazı kullanıyorum.
Mcken

Geceleri karavanda sivri sinek sesi duyarsak hemen cihazı prize takarım. Benim kullandıklarımın saatte 1 amper civarında 12v elektriğe ihtiyaçları var. Eşim ve ben bu cihazlardan çok memnunuz. Bunların sayesinde 20 yıldan fazla bir zamandır sivri sinek sorunu yaşamadık. Aynı cihazın 230 volt olanını evde kullanıyoruz. Yalnız bu alet çalışırken karavanın üst pencerelerini açarım. Pencerelerde sineklik var. Karavanın hacmi bir evin odasından daha küçük olduğu için havalandırma bence çok önemli. Bizim karavanda bu cihaz için üst pencerelerden birisinin altına (60-70cm) gelecek şekilde bir 12 voltluk priz kullanıyorum. Bir kaç hafta önce Yunanistan’da bu aleti prize takınca ilginç bir durum yaşadık. O anda karavanda olan bir sivrisineğin sarhoş gibi yalpaladığını ve normal uçamadığını gördük.

Bu cihazı kullanırken içerdeki sineği kovması için sinekligi ve camı açmak gerekli mi?yoksa amaç kovmak değil mi?

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu cihazı kullanırken içerdeki sineği kovması için sinekligi ve camı açmak gerekli mi?yoksa amaç kovmak değil mi?

Isıtıcılı tablet ile kullanıldığı için , sinekler uyuşur ve bir müddet sonra ölür , dolayasıyle sinekliği açmaya gerek yok . camı aralayabilirsiniz . kaçırmaya yönelik bir cihaz değil . fakat kokuyu duyan camdan geri döner .

Murat Bey, Süleyman Bey gerekli cevabı verdi ama konunun sağlık yönünü biraz araştırdım. Bu aletlerde kullanılan matın kullanımı ile ilgili açıklamaları okudum. Şu anda karavanımda iki firmadan mat var. Globol ve Delicia markaları. Her ikisininde paketlerinin üzerindeki açıklamaları okudum.

Globol firmasının internetteki bilgilerinde, insektisitlerin insanların kaldıkları yerde kullanımı için üretildiğini ve tescil edildiklerini yazıyor. Ama ayrıca hiç riske girmemek için ürün bilgilerinin dikkatlice okunması tavsiye ediliyor. Matların paketlerinin üzerinde ise, hassas şahısların ve küçük çocukların bulunduğu yerde matların kullanılmaması yazılı (Bu bilgileri ancak büyüteçle okuyabildim).

Delicia markasının paketinin üzerinde matın karavanda da kullanılabileceği yazılı.

Aşağıdaki linkte değişik firmaların ürünlerinin testi var. Burada da havalandırmanın önemli olduğu yazılı. Matın bulunduğu odanın havasını kötüleştirdiği ve sağlığa zararlı olduğu yazılı. Bu cihazı ilk kullandığımızda eşimle konuyu detaylı konuştuğumuzu hatırlıyorum. Bu aletin tabii ki bazı etkileri olabileceğini ama uykusuz geçen saatlerin, sivrisinek ısırmalarının veya bunu önlemek için elimize yüzümüze sürdüğümüz maddelerinde sağlığı etkilediğini düşünerek bu aleti kullanmaya karar vermiştik. Bizim deneyimize göre bu alet prizdeyken pencerede sineklik olmasa bile açık pencereden içeriye sivrisinek girmiyor. Daha önceki karavanımda aletin bulunduğu yerde sinekliği olmayan küçük bir pencere vardı ve sivrisinek kovucu prizdeyken hep açıktı.
Mückenstecker Testsieger 2016 | Die besten Mückenstecker 2016

Türkçe bilgiler:Bayer Garden Elektro Mat Set

Tekrar teşekkürler, karavanda sinek çok can sıkıcı oluyor, böyle bir çözüm olması güzel

Karavanında 12 volt tan 220 volt dönüştürücü İNVERTER ı olanlar , 220 voltla çalışan kovucuları kullanabilirler . 220 volt olanları , matları ile beraber 10 TL ye heryer de satıyorlar . boşuna 12 volt kovucu cihaza fazla para ödemesinler . şahsen ben de İnverter ile kullanmayı düşünüyorum . uygun bi inverter düşerse alacağım .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Çevrimiçi üyeler

Geri