1982 Land Rover Series Iıı Swb Reloaded

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umutcelikel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 109
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,624

Etiketler
Ynt: 1982 Land Rover Series Iıı Swb Reloaded

Efendim bugün insanlık için küçük benim için büyük iki adım attım ;D ;D ;D

Öncelikle TÜV muayene işimi hallettim, 2 yıl rahatım 8) LPG deposunun daha 5 yılı var. Ön frenler çok zor geçti, otuz defa teste sokmamız gerekti. Ama hallettik neyse...Bunun dışında oturma düzeni emniyet kemeri vs bir sorunumuz yok çok şükür...

Image

Hadi gözün aydın abi. Benim 2015 ekimde daha var. Büyük yük attın üzerinden

Daha sonra Şaşmaza gidip önceden aldığım Hella Marin çift akü switchini ve Yiğit Akü'nün deep cycle jel aküsünü taktırdım. İkinci akü koltuk altına sığdı Allahtan, 1 konumunda ana akü, 1+2 konumunda her iki akü, 2 konumunda marin akü devrede, off konumunda tüm elektriği kesiyor. (Fan hariç) İnşallah birkaç haftaya Webasto ısıtıcıyı takacağım, bu ikinci marin akü üzerinden alacak enerjisini. Alternatörüm de 125 amper olduğundan sorun olmayacağını düşünüyorum...

Bu switch:

9f59eb6aab307da75eb37475e2f85a28

F4be829e7b011de6e37ba72fd6e95a18

umut abi benim tupun suresi dolmak uzere. nereye sorsam assagi koysan muayeneden gecmez diyor. senin tup ankarada mi yapilmisti? sasmaza gittigin bir gun ben de geleyim de birkac yere gosterelim "aynisindan istiyorum" diyecegim:smiley::smiley:

muayenen de hayirli olsun

Fesen' Alıntı:
umut abi benim tupun suresi dolmak uzere. nereye sorsam assagi koysan muayeneden gecmez diyor. senin tup ankarada mi yapilmisti? sasmaza gittigin bir gun ben de geleyim de birkac yere gosterelim "aynisindan istiyorum" diyecegim:smiley::smiley:

muayenen de hayirli olsun
Nasıl geçmez abicim koruyucu sacı olunca heryerden geçer. VX100'lerin alayının tüp altta...

umut401' Alıntı:
Koltuk altı ikinci akü montajı:

E8f63a7d9b2e6dcbd4008185d46f0fcd

Daha büyük bir akü kapağı araklayıp metal kapağa değmemesi için izolasyon yaptık:

2ff46d7f0d1ec8f951b5df99a309f13a

F83c6a8c6ed5f16da8ce097e308957e4

Son hali ;D

70ae89533f7a4818bad4dd4221322f30
süper tam olarak yapmak istediğim bu bende aynı mantıktaki anatarı almıştım ama montaja başlayamamıştım bi türlü koltuk altında akü süper fikir tebrikler.jel akü kaç amh seçtiniz.1. akünüz kaç amh öğrenebilirmiyim.muayenede hayırlı olsun darısı başımıza :smiley:.birde şarj motorunun 125 amh olduğunu nasıl tespit ettiniz son olarak :smiley: kablo kesitini nasıl seçtiniz.ammaçok sorusordum :smiley:teşekkürler

yatak procesinide merak ediyorum benimde kafamda bir iki şey var ama önce tüm iç ölçülerini,kullanım alanlarını,boşlukları vb almalıyım nazonun terzi misali kişiye özel imalat :smiley: genel fikrim ön ve arka koltuk sırt kısmının üzerine basan portatif bir yatak düşünüyorum enrahat yer orası sanırım yerleşim açısından.hızlı ve dikkatsiz kalkılırsa tavana kafa çarpması muhtemel o da seriesin günaydını sayılır:smiley:)

Starter aküm 105 amper, deep cycle jel aküm 60 amper. Yüksekliği 19.5 cm ucu ucuna kurtarıyprdu alt tarafı, hem de sadece webasto ve 220V inverter için fazlasına gerek yok diye düşündüm. Alternatörün 125 amper olduğunu elektrikçi söyledi, arkasında yazarmış sadece ama eminim 123 kasa Mercedes dinamosu dedi, onun yalancısıyım:smiley:)) Kırk yılda bir kullanacağımdan yeterli olur diye düşündüm bakalım... Kablo kesiti dediğiniz ana akü kablosuysa sanırım 35 lik akü kablosu. Orada gözüke kırmızı webasto için hazırlanan sekizlik kablo.

Yatak için 190 lık yatak sığabiliyor. Ön sağ koltuk arkasını öne yatırınca koltuk arkasındaki demire oturacak şekilde, önde göğse, arkada kapıya, sağdakemer mekanizmasına, solda şöför koltuğuna kadar olan mesafe hayvan gibi, 1 kişi rahat veya baba-kız veya aşık olan 2 kişi yatar. 2 erkek yatarsa bozar işi ;D ;D ;D ;D

umut401' Alıntı:
Starter aküm 105 amper, deep cycle jel aküm 60 amper. Yüksekliği 19.5 cm ucu ucuna kurtarıyprdu alt tarafı, hem de sadece webasto ve 220V inverter için fazlasına gerek yok diye düşündüm. Alternatörün 125 amper olduğunu elektrikçi söyledi, arkasında yazarmış sadece ama eminim 123 kasa Mercedes dinamosu dedi, onun yalancısıyım:smiley:)) Kırk yılda bir kullanacağımdan yeterli olur diye düşündüm bakalım... Kablo kesiti dediğiniz ana akü kablosuysa sanırım 35 lik akü kablosu. Orada gözüke kırmızı webasto için hazırlanan sekizlik kablo.

Yatak için 190 lık yatak sığabiliyor. Ön sağ koltuk arkasını öne yatırınca koltuk arkasındaki demire oturacak şekilde, önde göğse, arkada kapıya, sağdakemer mekanizmasına, solda şöför koltuğuna kadar olan mesafe hayvan gibi, 1 kişi rahat veya baba-kız veya aşık olan 2 kişi yatar. 2 erkek yatarsa bozar işi ;D ;D ;D ;D
:smiley:)))))))))) süper böyle proceleri seviyorum özellikle zihnisinir olanlarını daha çok

bence iki kumpaleti bir somya eder :smiley: üzerine deniz yatağı, sişme yatak, mat v.b oldu bize çekyat :smiley:).benim zihnisinir procem buu

;D ;D ;D BkzDefender 90 için olanı. Orta koltuk yok bende. Söför koltuğuna kadar dayanacak, ve daha hafif malzeme araştıracağım. Ayaklar da öyle öküz gibi değil de katlanır bişey olmalı... Webastoyu da taktım mı değmesin yağlı boya ;D

Image

umut401' Alıntı:
;D ;D ;D BkzDefender 90 için olanı. Orta koltuk yok bende. Söför koltuğuna kadar dayanacak, ve daha hafif malzeme araştıracağım. Ayaklar da öyle öküz gibi değil de katlanır bişey olmalı... Webastoyu da taktım mı değmesin yağlı boya ;D
:smiley:) güzel imalat elinize sağlık

pardon fikrinize sağlık olacaktı.bende bitmiş hallerinin ve güzel bi kampın hayaliyle yanıptutuşuyorum:smiley: gerçekleşsin hızlıca istiyorum.webostalı kış kampı süper konfor:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri