1989 Pajero 2.5 Tdi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KUCUKSU Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,217

KUCUKSU

Hayatın her anından keyif almak için..
Yer
İSTANBUL / Bahçeşehir
Merhaba Arkadaşlar,
9 yıllık defender deneyiminden sonra geçen hafta 89 model Pajero alarak kamp hayatımıza kaldığımız yerden devam etmeyi hedefliyoruz.
Araca ilişkin bazı sorularım olacak, bu anlamda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürlerimi iletirim.

1. Aracımın üzerinde 235 75 R15 BF AT sıfır lastikleri mevcut. Ancak yerden yüksekliği arttırmak için sadece lastik ve jant değişikliğine gitmek istiyorum. 235 85 R16 AT lastik kullanan var mı varsa memnun mu?
2. Tavan sepetim mevcut ancak kısa geliyor. Önceki aracımda rhinooverland'in frontrunner tarzı sepetini kullanıyordum. Bu araç için marka öneriniz var mı? Mekik motors'un Aircamp çadırını üzerine koyup arkasına da 110lt lik su deposu takmayı düşünüyorum.
3. Aracın içinde bazı trimler eksik, bunları temin edebileceğim mir yerler var mıdır? Ön konsolda renk deformasyonu var bunun için bir çözüm var mıdır? Face'den restorer diye onarıcı bir sprey seti aldım. Kullanım sonucunu sizlerle paylaşırım.
4. Parça temini konusunda çalışılan ve memnun kalınan bir firma var mıdır? Land Rover için Kayalar olmazsa olmaz mesela. Benzer bir firma var mı?
5. Lastikleri değiştirdkten sonra çamurluklara ince dodik te takmak istiyorum yabancı sitelerde görüyorum, buradada da üreten satan var mıdır?

IMG 4551

Etiketler
Merhaba Arkadaşlar,
9 yıllık defender deneyiminden sonra geçen hafta 89 model Pajero alarak kamp hayatımıza kaldığımız yerden devam etmeyi hedefliyoruz.
Araca ilişkin bazı sorularım olacak, bu anlamda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürlerimi iletirim.

1. Aracımın üzerinde 235 75 R15 BF AT sıfır lastikleri mevcut. Ancak yerden yüksekliği arttırmak için sadece lastik ve jant değişikliğine gitmek istiyorum. 235 85 R16 AT lastik kullanan var mı varsa memnun mu?
2. Tavan sepetim mevcut ancak kısa geliyor. Önceki aracımda rhinooverland'in frontrunner tarzı sepetini kullanıyordum. Bu araç için marka öneriniz var mı? Mekik motors'un Aircamp çadırını üzerine koyup arkasına da 110lt lik su deposu takmayı düşünüyorum.
3. Aracın içinde bazı trimler eksik, bunları temin edebileceğim mir yerler var mıdır? Ön konsolda renk deformasyonu var bunun için bir çözüm var mıdır? Face'den restorer diye onarıcı bir sprey seti aldım. Kullanım sonucunu sizlerle paylaşırım.
4. Parça temini konusunda çalışılan ve memnun kalınan bir firma var mıdır? Land Rover için Kayalar olmazsa olmaz mesela. Benzer bir firma var mı?
5. Lastikleri değiştirdkten sonra çamurluklara ince dodik te takmak istiyorum yabancı sitelerde görüyorum, buradada da üreten satan v

Merhaba Arkadaşlar,

5. Lastikleri değiştirdkten sonra çamurluklara ince dodik te takmak istiyorum yabancı sitelerde görüyorum, buradada da üreten satan var mıdır?
Merhabalar pajerolar için önerilen İstanbul ilfer oto Ankara Şeref oto bildiğim kadarı ile. Tabi başka iyi ustalar da tavsiye ediyorlar. Parça konusunda eski 2.5 l200 ler ile h100 ve starexler ile uyumlu motor parçaları var. Bende 85 bı pajero aldım toplamak için sinyal stop kapı kolu ve arıyorum. Kaporta akşamında sanırım parça sıkıntısı var.

Merhabalar pajerolar için önerilen İstanbul ilfer oto Ankara Şeref oto bildiğim kadarı ile. Tabi başka iyi ustalar da tavsiye ediyorlar. Parça konusunda eski 2.5 l200 ler ile h100 ve starexler ile uyumlu motor parçaları var. Bende 85 bı pajero aldım toplamak için sinyal stop kapı kolu ve arıyorum. Kaporta akşamında sanırım parça sıkıntısı var.
Teşekkürler yorumunuz için.
Maalesef aksesuar kapsamında ve bazı kaportasal parçalar konusunda yetersiz.

Merhaba Arkadaşlar,

Ekli dosyayı görüntüle 636896
iyi günler bende yeni katıldım bu foruma ama uzun zamandır defender ve bu araçları takipteyim .
birde yanlış hatırlamıyorsam sizin araçda 2022 yaz ortalarında ilandamı gördüm sanki birde hala satyormusunuz, bende bu arda birtane 2.8 td pajero buldumda 2000 model ilk aracım olacak çok meraklıyım arazi araçlarına ne dersiniz orta halli bir çalışanım beni yorar mı öyle sürekli biryerlere gidecek bütçem yok zaten bir kere yaz birkere kış ve gezi piknik için çokmu sizce tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim tanışmak isteri takıldığınız bir yer varmı teşekkür edrim ben muharrem iyi günler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri