1996-1997 Model Jeep Grad Cherokee 5.2 Almak Istiyorum .

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gkhn_03 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 528

Bu devirde bu araçı kullanmak mantıklımı ,değilmi. ? ( Kronik sorunlar yüzünden ve yakıt yüzünden )

• Kullanılan toplam oy
    4

Gkhn_03

Yeni Üye
Günümüz ekonomisinde bu tür aracı almak mantıklımı ,piyasası çok yükseldi düşmesinimi beklemeliyim .
Araç harika keyifli bir araç araçı olan arkadaşlar beni bilgilendirirse çok sevinirim.
Alırsam yüksek miktarda sorunla karşılasırmıyım.

Etiketler

ckmnaa

Yeni Üye
Günümüz ekonomisinde bu tür aracı almak mantıklımı ,piyasası çok yükseldi düşmesinimi beklemeliyim .
Araç harika keyifli bir araç araçı olan arkadaşlar beni bilgilendirirse çok sevinirim.
Alırsam yüksek miktarda sorunla karşılasırmıyım.
Merhabalar, ben de konu ile ilgiliyim gelecek yanıtlar bizleri yönlendirecektir :smiley: Ben de bir Cherokee almak istiyorum ancak bazı sorularım mevcut. Arabaların motor detaylarından hiç anlamadığım için satın almak isteyeceğim aracı mutlaka işin piri ustasına götüreceğim. (4 sene evvel 72 model vosvos alırken de bu işlemi yapmıştım temiz bir araç bulduğum için kullandığım yıllarda hiç üzmedi) İstanbul avrupa ve anadolu yakasında aracın herşeyine detaylıca bakarak bilgi verebilecek ustalar, servisler konusunda siz tecrubelilerin desteğine ihtiyacım var.

Çok fazla araç kullanan ve buna ihtiyaç duyan birisi değilim hatta şu şekilde açıklayabilirim. Haftalık 100km ortalama ve senelik maksimum 5000 km yol yapıyorum. Aralarda istanbula yakın offroad olmayan kamp bölgelerine gidiyorum. Yakıt + vergi + masraf olarak aylık 1000TL gibi bir gider olacağını düşünerek bütçemi buna göre ayarladım. Sizce bu bütçe kulağa nasıl geliyor? "Temiz" bir araç bulduğum durumda kullanım miktarımı da göz önünde bulundurduğunuzda ayırdığım bütçe yeterli midir?

Son sorum da kabaca 80k bir bütçem olacak. Şubat-Mart gibi satın almayı düşünüyorum. Sizce bu araç bütçesi yeterli olacak mı? Araç fiyatlarının düşmesi ile ilgili bir öngörünüz var mı?

Saygılar :smiley:

mauvais

Zirve
Yer
İstanbul
İstanbul avrupa ve anadolu yakasında aracın herşeyine detaylıca bakarak bilgi verebilecek ustalar, servisler konusunda siz tecrubelilerin desteğine ihtiyacım var.
merhaba, anadolu da Secaattin usta, Jeep garage, avrupa yakasında Yusuf usta var,
detaylı kontrol yaparlar.
Yakıt + vergi + masraf olarak aylık 1000TL gibi bir gider olacağını düşünerek bütçemi buna göre ayarladım. Sizce bu bütçe kulağa nasıl geliyor? "Temiz" bir araç bulduğum durumda kullanım miktarımı da göz önünde bulundurduğunuzda ayırdığım bütçe yeterli midir?
benzin vergi ve lpg olarak yeterli gelebilir ama bu araçlarda bir sorun çıktı mı 3-5 binden başlar, aracı alırken kenarda en az 10 bin TL boşta ne olur ne olmaz parası olması gerek. en temiz aracı bile alsanız ilk ay 3-5 bin masraf çıkarması çok olasıdır.
Son sorum da kabaca 80k bir bütçem olacak. Şubat-Mart gibi satın almayı düşünüyorum. Sizce bu araç bütçesi yeterli olacak mı? Araç fiyatlarının düşmesi ile ilgili bir öngörünüz var mı?
96-98 temiz bir 5.2 için yeterli olur. ama 10 bin de kenarda durmalı..

eski konularda bu araçların sorunları ve çözümleri ile ilgili olarak çok detaylı bilgiler mevcut, onları bir araştırın, bütün sorularınıza cevap bulacağınıza eminim.

ckmnaa

Yeni Üye
merhaba, anadolu da Secaattin usta, Jeep garage, avrupa yakasında Yusuf usta var,
detaylı kontrol yaparlar.

benzin vergi ve lpg olarak yeterli gelebilir ama bu araçlarda bir sorun çıktı mı 3-5 binden başlar, aracı alırken kenarda en az 10 bin TL boşta ne olur ne olmaz parası olması gerek. en temiz aracı bile alsanız ilk ay 3-5 bin masraf çıkarması çok olasıdır.

96-98 temiz bir 5.2 için yeterli olur. ama 10 bin de kenarda durmalı..

eski konularda bu araçların sorunları ve çözümleri ile ilgili olarak çok detaylı bilgiler mevcut, onları bir araştırın, bütün sorularınıza cevap bulacağınıza eminim.
Değerli yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Ne olur ne olmaz diyerek 10k bütçeyi elimde tutarak planlama yapacağım. Önümüzdeki aylarda ufak da olsa bir fiyat revizyonu olur mu piyasada, bu konuda bir öngörünüz var mı?

mauvais

Zirve
Yer
İstanbul
Değerli yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Ne olur ne olmaz diyerek 10k bütçeyi elimde tutarak planlama yapacağım. Önümüzdeki aylarda ufak da olsa bir fiyat revizyonu olur mu piyasada, bu konuda bir öngörünüz var mı?
bence olur, kış mevsimi geçince 4x4 lerde bir miktar düşüş olabiliyor.
piyasada ya da €-$ da ekstrem bir hareket olmazsa tabi.

Yer
izmir
80k bütçe ile anca bitik araç alırsın hocam. 96-98 zj için min 100k bütçe olmalı ki, bu bile yeterli gelmeyebilir. 120-130 bine alacağın araçta bile 20k masraf çıkabilir.

ayrıca kur da yükseldi. eskisi gibi arıza maliyetleri ucuz değil. bir diff pullarını değiştirmeye kalksan totalde 2k masraf çıkarır. mopar yağ filtesi bile olmuş 250 lira. geçen sene 60'tan aldığımı bilirim.

ayrıca fiyatların düşeceğini düşünmüyorum. 2. elde gerileme bugünkü konjonktürde mümkün değil. ülkemizin ekonomik durumunu da göz önüne aldığımızda önümüzdeki aylarda daha da yükselmesi kuvvetle muhtemel.

yakıt+vergi+masraf ayda 1k kurtarmaz. dediğin gibi ayda max 500 km yapıyorsan yakıt+vergi olur. masraf sürpriz yumurta :smiley:

yakıt lpg ile şehir içi min 22-23 lt yakar. aracın kondisyonuna göre bu rakam 30-35 litrelere kadar da çıkabilir. (80 bine alacağın aracın, min 30 lt yakacağına yemin edebilirim :smiley:)

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
100,400
Kayıtlı Üye Sayımız
168,435
Kaydolan Son Üyemiz
guzey33
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 28 Günde Ziyaret Eden
Son 24 Saatte Ziyaret Eden

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir