1999 Navigator Tekleme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emrex Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,315

emrex

Ana Kamp
Sayin arkadaslar
20 gun once aracimla gezerlen(1999 lincoln navigator) birden titremeye basladi ve ariza isigi yandi
Hemen bir cihaza baglattim ve 1 ve 2. Silindirde atesleme hatasi yazdi
Kaputu actik lpg hortumu patlamis ve bir miktar suyu bu iki bobinin ustune atmis
2 tane bobin siparis ettim ve degistirdim
Ama aracta cok az bir titreme kaldi
Ustaya sordum bobinler yan sanayi ise yapar dedi
Bende bobinleri aldigim yeri arayip sordum yan sanayi dediler
Bende orjinal 2 tane alip yeniden taktirdim
Bu arada 8 tane sifir buji de taktirdim
Ama malesef titreme yine vardi
Usta dedi ki v8 oldugu icin soldaki 4 tanenin 2 si degisti biz diget 2 yi de degistirelim hepsi sifirlansin dedi
Ben yine 2 tane orjinal alip taktik
Simdi sadece ilk kalkista ani gaz yada dip gaz verirsem arac bir silkeleniyor
Hareket alinde dip gazda bir sikinti yok
Sadece arac dururken ani gazda bir titriyor
Serviste de sorunu cozemediler
Acaba sikinti ne olabilir
Saygilar

Etiketler

Lpg li araçlarda sibop ayarları normale oranla daha sık bozulur bu yüzden atesleme bobini nden gövdeye atlama yapar (sizin tekleme sorunu) aynı süreçte bogaz kelebeği de kirlenme yapar yani kurum bağlar
o yuzden uyanık tamirciler sibop olayina en son girer (tecrübe ettim)
size tavsiyem siboplara ve boğaz kelebeği ne baktiriniz
ayrıca önceki yazinizda bobinleri değiştirdim demiştiniz.
Bobinin görevi 40000vdc üretip buji yi ateslemektir bu sebebepten dolayı bobini erin yan sanayi olması çalışmaz anlamına gelmez sadece omurleriyle alakalıdır.
Umarım size bir fikir verebilmisimdir.
Saygilar

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lpg li araçlarda sibop ayarları normale oranla daha sık bozulur bu yüzden atesleme bobini nden gövdeye atlama yapar (sizin tekleme sorunu) aynı süreçte bogaz kelebeği de kirlenme yapar yani kurum bağlar
o yuzden uyanık tamirciler sibop olayina en son girer (tecrübe ettim)
size tavsiyem siboplara ve boğaz kelebeği ne baktiriniz
ayrıca önceki yazinizda bobinleri değiştirdim demiştiniz.
Bobinin görevi 40000vdc üretip buji yi ateslemektir bu sebebepten dolayı bobini erin yan sanayi olması çalışmaz anlamına gelmez sadece omurleriyle alakalıdır.
Umarım size bir fikir verebilmisimdir.
Saygilar

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yardiminiz icin cok sagolun
Yarin dediklerinize baktiricam
Saygilar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri