2.5 Sorento 140hp Ne Yakıyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tr100a Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,274
Neyin kafasını yaşıyorsunuz . Yakışmamış hitap şekliniz hoş değil
Benim aracımda tüp yok ve ortalama yakıt değerleri gelin tekirdağ a misfirim olun araç fabrikada arkadaşımda emanet alırız benzini ben koyucam sizede tekirdağ köftesi ikramın araca 26 kuruş yaktırın ne dilerseniz alıp hediye edicem

Üslüpum rahatsız etmesin... Ama accent 1.3 2000 kasa aracımı şehir içi 100 km'de 10 litre tüp yakıyor 2.56 x 10 = 25,6 lt yakar... Kendi fabrikamın aracı sonuçta... Koca jipi accentle kıyaslıyıp attınız.

Sorento nun kendine has özellikleri vardır, Parçası boldur, caziptir, aksesuar çoktur, yakışıklıdır vs... ama tutup az yakıyor demeyin.

Etiketler
Üslüpum rahatsız etmesin... Ama accent 1.3 2000 kasa aracımı şehir içi 100 km'de 10 litre tüp yakıyor 2.56 x 10 = 25,6 lt yakar... Kendi fabrikamın aracı sonuçta... Koca jipi accentle kıyaslıyıp attınız.

Sorento nun kendine has özellikleri vardır, Parçası boldur, caziptir, aksesuar çoktur, yakışıklıdır vs... ama tutup az yakıyor demeyin.
Ben accent için tüp ile ilgili birşey yazmadım benzin için geçerli çünkü orjinali bu şekilde sorento için kendi klasmanında normal yakıyor az dememdeki sebep bu oooo bu çok yakıyor diye bağıran için az yakıyor deyimi kullanıyorum
Benim önceki aracım accent tabiki kendi kullandığım araçla kıyaslıyorum kullanmadığım araçla nasıl kıyaslayım

Yazınızda art niyet yoksa eyvallah ama tanışıp samimiyet kurmadan bu şekilde hitap edince kaba oldu

Son düzenleme:

Ben accent için tüp ile ilgili birşey yazmadım benzin için geçerli çünkü orjinali bu şekilde sorento için kendi klasmanında normal yakıyor az dememdeki sebep bu oooo bu çok yakıyor diye bağıran için az yakıyor deyimi kullanıyorum
Benim önceki aracım accent tabiki kendi kullandığım araçla kıyaslıyorum kullanmadığım araçla nasıl kıyaslayım

Yazınızda art niyet yoksa eyvallah ama tanışıp samimiyet kurmadan bu şekilde hitap edince kaba oldu

Eğer sizi üzecek bir üslup kullandıysam özür dilerim. Lakin bence hala şunda inat ediyorum :smiley: Dizel jipler haddinden fazla yakıyor arkadaş özellikle güncel olmayan modeller. Benzin/LPG'li jip almak daha mantıklı

Eğer sizi üzecek bir üslup kullandıysam özür dilerim. Lakin bence hala şunda inat ediyorum :smiley: Dizel jipler haddinden fazla yakıyor arkadaş özellikle güncel olmayan modeller. Benzin/LPG'li jip almak daha mantıklı
Doğru olabilir lpg ile daha ekonomik sanki öyle görünüyor grand choreke 4.7 çok güzel araç benim merakımda var ama burada ne parçası nede servisi var mağdur olmamak için almadım yoksa her parca ve bakım için istanbula gitmek çok ağır olur

Daha önce kia forumda da paylaşmıştım. 2004 sorento 140 PS aracım.. Şehirler arası 110 km sabit hızla 5,96 lt mazot yaktı. Araç boş. Sadece iki kişiyiz. Konya Aksaray yolu. Dümdüzdür yokuş vs yok.. Gidiş geliş olarak yol yaptım. Fulledim. 100 km sonra tekrar fulledim. 5,96 lt mazot aldı aynı benzincide.. Ama şehir içindeki yakıtından dolayı sattım aracı. Şehir içi 14,3 lt yakıyordu kış aylarında(bazı durumlarda 4x4 kullanıyordum). Yaz aylarında 11-11,5 lt arasındaydı.. Arkadaşın değerleri normal.. Ben sakin kullanan biriyim. Bu değerler çıkmıştı.. Motor gücüne ve ağırlığına oranla yakıtı çok değil..

Daha önce kia forumda da paylaşmıştım. 2004 sorento 140 PS aracım.. Şehirler arası 110 km sabit hızla 5,96 lt mazot yaktı. Araç boş. Sadece iki kişiyiz. Konya Aksaray yolu. Dümdüzdür yokuş vs yok.. Gidiş geliş olarak yol yaptım. Fulledim. 100 km sonra tekrar fulledim. 5,96 lt mazot aldı aynı benzincide.. Ama şehir içindeki yakıtından dolayı sattım aracı. Şehir içi 14,3 lt yakıyordu kış aylarında(bazı durumlarda 4x4 kullanıyordum). Yaz aylarında 11-11,5 lt arasındaydı.. Arkadaşın değerleri normal.. Ben sakin kullanan biriyim. Bu değerler çıkmıştı.. Motor gücüne ve ağırlığına oranla yakıtı çok değil..
5.96 lt kafam takıldı benim arabam musso şehir içi 12 litre yakıyor s.dışıda 10 litre yakıyor kış aylarında 12/15 litre arası yakıyor bu zamlardan sonra tüplü 94 model eski arabamı kullanıyorum musso garajda yatıyor

VIA_A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.96 lt kafam takıldı benim arabam musso şehir içi 12 litre yakıyor s.dışıda 10 litre yakıyor kış aylarında 12/15 litre arası yakıyor bu zamlardan sonra tüplü 94 model eski arabamı kullanıyorum musso garajda yatıyor

Kullanımla alakalıdır. Dediğim yolda 50 km'lik iki noktada git gel şeklinde toplamda 100 km yol yaptım. Sabit 110 km hızla. Tekrar fulledim 5.96 lt mazot aldı. Fişinin resmini kiaclub formunda paylaşmıştım o zamanlar. Araca restore motor katkısı + yeni yağ filtre vs bakım yapıldıktan hemen sonra test yapmıştım.. Hatta petrolde bizde çok şaşırmıştık. İki dolumda da tabanca atar atmaz dolum sonlandırıldı.. Araçta herhangi bir ekstra birşey yok. Kışlık lastikler vardı üzerinde..

frontera için restore motor onarıçı

Buraya da atmıştım şimdi hatırladım.. Bakabilirsiniz..

Sorentomun eski sahibi arkadaşım uzun yolda 8lt. Gördüğünü söyledi inanırım uzun yolda sakin kullanımda az yaktığını herkes yazıyor
110 km sabit hızla giderseniz gerçekten şaşırtıcı derece az yakıyor araç.. Şimdi 2009 model X-Force 170 PS modellerine bakıyorum bende. Şehir içi tüketimi biraz fazla ama BMW 5.20'den sonra kullandığım en rahat araba.. Bir arada 2002 Kia Carnival 2.9 CRDİ kullandım. O da aynı uzun yolda 7 lt yakıyordu. CRDİ motorlar yüksek viteste uyuyor resmen. Bastın mı da yapıştırıyor :smiley:

bizim türk milleti masarati alır tüp taktırır kaç para yakıyor hesabını yapar lüks aracın yakıtına bakılmaz
18 nisanda şöyle bir hesap yapıp paylaşımda bulunmuştum aynısını burayı yapıştırayım

402 km yol yapmışım 223 tl = 48lt x 4.62 tl = 55 kuruş yani 12 lt yakıt 100 km ye nerede nasıl gittim çevre yolunda 15-30 km mesafelere 7 kere ve %30 şehir içi dur kalk mahalle arası çevre yolunda 100-120 km hız ile ve 20 km si 170km hız ile düşük hızla köy yollarıda var

bu yollara aynı şekilde hyundai accent 1.3 i benzinli aracımla (lpg yok) 8lt x 5.37 tl = 43 kuruş yakıyordum 55-43=12 kuruş yani 100 km ye 2.6 lt fazla yakıyorum çok veya az yorum sizin (burda farkın 4lt den 2.6lt düşmesi benzini pahalı olması sebebiyle)

sorentoyu sürate kaldırmayıp şehir içi dur kalk yapmazsan 9.7 lt 100kmde yani 44.6 kuruş hyundai 1.3 accent 43 kuruş dediğimize göre aradaki fark 1.6 kuruş

daha hesaplamaya gerek yok yakıtı çok diyen binmesin elektirikli scooter alsın :p
Arkadaşım iyi akşamlar siz keşanlımısınız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri