15 M3 Jumper Yapım Başladı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MehmetTorcu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,717

MehmetTorcu

Ana Kamp
Yer
Aydın
Sitede uzun uzun gezindikten sonra 15 m3 2008 jumper okul servisi aracı mart başında satın aldım. önce bakım yaptırdım. amortisör, rotil başı vs birkaç parça değişimden sonra aracı eve getirdim. araç okul servisi 17+1 di. ruhsatı elime bir aldım, araç tipi otobüs yazıyor. benim ehliyet B. 16+1 olsaydı kurtarıyormuş. şimdi aracı hareket ettirirken tırsıyorum.

Upload 2020 4 8 23 4 20

Upload 2020 4 8 23 5 43

Ardından ilk heyecan içini boşaltmaya başladım

Upload 2020 4 8 23 7 3

Upload 2020 4 9 0 16 52

komşularım yardıma geldi sağolsunlar

Upload 2020 4 8 23 9 28

il günün heyecanı ile içini büyük oranda boşalttım. ancak tabandaki malzemeyi sökmeye benim elimdeki alet edavat yeterli gelmedi.
Bu arada aracın bakımını yaptırırken Serdar isimli bir arkadaş ile tanışmak gibi bir şansım oldu. Karavan yapma konusundaki tecrübeleri sayesinde çok işe yarar bilgiler edindim. Ve bana hiç bir karşılık beklemeden çok yardımcı oldu.
Zemini sökmesi için kaportacıya gittim. tabanı sökmek için 3 gün dedi. Serdar yarım günde halletti sağolsun. zemini temizledi, tavan klimasını söktü, delikleri yamattı.

Upload 2020 4 8 23 17 35

Fakat şunu söylemeliyim. Camlı böyle bir aracın içini sökmek gerçekten çok zormuş. Panelvan olsaydı direkt işe başlayacaktık ama söküm işi gerçekten çok zaman aldı. Siz panelvanı tercih edin.

Ve bu arada Corona patladı. işi yavaşlatmak zorunda kaldık

Etiketler

Fakat şunu söylemeliyim. Camlı böyle bir aracın içini sökmek gerçekten çok zormuş. Panelvan olsaydı direkt işe başlayacaktık ama söküm işi gerçekten çok zaman aldı. Siz panelvanı tercih edin.

Ve bu arada Corona patladı. işi yavaşlatmak zorunda kaldık

Öncelikle siz ve sevdikleriniz sağlıklı kalın.Bu keyfi zaman içinde yavaş yavaş devam edersiniz.
Aracınızda hayırlı olsun.

Bu arada ön koltukları (şoför ve yolcu tekli) dönerli yapacağım ama hala mekanizma temin edemedim. kullananların önerisine ihtiyacım var

Teşekkürler.

elimde bir safkar tavan kliması ve 17 adet koltuk var.
malum durumda kimse iş yapamadığı için arayan soran da yok

Teşekkürler.

elimde bir safkar tavan kliması ve 17 adet koltuk var.
malum durumda kimse iş yapamadığı için arayan soran da yok

Mehmet bey, gerekli yerlere ilan vermişssinizdir sanıyorum. ben koltukları satarkene letgo etkili olmuştu. Sahibindende ilan onaylatmakta zorlanmıştım. Sizin koltuklar yatarlı özelliktedir sanıyorum, meraklısı çok olacaktır. Servisçilerin takıldığı oto döşemecilere de danışabilirsiniz.

Klimayı neden sökmeyi tercih ettiğinizi anlayamadım. Üfleme bölgelerini kendinize göre ayarlatıp kullanabilirdiniz. Belki göğüs klimasına dönüşüm yaptırırsınız.

Klimayı neden sökmeyi tercih ettiğinizi anlayamadım. Üfleme bölgelerini kendinize göre ayarlatıp kullanabilirdiniz. Belki göğüs klimasına dönüşüm yaptırırsınız.

En önemli neden yer kaybı. yanısıra araç çalışmazken kullanılamıyor.
göğüs klimasına çevirme konusunu araştırıyordum zaten. malum sebepten onunla ilgilenemedim. Olursa çok güzel olur ama maliyeti yüksek gibi görünüyor

En önemli neden yer kaybı. yanısıra araç çalışmazken kullanılamıyor.
göğüs klimasına çevirme konusunu araştırıyordum zaten. malum sebepten onunla ilgilenemedim. Olursa çok güzel olur ama maliyeti yüksek gibi görünüyor

Söktüğünüz klimanın kompresörü, iç ve dış ünitesi o aracın tamamını soğutmak için hesaplanmıştır. Göğüs kliması yaptırmayı düşünüyorsanız randıman alabilmek için şöför mahalini ayırıp ona göre ekipman seçmelisiniz. Aksi taktirde sadece göğüsten gelen soğuk hava aracın tamamını soğutmada yetersiz kalabilir.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri