1800cc Pajero Pinin Sorusu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan histor Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,041

histor

Yeni Üye
Herkese merhabalar. 87bin kilometrede, 2006 model, 5 kapılı, benzinli, 1800 motor bir Pinin buldum. Almaya heveslendim ama araştırmaya başlayınca 4x4 özelliğinin sürekli olduğunu gördüm. Yani birçok benzeri araçta olduğu gibi açılıp kapatılmıyor. Ben bu aracı offroad değil, çoğunlukla uzun yolda kullanmak için istiyorum. Sorum şu: Acaba 4x4 özelliğinin sürekli olması benzin tüketimini ne kadar etkiler? Bilgisini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Herkese merhabalar. 87bin kilometrede, 2006 model, 5 kapılı, benzinli, 1800 motor bir Pinin buldum. Almaya heveslendim ama araştırmaya başlayınca 4x4 özelliğinin sürekli olduğunu gördüm. Yani birçok benzeri araçta olduğu gibi açılıp kapatılmıyor. Ben bu aracı offroad değil, çoğunlukla uzun yolda kullanmak için istiyorum. Sorum şu: Acaba 4x4 özelliğinin sürekli olması benzin tüketimini ne kadar etkiler? Bilgisini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Sizin baktığınız araç için özel bi durum mu bilmiyorum ama pinin ler sürekli 4 çeker değil. Hatta klasik bir arazi vites kolu var. El freninin yanında. Sitedeki ilanlara dikkatli bakarsanız görebilirsiniz. Hatta yanılmıyorsam pininlerde ss4i şanzıman olmasi gerekiyor. Yani 4x2 4x4h 4x4L ve akıllı 4 çeker seçeneği olan 4 ayrı konumu var.

Sizin baktığınız araç için özel bi durum mu bilmiyorum ama pinin ler sürekli 4 çeker değil. Hatta klasik bir arazi vites kolu var. El freninin yanında. Sitedeki ilanlara dikkatli bakarsanız görebilirsiniz. Hatta yanılmıyorsam pininlerde ss4i şanzıman olmasi gerekiyor. Yani 4x2 4x4h 4x4L ve akıllı 4 çeker seçeneği olan 4 ayrı konumu var.
tesekkurler

iki çekiş sistemi var...birisi dört seçenekli manuel sistem 2H,4H,4HLC,4LLC,bu araçta bol aksesuar ve ot. ve manuel olan,arka dif.lsd kilit sistemi var...birde 1.8 16 valve ot. ve manuel vitesli,sürekli 4 çekerli (hatırladığım,50 km sonrası iki çekere geçiyor ve kilitli dif.yok)bir sistem var...ikinci seçenek 2003-2005 yıllarında gelmeye başladı ve aksesuarı azdır...sonuçta arazi performansı 1.8 ve 2.0 gdı motorlu 1. araçta 2000-2001-2002-2003 yılı olanda var,lpg sistemine müsait değil...ikinci seri ise,lpg ye uygun ama zayıf bir motor var,aksesuar az !

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri