1997 Model Jeep Grand Cherokee 5.2l Yenileme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Travis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,025

Etiketler
gruba yazmıştım buraya da yazayım:

şimdi izleme fırsatı bulabildim. 45k nereye harcamış çok merak ediyorum. yaptığı işlemlerin aynısını, hatta kat be kat fazlasını bende yaptım. döşemelere 4k verdim. boyaya 6k verdim. hadi lpg'de olsun 5k, eder 15k. 15k nere, 45k nere? ayrıca senelerdir yatan bir zj'yi alıcan, boya badanayla restore ettim diyecen. kolay mı o iş öyle? hani motor nerde, şanzıman nerde, arazi nerde, ön takım nerde, sensörler nerde, a/c nerde, egzos sistemi nerde..45k bunlara harcasaydı çok daha uzun ömürlü olurdu.

diskleri balataları bile değişirmicen, bir boya badanayla restore ettim dicen ne güzel istanbul

gruba yazmıştım buraya da yazayım:

şimdi izleme fırsatı bulabildim. 45k nereye harcamış çok merak ediyorum. yaptığı işlemlerin aynısını, hatta kat be kat fazlasını bende yaptım. döşemelere 4k verdim. boyaya 6k verdim. hadi lpg'de olsun 5k, eder 15k. 15k nere, 45k nere? ayrıca senelerdir yatan bir zj'yi alıcan, boya badanayla restore ettim diyecen. kolay mı o iş öyle? hani motor nerde, şanzıman nerde, arazi nerde, ön takım nerde, sensörler nerde, a/c nerde, egzos sistemi nerde..45k bunlara harcasaydı çok daha uzun ömürlü olurdu.

diskleri balataları bile değişirmicen, bir boya badanayla restore ettim dicen ne güzel istanbul
bende izleyecektim ama bu yorum üzerine gerek bile duymadım..
kesinlikle katılıyorum, gerçek bir ZJ yenileme A dan Z ye bütçe 45 tutabilir ama yapılan işlem boya badana ise ve bunun adı "yenileme" ise biz senelerdir boşa uğraşmışız..

yine de en azından konu ne diye bir izleyeyim dedim, konu USA da overhaulin diye bir serinin TR uyarlaması ( uyarlamaya çalışılması ama başarılamaması hatta içine edilişi) imiş....
öncelikle LPG siz orijinal bir ZJ ye o tankı takan adam program yapmasın, reklam alıcam diye biçmişş aracı!!!:mad::mad:
o arabanın rengi neye döndü öyle, hele kapı pandizotlarıyla uyumsuz o deri koltuklar??
amca bir de her şeyi bilir (herbokolog) konuşma tarzı ile karizma kasmaya çalışıyor...
bu araçların en zor kısmı olan mekanikten eser yok ki LPG takılacak ise en azından tüm ateşleme sisteminin elden geçmesi ve öyle bir araçta belki de yenilenmesi gerekiyor.

akşam akşam canım sıkıldı:mad::mad::mad:

evet bu tarz bir videonun Tr de muadili yok, olmasın da!
lütfennnnnn

Bu kişiler daha önce de TRT için yapıyorlardı bu programı. Bunların yaptığı aracı yenilemek değil sadece aracı kaporta, boya ve görünür döşeme işlemine sokmak. Çalışanları bizzat tanıyorum. Kaporta ve boya işçilikleri on numaradır ama epey pahalıdır. Bir konu da arabayı epey kesip biçtiler. İnşallah kesilip yapılan yerler (özellikle tavan ve sunroof çevresi) güzel kapatılmıştır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR