12V Akü ile Çalışan Komprösör ve Akü Takviye Cihazı Arıyorum!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alfonse Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,063

Alfonse

Zirve
Güvenilir marka ve sağlamlıkta,
Aracın 12V aküsüyle çalıştırabileceğim ve şarj edebileceğim,
Lastik şişirme amacıyla kullanacağım komprösörü bunaltmayacak kadar yeterli hızda,
Black and Decker veya ARB v.s. gibi güvenilir marka,
Sağlamlığına ve eskimemişliğine kefil olunabilecek,

Kompresörlü Akü takviye (jump start) cihazı arıyorum.....

Tekliflerinizi veya piyasadaki ürünler ile ilgili yorumlarınızı / tecrübe paylaşımlarınızı bekliyorum...
Teşekkür ederim...

Etiketler
Ynt: 12V Akü ile Çalışan Komprösör ve Akü Takviye Cihazı Arıyorum!

Forumda komprösörlerle ilgili bilgi ararken, arkadaşımızın açmış olduğu konu başlığını gördüm.

Duyduğum kadarıyla bir çok arkadaş yanlışlıkla amaca uygun olmayan komprösörler alabiliyorlarmış.

Bilgi paylaşımı ve tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz :smiley:

Bende konuyla ilgili bilgi istemiştim ancak alamamıştım, daha sonra http://www.blackanddecker.com.tr/automotive/productdetails/catno/BDV030/ cihazını aldım. Kullanımı pratik, feneri ve 12V çıkışı mevcut. Kablosu içinde saklanabiliyor ve kompakt bir tasarımı var. Başka 12V ile çalışan cihazları da çalıştırabilmesi nedeniyle tercih ettim. Memnunum.

Arkadaşlar Merhaba; Sevgili Alfonse ile aynı arayış içindeydim geçen yıl b.h. adlı bahçe malzemeleri ve gereçleri satan mağazadan bu akülü kompresörü aldım ancak beklentilerimi karşılamadı. çok ağır lastik şişiriyor,akü takviye kabloları yetersiz,(gerekli akımı taşımıyor) ve aküsü 1 yıl gitmedi hatalı kullanmış olabiliriz çünkü sürekli şarjda kaldı[attachment=1][attachment=2]iyi tarafı da var servisine gönderdim parası mukabili aküsü değişti şimdi iş görüyor ancak sürekli şarjda tutmak yeni bir aküye maloldu sevgiler saygılar.

18052010214

18052010215

Arkadaşlar Anıl oto (hüma ota) dan çift kafa kompresör alırsanız derdiniz çözülür,

İyi günler dilerim

MKG' Alıntı:
Arkadaşlar Anıl oto (hüma ota) dan çift kafa kompresör alırsanız derdiniz çözülür,

İyi günler dilerim
Resimlerini gördüm ama sadece kompresör,akü takviyesi yapmıyor. ilginize teşekkürler.

Aküsü için ayda bir tam şarj edin diyor.

GezenGen' Alıntı:
Bende konuyla ilgili bilgi istemiştim ancak alamamıştım, daha sonra http://www.blackanddecker.com.tr/automotive/productdetails/catno/BDV030/ cihazını aldım. Kullanımı pratik, feneri ve 12V çıkışı mevcut. Kablosu içinde saklanabiliyor ve kompakt bir tasarımı var. Başka 12V ile çalışan cihazları da çalıştırabilmesi nedeniyle tercih ettim. Memnunum.

Teşekkür ederim. Verdiğiniz linki inceledim, cihaz hoşuma gitti...

Ama, akü takviyesini çakmaktan yapma işine pek kafam yatmıyor, daha doğrusu aklım yetmiyor ;D oto elektriği konusunda zayıfım ve bu şekilde takviye yapakta tereddütteyim.
1) Çakmak sigortası oldukça yüksek amperli ama marş motoru çakmaktan daha fazla amper çeker diye biliyorum. Dolayısı ile bu cihaz takılı iken marşa basarsak çakmak sigortası atmaz mı?
2) Elektroniği çok olan araçlarda bi sorun yaratırmı. Bizim araçların akü kutup başları avrupa araçlara göre ters yerde. Bu sorun değil ama, ingiliz araçlarının şaseleri ters çalışıyor. Mesala bi Jaguarım veya land' im olsaydı ne yapacaktım. bu cihaz tabiki doru akım, eksi kutba faz verip beyni felan yakmazmıydım. Oysaki B C tüm dünyada satılan bi marka...

Bu soruları bilgilenme amaçlı yazıyorum. Açıklanırsa sevinirim...

Artı, bu cihaz 2000cc' ye kadar olan araçlar içinmiş, benim makine 5200 V8.
Bana uygun bi cihaz varmı?
*5.2 V8 benzinli makinaya uygun olacak...
*Hem evde 220 AC' den, hem arabada 12V DC' den şarj olabilecek...
*Akü takviyesi yapabilecek...
*30 lastiği çok uzun zamanda şişirmeyecek -acelemde yok ama- :smiley:
*Bundaki gibi akü doluluğunu gösteren ibre olması ve fener iyi olur.
*12V çıkışı ve kompact yapı önemli değil.

Saygılar...

MKG' Alıntı:

İyi günler dilerim
Mustafa abi,
Senin çift kafalı Arb kullandığını ve bununlara nerelere hava bastığını çoktan duydum... ;) ;D

Hatta Cihan abi' de tek kafallısı var. O bile iyi iş görüyormuş...

Ama ben akü takviyeside yapan bi cihaz arıyorum. Bizim araçlarda kapıyı açınca içerde 10 tane lamba felan yanıyor ;D
74A Amper aküde özellikle kamp yada sorun olduğunda yeterli olmuyor...
Aküyü motor kompartmanında koca makina yüzünden yer kalmadığı için büyütemiyorum... Yüksek ampaerli akününde şarj dinamosuyla uygun olmayacağı söyleniyor...
Çift akü ise şimdilik meşaketli bi iş benim için. Dolayısı ile akü takviyeside olmalı alacağım cihazda, başka bi tavsiyen var mı?
Sadece kompresör istesem senin kullandığından başka almam....

Teşekkür ederim...
Sağlıcakla...

Evet, bunun gibi cihazları hiç kullanılmasa bile ayda bir şarj etmek lazım....

2.0 litreye kadar maalesef, o nedenle mümkün değil bu cihazın aracınızda çalışması. Yurtdışı sitesinde dizeller için daha kuvvetli versiyonu da var ama yine de 5.2 litrenin yakınından geçmez ;D

GezenGen' Alıntı:
2.0 litreye kadar maalesef, o nedenle mümkün değil bu cihazın aracınızda çalışması. Yurtdışı sitesinde dizeller için daha kuvvetli versiyonu da var ama yine de 5.2 litrenin yakınından geçmez ;D
Teşekkürler... :smiley:

lastikçi bir arkadaşım bu Black and decker'in iki ayrı modelini edindi yolda kalan araçlara falan gittikleri için.
hiç bir faydasını görmediğinden bahsediyordu. takviye konusunda çok zayıflarMIŞ ben onun yalancısıyım ama aktif kullanıyorlar.

Bir ara buralarda bir ilan daha vardı bende onun linkini vereyim size, belki işinize yarar.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=67382.msg809348#msg809348

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR