12V Musluk Yardım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberk34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,417

janberk34

Ana Kamp
Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıda fotoğraflarını paylaştığım musluk arızalandı çevirdiğimde pompayı devreye sokar kapattığım da ise otomatik kapanırdı.

Sanırım içine su kaçmış oksitlenmiş olabilir yerinden söktüm ama iyice açamadım belki aranızda daha önceden söken vardır diye yardım isteyecektim elektrik bağlantısının olduğu yere nasıl ulaşabilirim.

Şimdiden teşekkürler.

20200427 205816

20200427 205830

Etiketler

Ben söktüm içinde minik bir siviç var yapıştırıp yapmışlar dikkatlice çıkarıp başka bir mikro swiç uydurman lazım (arıza sebebi akım çektiği için platin bozuluyor) parçalar birbirine geçme çok nazik kanırtman lazım ve içinde bir vida sistemi var asetatlı kalemle açma yeriyle gövdeye işeret koyup çok dikkatli çıkarman lazım işeret koyduktan sonra içinden cıvata somun tarzı plastik çıkıcak onu kaç turda çevirdiysen takerkende aynısını yapıcan
Biraz karışık ve zor ama

Ben söktüm içinde minik bir siviç var yapıştırıp yapmışlar dikkatlice çıkarıp başka bir mikro swiç uydurman lazım (arıza sebebi akım çektiği için platin bozuluyor) parçalar birbirine geçme çok nazik kanırtman lazım ve içinde bir vida sistemi var asetatlı kalemle açma yeriyle gövdeye işeret koyup çok dikkatli çıkarman lazım işeret koyduktan sonra içinden cıvata somun tarzı plastik çıkıcak onu kaç turda çevirdiysen takerkende aynısını yapıcan
Biraz karışık ve zor ama
Merhaba,

Cevaplar gelene kadar sabredemedim ve bende açmayı denedim ve açtım. Aynı anlattığınız gibi bir mekanizma var.

Siviç'in bazı noktalarının biraz oksitlendigini gördüm ve hafif zımpara yaparak geri yerine taktım vida dönme şekli aynı şu an, evet bir hizalama yapmadım ama ilk seferinde oturmayınca sonra açma kapama çizgilerini dikkate alarak bir deneme yaptım ve oldu henüz yerine bağlamadım. Umarım çalışır yoksa dediğiniz gibi yerine bir siviç ayarlamak durumunda kalacağım. Küçük bir alan aynı ebatlarda siviç bulmak ve o alana uygulamak zor olabilir.

Eğer sorun sadece oksitlenme değil ise yerine bir siviç uygulama çabasına gireceğim ve başarılı olursam bu konu altında görseller ile birlikte paylaşırım başka arkadaşlarında işine yarar mutlaka.

Merhaba,

Cevaplar gelene kadar sabredemedim ve bende açmayı denedim ve açtım. Aynı anlattığınız gibi bir mekanizma var.

Siviç'in bazı noktalarının biraz oksitlendigini gördüm ve hafif zımpara yaparak geri yerine taktım vida dönme şekli aynı şu an, evet bir hizalama yapmadım ama ilk seferinde oturmayınca sonra açma kapama çizgilerini dikkate alarak bir deneme yaptım ve oldu henüz yerine bağlamadım. Umarım çalışır yoksa dediğiniz gibi yerine bir siviç ayarlamak durumunda kalacağım. Küçük bir alan aynı ebatlarda siviç bulmak ve o alana uygulamak zor olabilir.

Eğer sorun sadece oksitlenme değil ise yerine bir siviç uygulama çabasına gireceğim ve başarılı olursam bu konu altında görseller ile birlikte paylaşırım başka arkadaşlarında işine yarar mutlaka.
Orayı göre swiç var elektronik yedek parça satan yerde oluyor 3 bacaklı. swiçi bırakınca devreyi taamlaması gerekiyor bacağın biri ortak ikisi basınca devre tamamlanıyor diğer iki bacak bırakınca devre tamamlanıyor çeşmeyi Kısık kullanamıyorsun hemen kapanıyor swiç değiştirince

Orayı göre swiç var elektronik yedek parça satan yerde oluyor 3 bacaklı. swiçi bırakınca devreyi taamlaması gerekiyor bacağın biri ortak ikisi basınca devre tamamlanıyor diğer iki bacak bırakınca devre tamamlanıyor çeşmeyi Kısık kullanamıyorsun hemen kapanıyor swiç değiştirince
Merhaba,

Bahsettiğim gibi siviçteki oksitlenen yerleri zımpara yaptım ve yerine taktığımda çalıştı.

Bu seferde dalgıç pompa su çekmiyor ama maalesef :(

Sanırım bu seferde o bozulmuş ben yeni fark ettim. Sağ olsun karavan beni bu karantina günlerinde hiç boş bırakmadı :smiley:

Karantina bitene kadar her yeri elden geçmiş bakımları yapılmış olacak sanırım.

Bu arada pompa çalışıyor ama su çekmiyor ne olmuş olabilir. Kendisi mi bozuldu yoksa başka ihtimal var mı?

Yani sormak istediğim şu pompa bozulduğunda hiç mi çalışmaz yoksa çalışıp su çekmediği oluyor mu?

Bu arada pompa çalışıyor ama su çekmiyor ne olmuş olabilir. Kendisi mi bozuldu yoksa başka ihtimal var mı?

Yani sormak istediğim şu pompa bozulduğunda hiç mi çalışmaz yoksa çalışıp su çekmediği oluyor mu?
Çalışıp su çekmediği olabilir su emdiği yer tıkanmış olabilir motoru çıkarıp giriş ve çıkışları kontrol edin tıkalı ı çeşmeden hortumun ucunu çıkarıp çalıştırarak deneyin su geliyormu

Bu musluğun aynisindan bizim Carabinatamizda var. Bizim problemimiz de su cok fazla tazyikle geliyor. Cesmenin altina bir ara musluk atsam ve biraz kissam sikinti olur mu acaba? Pompa olarak 14lt/dk dalgic pompa var. Bu ihtimal olmaz ise dakikada daha az basan bir dalgic pompa alacagim.

keşke klasik bir cesme olsaydi. Suyu ayarlayamamak canimi cok sıkıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR