1994 model Vitara yedek parça yardım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trink Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,411

trink

Kamp I
Yer
Bodrum/Muğla
Web
bodrummarinegroup.com
Merhaba;
Aşağıda resimlerini verdiğim direksiyon milini, sinyal kol teşkilatını ve kontak anahtarını kapatan 2 parça plastik (bence peynir ??? ) kapaktan oluşan malzemeyi arıyorum. Gün geçtikçe beyazlayıp toz halinde dökülmeye başladı kısa zamanda kapak diye bir şey kalmayacak. İstanbulda zeytinburnunda bulunan servise parçayı numaralarını vererek sordum. Türkiye ye hiç gelmedi, mail atalım soralım dediler. Açıkçası takip edeceklerine beni pek inandıramadılar. Daha önce bu parçayı değiştiren varmı nerede bulabilirim yardımlarınızı bekliyorum. Satılık vitara ilanlarına baktığımda hemen hepsinin aynı sorunu olduğunu görebiliyorum. Bu sorunu çözebilen var mı merak ettim.

DSCN0195

DSCN0196

DSCN0197

Etiketler
Ynt: 1994 model Vitara yedek parça yardım.

Çakır oto
0 555 250 43 50
Eksper oto
0 532 475 68 56

Bu arkadaşlar çıkmacı...belki yardımları dokunur...

Şu an kullandığım vitaramdada var ve daha önce kullandığım marutiidede aynı problem vardı. Eskiden vazelin , silikon sprey filan sürüyordum ama artık iyice ufalanmaya başladı. Çözüm üreten varsa ben de merak ettim.

iç ve bağlatı detayları problem çıkarmassa eldeki parçalardan kalıp alınarak fiber hatta daha kalite epoksi fiber yapılabilir.sonrasında da karbon kaplanırsa süper olur..iyi bir fiberci ile görüşün bence Ankara da LECSport Levent çözer mesela..

bugaru' Alıntı:
iç ve bağlatı detayları problem çıkarmassa eldeki parçalardan kalıp alınarak fiber hatta daha kalite epoksi fiber yapılabilir.sonrasında da karbon kaplanırsa süper olur..iyi bir fiberci ile görüşün bence Ankara da LECSport Levent çözer mesela..
Hatta sonrasında bu kalıptan çıkan parça seri imalat ile pazarlanabilir. İnanın müşterisi cok olacaktır.

MİCOMİCO' Alıntı:
Hatta sonrasında bu kalıptan çıkan parça seri imalat ile pazarlanabilir. İnanın müşterisi cok olacaktır.
madem kronik bir sorun aynen böyle düşünüyorum.olmassada pullanan yerlere macun zımpara üstüne carbon kaplama süper olur..carbon olmasa da araç kaplanan folyo ilede kaplanabilir ;)

Yenisini bulamazsak alternetif uygulamaları deneyeceğiz artık. Yakında kapak diye birşey kalmayacak. alt kapakta hiç problem yok üstekinde dökülme var muhtemelen güneşten etkileniyor.

Vitara'nın genel sorunu galiba. Ön konsolun her tarafı aynı güneşi aldığı halde sadece o parça etkileniyor. İşin kötü tarafı iyice temizlenmesine rağmen üzerine karbon, folyo vs. hiçbir kaplama malzemesi yapışmıyor.

Buggy' Alıntı:
Vitara'nın genel sorunu galiba. Ön konsolun her tarafı aynı güneşi aldığı halde sadece o parça etkileniyor. İşin kötü tarafı iyice temizlenmesine rağmen üzerine karbon, folyo vs. hiçbir kaplama malzemesi yapışmıyor.
Evet nedense sadece o parça etkileniyor.Tam bende kaplama yaptırmayı düşünüyordum, demek ki kaplama şanşımızda yok tek çare servisten haber beklemek kaldı. Bugün tekrar arıyacağım servisi gelişmeleri paylaşırım.

İstanbul Zeytinburnu yetkili Suzuki servisini tekrar bugün aradım mail atıldı mı diye(8 gün önce atacaktı ve sonucunu bildirecekti). Tahmin ettiğim gibi ilgilenilmemiş pazartesi günü mail atacakmış. hiç zahmet etmesin bence. Bunun üzerine internetten yetkili servisleri tekrar incelediğimde Çorludaki yetkili Suzuki servisi aradım. Sağ olsun Bülent bey beş dakika da geri dönüş yapıp kapak siparişini verdim. Yurt dışından gelecek 20-25 sürecek (beklerim). sıfır fiyatı 100 tl (alt ve üst kapak) aynı sorunu yaşayan suzuki kullanıcıları aşağıda detayını verdiğim yere siparişlerini verebilirler.
BÜLENT DEMİR
ERTUĞRUL OTOMOTİV
SUZUKİ PLAZA
E-5 ÜZERİ 10.KM HAVAALANI KARŞ. ÇORLU
TEL:282 684 64 63

Bugün Zeytinburnundaki yetkili servis dönüş yaptı. Uçakla sipariş verilebileceğini takımı 90 tl civarında olduğunu bildirdi. Anlaşıldığı gibi kablamaya veya çıkmaya gerek yok size en yakın yetkili suzuki servise vereceğiniz sipariş ile 25 gün sonra alabileceksiniz. Siparişim gelince resimlerini ekliyeceğim.

trink' Alıntı:
Bugün Zeytinburnundaki yetkili servis dönüş yaptı. Uçakla sipariş verilebileceğini takımı 90 tl civarında olduğunu bildirdi. Anlaşıldığı gibi kablamaya veya çıkmaya gerek yok size en yakın yetkili suzuki servise vereceğiniz sipariş ile 25 gün sonra alabileceksiniz. Siparişim gelince resimlerini ekliyeceğim.

Sadece fotoğraflarını eklemekle kalmayın malzemesi konusundaki düşüncelerinizi de paylaşın lütfen. Ben değiştirmeye kararlıyım ama yenisi de benzer malzemeden yapıldıysa izmirin güneşine iki yıl dayanmaz.

Siparişimden 15 gün sonra istediğim parça elime uğraştı. Öncelikle Tekirdağ Suzuki servisi olan Ertuğrul Otomotiv'e ve ilgilenen Bülent Bey'e teşekkür ederim. Parçayı fotolarını çektikten sonra hemen aracıma taktım çok güzel oldu. Malzeme, Suzuki fabrikadan geldiği için tahminimce aynıdır ve takrar solacaktır. Aracım 1994 model 2005 te satınaldım ve aldığımda bu parça tertemizdi son dört senede bu hale geldi. En az beş dayansa yeter. Beş sene sonra suzi de bende sağ isek tekrar sipariş veririz çaresiz.

DSCN0242

DSCN0244

DSCN0245

DSCN0246

trink' Alıntı:
Siparişimden 15 gün sonra istediğim parça elime uğraştı. Öncelikle Tekirdağ Suzuki servisi olan Ertuğrul Otomotiv'e ve ilgilenen Bülent Bey'e teşekkür ederim. Parçayı fotolarını çektikten sonra hemen aracıma taktım çok güzel oldu. Malzeme, Suzuki fabrikadan geldiği için tahminimce aynıdır ve takrar solacaktır. Aracım 1994 model 2005 te satınaldım ve aldığımda bu parça tertemizdi son dört senede bu hale geldi. En az beş dayansa yeter. Beş sene sonra suzi de bende sağ isek tekrar sipariş veririz çaresiz.

Yarın verdiğiniz telefonları arayıp siparişimi vereceğim. Şansım varsa servis başka isteyen de olur diye birkaç tane getirtmiştir de beklemem. Güle güle kullanın, aracın iç görünüşü değişmiştir mutlaka. En azından eşimin vitarada öyle olacak, her taraf pırıl pırıl, o parça tüm görüntüyü bozuyor.

Gerçekten de görüntü çok değişti çünkü ön göğüste yıpranan tek parça orası. Şimdi bütünlük sağlandı. Çok memnunum. Birde kapı pandizotlarını çözebilsem dört dörtlük olacak. Pandizotlarıda sordum adedi 1200 tl. Onlara başka çare bulmam gerekiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri