DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

1966 model Gaz69, K.Maraş'tan

'OFF-ROAD GARAJ' forumunda osman tarafından 9 Mart 2013 tarihinde açılan konu 179752 kişi tarafından okunmuş, 231 cevap yazılmıştır

1. osman

osman Kamp III

Alınan Beğeni:
    56
    Kumlamacı ile konuştum parçaları kumlatmak için nasıl yapacağımız hakkında bilgi aldık. O şasinin parçalanmamış halde komple durduğunu zannediyordu ben tüm parçaları dağıttım deyince küçük parçaları yapamayacağını söyledi. Kompresörden gelen hava basıncı çok yüksek olduğu için gelen havanın etkisiyle tabancanın önünde küçük parçaların sabit durmayıp uçacağını söyledi.

Hal böyle olunca küçük parçaları kumlatabilmek için parçaların elle tutulabildiği küçük kabinli kumlama makinası olan bir yer aradım. Malesef koca sanayide böyle bir yer bulamadım. Eee ne yapacağız böyle paslı paslı mı takacağız.Tabi ki değil. Bizim burada bir söz vardır. Eşşek çamura çökerse sahibinden yiğit kimse bulunmaz diye. İş başa düştü tabi bu ıvır zıvır tük küçük parçaları elimle tel fırça ve zımpara ile temizleyeceğiz.

Tabi parça sayısı çok yerimiz de dar olunca bu işi bir kaç partide yapabileceğiz. Bu hafta süspansiyon sisteminin bağlantı parçalarını temizledik. Makas küpeleri, pullar , askılar, somunlar, amortisör bağlantı parçaları vs. Tüm bu paslı parçaların hepsini tek tek elde tel fırça ile temizledik, daha sonra astar öncesi tüm parçaları tinerli bezle silerek üzerindeki kalan yağlardan arındırdık ve astarlanmak üzere tek tek astık. Epoksi astar ile bir kat boyadık 1-2 gün sonra 2. kat astar uyguladık ve 2 gün kurumaya bıraktık. Üzerine 2 kat akrilik mat siyah boya ile boyadık.

IMAG0232.jpg
    IMAG0241.jpg
    IMAG0245.jpg
    IMAG0262.jpg

Mesut Küçükarslan ve mauvais bunu beğendi.

2. osman

osman Kamp III

Alınan Beğeni:
    56
    Bu hafta işimize devam ettik . Halen küçük parçalar ile uğraşıyoruz. Bu hafta el freni mekanizması ve kampanası, rot kolu, ara ve arka şaft,ana fren merkezi , debriyaj alt ve üst merkezi, arazi şanzımanının bağlantı parçaları ,ön çamurlukların şasi destek parçalarını hallettik.

Yine motorlu tel fırça ile tüm parçaları komple kir ve paslarından arındırdık. Tiner ile hepsini sildik ve 2 kat epoksi astar attık. Ama boyayı yetiştiremedik. O da haftaya inşallah.

IMAG0358.jpg
    IMAG0359.jpg
    IMAG0364.jpg
    IMAG0368.jpg

Epey yorulduk, işler kendini göstermeye başlayınca yavaş yavaş keyfimiz de yerine geliyor. Bir keyif çayını hakketik sanırım.;) :smiley:

Mesut Küçükarslan, erek.65 ve tr100a bunu beğendi.

3. tr100a

tr100a Kamp II

Alınan Beğeni:
    138
    Ha gayret az kaldı bitirince göreyim

4. osman

osman Kamp III

Alınan Beğeni:
    56
    Bizim burada bir söz vardır böyle işin azı yapılıp da çoğu duran şeylerde motivasyon olsun diye '' İşimiz 3 nal ile 1 ata kaldı'' diye. Daha elimizde sadece 1 nal var. :rolleyes:

Yine de sağolun. Bitince sadece görmeyin ,gelip misafirimiz olup bir de deneyin inşallah.

tr100a ve mauvais bunu beğendi.

5. tr100a

tr100a Kamp II

Alınan Beğeni:
    138
    İnşallah yolum o tarafa düşerde uğrarım koyu takipcinizim

6. osman

osman Kamp III

Alınan Beğeni:
    56
    Bu hafta işi yavaştan aldık. Menüde sadece geçen haftadan astarlanmış parçaların boyaması var.

IMAG0370.jpg
    IMAG0373.jpg

7. yasarergun

yasarergun Dünyayı değiştirebilirsin

Alınan Beğeni:
    294
    Web Sitesi:
    http://www.yiyenbilir.com
    takibe devam, bu araba bence bitmeden efsane oldu

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tr100a bunu beğendi.

8. osman

osman Kamp III

Alınan Beğeni:
    56
    Bu hafta da pedallar, kollar,bir sürü ıvır zıvır.

IMAG0249.jpg
    IMAG0250.jpg
    IMAG0253.jpg
    IMAG0260.jpg

Mesut Küçükarslan bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...