1982 Land Rover Series Iıı Swb Reloaded

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umutcelikel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 109
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,670
Ynt: 1982 Land Rover Series Iıı Swb Reloaded

endy' Alıntı:
Süpermiş, Bu ara Ankaraya gelmem gereken iş sayısı çok arttı inşallah gelirim de birlikte deneriz, nazik davetin için çok teşekkür ederim,

Dişli sesleri ve şanzuman tünelinin yaratmış olduğu sıcaklığın vermiş olduğu haz diyorsun yani, hayır huyur gelen dişli seslerine can feda :smiley:

Çok başarılı gibi uygulama lakin esas merak ettiğim acaba sen ortadaki sarıdan kitlediğinde, ağır devir 2. vites'te over drive alabiliyor musun? ( belki kırar ama merak ettim soruyorum)

Bir de aklıma gelen 3. ve 4. viteste lastiği de inceletirsen bir miktar çok faydalı gibi gözüküyor, nasıl bir şekli var montajı zor mu?
Telefonum 0 532 2557471. Ararsın konuşuruz gelirken:smiley:)))

Ben ebayden sadece tamir takımı (o-ring vs) ve fixing kit (tünele takmak için yuvarlak sac vs) getirttim. Ama içi bayağı bir şanzıman gibi. Senkromeç dişli vs ana baba günü gibi... Usta topladı, orjinal parça olduğundan lap diye oldu. Ama bulmak sorun. Güya İngiliz Kemal'de zebil gibi varmış ama satmazmış. Ben mucize eseri 600 TL'ye İstanbuldan bulup aldım, ebayde rakamlar uçuk, üstelik getirtilecek mal değil şeklen...Orjinal takıntısı yoksa bendeki gibi LT77 Def şanzımanı takılabilir. Onda da 10 cm ya motoru öne alacaksın ya zaten bir karış olan arka şaftla oynayacaksın araya flanş takacaksın vs vs...Sarı topuz olayını denemedim, denemek de istemem:smiley:)))))

Etiketler

umut401' Alıntı:
Selamlar, siz merkez bankasındamıydınız? Sanki ilk toplayan merkez bankalı gibi bir muhabbet vardı. Altta lpg çok iyi olmuş, bir de korumasını şaseye kaymatmasaymışsınız sökülebilir yapsaymışsınız daha iyi olurmuş:smiley:))) Tabi teknik bilmediğim bir durum yoksa...Plakası YN idi sanırım. Şu an 235 lastikler sebebiyle az daha yavaş ancak çok çok keyifli:smiley:) Sizle bir ara tanışmak isterim aslında yüzyüze, şurada Ankarada kaç tane Seriesçiyiz ki:smiley:))

Tmm şimdi emin oldum bı makineyi ben toplamıştım. 06 YN doğru ama bu seriden tam 30 araç çıkmıştı. Saşeye depo ayaklarını kaynak yaptım. Doğru ama altında deponun bağlı olduğu kasayı ayaklara seyyar yaptım. 4 yada 8 civata ile başlamıştım. Bunuda depoyu değiştirmek lazım olur diye yaptım. Ama sonraki el değişikliklerinde kapnak yaptırmışlar o benim elimden çıkma değil :smiley:
Ne zaman isterseniz bir çay içimine beklerim.
sayğılarımla.

Bi taneside bende

Uploadfromtaptalk1408971757020

burakuysal' Alıntı:
Okuyorum okuyorum sanki bu arabadan bende yokmuş gibi geliyor. beni bir tek Yavuz anlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Umut'cum telefonunu kaydettim benim ki de 0 555 981 67 71 buralardan bir şeye ihtiyacın olursa ara.

Tam olarak kafmdaki anladığım şekilde anlatmışın, teşekkür ederim,

ben biraz daha okuyayım şimdi, :smiley:

çok faydalı oldu

Selamlar

umut401' Alıntı:
Selamlar. Bunlar kesinlikle dferansiyel kilidi değil, yanlış biliniyor. Şu işe yarıyor sadece: Araç 2 çeker kullanılırken normalde ön şaft ve akslar da dönmeye devam eder. Sadece şanzımandan bağlantısı devre dışıdır. Bu da ekstra vibrasyon ve yakıt tüketimi demek. Ön hublardan (sizin doğalmatik tabir ettiğiniz dalga) 4x2 moduna aldığınızda ön tekerlekleri göbekten boşa çıkarmış oluyorsunuz, şaft ve akslar dönmüyor. Arada bir onları 4x4'e alıp yağlama amaçlı 4x4 modunda kullanmanız öneriliyor. Hub ayırıcısı yoksa bile ters çalışan sekman pensesiyle ön aks kapağını söküp devre dışı bırakabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla. Sonuç olarak faydalı bir eser...
anladım alışılagelmiş bir yanlışı düzelttim sayenizde çok teşekkür ederim.hublar göbekten boşa çıkartılmış durumda ve sarı kol yukarda 4*2 yol katettik ekonomik yakıtlı ve az titreşimli :smiley: . araziye girince sarı koldan 4*4 e alınca series Napıyon arkadaş diyor bu bi işe yaramaz çıkta hubları lock pozisyona getir :smiley: öyle oturduğun yerde olmaz bu iş

ozo' Alıntı:
anladım alışılagelmiş bir yanlışı düzelttim sayenizde çok teşekkür ederim.hublar göbekten boşa çıkartılmış durumda ve sarı kol yukarda 4*2 yol katettik ekonomik yakıtlı ve az titreşimli :smiley: . araziye girince sarı koldan 4*4 e alınca series Napıyon arkadaş diyor bu bi işe yaramaz çıkta hubları lock pozisyona getir :smiley: öyle oturduğun yerde olmaz bu iş
:smiley:)))))))))

Sarı kol neden işe yaramıyor? zaten onun yapamadığı yerde kırmızı devreye girmiyor mu? Series de hub lara gerek var mı? Bak umut anlayacağım dilde anlat. Yukarıda yazmışsın yazmışsın ama doktorların teşhis raporu gibi yazmışsın. Tek kelime anlamadım.

burakuysal' Alıntı:
Sarı kol neden işe yaramıyor? zaten onun yapamadığı yerde kırmızı devreye girmiyor mu? Series de hub lara gerek var mı? Bak umut anlayacağım dilde anlat. Yukarıda yazmışsın yazmışsın ama doktorların teşhis raporu gibi yazmışsın. Tek kelime anlamadım.

Valla daha başka anlatamam... Birlasa git lifte kaldırıp anlatsınlar:smiley:))))

Abi masallahin var valla senin hızına yetişmek imkansiz. Benim araba ne zaman senin lo gibi olacak acaba nazar da degdirecem arabana

Bu hafta tamamen kişisel rahatsızlıktan dolayı çok sarkık olan ve kapının altından çıkan eski egzozu söküp atıp manifolddan arka çıkışa kadar teni egzoz yaptırdım. Hem ses azaldı, hem de zaman zaman koku yapıyordu ondan kurtuldum, hem de çok daha yukarıdan geçiyor artık. Lpg deposu korumasının yanından çıkmasında da hiçbir sakınca yokmuş. Resimler ekte.

Bayram ertesi TÜV muayenem var bakalım hayırlısı ;D Daha sonra çift akü sistemi ve Eberspacher ısıtıcı montajı sonra da içeri portatif yatak icadım ve montajım var ::smiley:

Image

Image

Abi gerçekten güzel olmuş. Gece rüyasına girer bu insanın. Ruh hastasiyiz biz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR