1993 Pajero 2.8 Td Otomatik Vites Problemi!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan husso Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,947

husso

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Siteye yeni üye oldum, yeni aldığım 93 pajero için araştırma yaparken gördüm siteyi, çok güzel bir site yapan ve katkı sağlayan arkadaşlara teşekkürler.
Adana da yaşıyorum ziraat mühendisiyim dolayısı ile sürekli arazide dolaşmaktayım.
Aracım olduk.a temiz olmakla beraber otomatik vites dördüncü vitese geçmiyor. Daha önce bu tarz bir problem yaşayan arkadaşlar var mıdır? Konu ile ilgili bilgi verebilecek ya da adana da usta tarif edebilecek kişiler var ise çok yardımı dokunur. Şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Merhaba arkadaşlar,
Siteye yeni üye oldum, yeni aldığım 93 pajero için araştırma yaparken gördüm siteyi, çok güzel bir site yapan ve katkı sağlayan arkadaşlara teşekkürler.
Adana da yaşıyorum ziraat mühendisiyim dolayısı ile sürekli arazide dolaşmaktayım.
Aracım olduk.a temiz olmakla beraber otomatik vites dördüncü vitese geçmiyor. Daha önce bu tarz bir problem yaşayan arkadaşlar var mıdır? Konu ile ilgili bilgi verebilecek ya da adana da usta tarif edebilecek kişiler var ise çok yardımı dokunur. Şimdiden teşekkürler.
Geçmiş olsun. Sorunu çözebildiniz mi? Ben de bu aracı takipteyim sizin sorununuzu görünce merak ettim, takip ediyorum

Geçmiş olsun. Sorunu çözebildiniz mi? Ben de bu aracı takipteyim sizin sorununuzu görünce merak ettim, takip ediyorum
Merhabalar
Sorunu kısmen çözdük 2.8 td pajerolar aisin aw 30-40le şanzıman kullanıyor. Bu şanzıman toyota 4runner da a340 kodu ile de mevcut. Bazı eski model toyota corona cressida gibi araçlarda da çıkabiliyor. 2008 isuzu d-max lerde gövde olarak aynı şanzıman kullanılıyor , bazı cherokee lerde de aynı şanzıman var. Bu sebeple şanzıman tamir kiti bulmak nispeten kolay biz istanbul dan adana ya getirttik beyin parçaları sibopları ile beraber. Değişim 2 günde yapılabiliyor tüm balatalar pompa tork konvertörü tamiri yapıldı kolayca. Ancak şöyle bir problem var bu şanzıman ilk 3 vitesi mekanik, son vitesi elektronik olarak yönetiyor. Şanzıman çıkış hız sensörü arızalı olduğu için araç dördüncü vitese geçmiyor. Arıza kodu bu parçayı işaret ediyor. Bu parçayı bulmak ise tam bir ölüm!!! 10 gündür arıyoruz hiçbir yerde bulunamıyor. Yerinde gönderilen parçalar boyut olarak kısa kaldığı için uymuyor. Bu kadar ortak kullanımı olan bir şanzımanda yurtdışında 13-20 dolar arası olan bu basit parça nasıl koca ülkede yok anlamış değilim. Bulan varsa bana da söylesin:D:D

Merhabalar
Sorunu kısmen çözdük 2.8 td pajerolar aisin aw 30-40le şanzıman kullanıyor. Bu şanzıman toyota 4runner da a340 kodu ile de mevcut. Bazı eski model toyota corona cressida gibi araçlarda da çıkabiliyor. 2008 isuzu d-max lerde gövde olarak aynı şanzıman kullanılıyor , bazı cherokee lerde de aynı şanzıman var. Bu sebeple şanzıman tamir kiti bulmak nispeten kolay biz istanbul dan adana ya getirttik beyin parçaları sibopları ile beraber. Değişim 2 günde yapılabiliyor tüm balatalar pompa tork konvertörü tamiri yapıldı kolayca. Ancak şöyle bir problem var bu şanzıman ilk 3 vitesi mekanik, son vitesi elektronik olarak yönetiyor. Şanzıman çıkış hız sensörü arızalı olduğu için araç dördüncü vitese geçmiyor. Arıza kodu bu parçayı işaret ediyor. Bu parçayı bulmak ise tam bir ölüm!!! 10 gündür arıyoruz hiçbir yerde bulunamıyor. Yerinde gönderilen parçalar boyut olarak kısa kaldığı için uymuyor. Bu kadar ortak kullanımı olan bir şanzımanda yurtdışında 13-20 dolar arası olan bu basit parça nasıl koca ülkede yok anlamış değilim. Bulan varsa bana da söylesin:D:D
parça kodu ve fotografini atar misınız? ben de arayayım, bu sekilde geçmişte çok parça buldum, şu sıralar yurtdışından sipariş verebilirim, denk gelirse bunu da katarız araya

parça kodu ve fotografini atar misınız? ben de arayayım, bu sekilde geçmişte çok parça buldum, şu sıralar yurtdışından sipariş verebilirim, denk gelirse bunu da katarız arayaP
Parça kodunu tam hatırlayamıyorum ama hem istanbuldan hem de yurtdışından bulduk. Basit bir sensör aslında.

Aisin sensor

Parça kodunu tam hatırlayamıyorum ama hem istanbuldan hem de yurtdışından bulduk. Basit bir sensör aslında.
Şimdi gaz kelebeği konum sensörüne ihtiyacımız var bu 2 parça arıza veriyordu. Gaz kelebeği sensörüne daha önceden işlem yapmışlar. Lehim falan var üzerinde dolayısı ile tam çalışmıyor. Dördüncü vitese hala geçmiyor araç. 3 pinli bir sensör. Yurtdışında oldukça kolay bulunuyor bakalım içeride durum nedir:D Pajero 2.8 td ile ilgili acayip bilgi sahibi oldum. sıfır motor ve şanzıman yaptım daha bana birşey olmaz:D:D

Tps sensor

Hocam merhabalar;
Araç tamamlandı ancak şanzıman okuyucu ve beyin arasındaki tesisatta problem olduğu çıktı:D Meğer üzerindeki okuyucu zaten sağlammış yanlış yere bakmışız:d Araya kısıtlama ve bayram vs girdi. şimdi tesisata baktırıcaz. Bu arada bilginiz olsun araç satılık yada binek araç ile takas durumundadır. 2011 L200 kullanıyoruz çiftlikte araç bizim için fazla durumunda. Motor ve şanzımana büyük para ve emek harcadım. Gerçekten severek kullanacak birine giderse sevinirim:D

selamlar, çok geç dönüş yapabildim kusura bakmayın, valla çok isterdim de ben şu anki ekonomide hiç bir şeye cesaret edemiyorum açıkçası. Kendi aracımdan da memnun olduğumdan şu an öyle bir maceraya giremiyorum. Ancak biraz maddi imkanım vb olsaydı kesinlikle 2. araç olarak düşünür, memnun kalırsam da tek aracım olacak şekilde devam ederdim. Yakın yaşıyor olsaydık takas vb konularını da karşılıklı dener bakar değerlendirirdik, sağlık olsun. Size bol şans diliyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri