2.5 TD

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mforuch Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,656

mforuch

Yeni Üye
Merhabalar bende forumda yeni sayılırım. bende pajero bakıyorum ve 2.5 td 1993-1994 pajerolar var ve beygir olarak 99 HP. bu biraz kafamı karıştırdı motor beygir dengesi ve 2.5 dizeller hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.. teşekkürler.

Etiketler
Ynt: 2.5 TD

mforuch' Alıntı:
Merhabalar bende forumda yeni sayılırım. bende pajero bakıyorum ve 2.5 td 1993-1994 pajerolar var ve beygir olarak 99 HP. bu biraz kafamı karıştırdı motor beygir dengesi ve 2.5 dizeller hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.. teşekkürler.
Hangi amaçla kullanacağını bilmiyorum bende 1988 2.5 dizel var gündelik ve her iş için kullanıyorum

Merhaba aslında öyle off-road yapma durumum henüz yok. Gündelik kullanacağım ama insanlar bana 1994 model pajero alırsan o kadar eski araba sana çok arıza çıkarır diyorlar. siz bir kullanıcısı olarak neler söylüyorsunuz bu araç hakkında?. arıza çok verirmi? sürüşü nasıldır vs vs. şimdiden teşekkürler.

mforuch' Alıntı:
Merhaba aslında öyle off-road yapma durumum henüz yok. Gündelik kullanacağım ama insanlar bana 1994 model pajero alırsan o kadar eski araba sana çok arıza çıkarır diyorlar. siz bir kullanıcısı olarak neler söylüyorsunuz bu araç hakkında?. arıza çok verirmi? sürüşü nasıldır vs vs. şimdiden teşekkürler.
almayı düşündüğünüz araç bakımlı ise sorun çıkarmaz.her araç arıza verir insanlar hastalanmıyormu?arıza neden kaynaklanır kullanma talimatlarına uyulmazsa arıza yapmıyan araç hangisi? ben 54 yaşındayım 40 yıldır araç kullanırım.hemde en büyük treylerden o da M.A.N marka olmak üzere renault clio,toyota dahil , gündelik kullanacaksanız yakıtı şehir içinde fazla olabilir.sürüş yönünden bakacak olursak PAJERO'ya alıştıktan sonra bindiğiniz her araç sizi rahatsız edebilir.alacağınız araç İstanbul'da ise kartal oto sanayide İLFER otoya mutlaka göster o servis en iyi PAJERO servisidir başka bir şehirde iseniz tamircinize mutlaka gösterin şase kaporta dahil kontrol ettirin selamlar

*

merhaba sedat abi,bende şu an için pajeroları inceliyorum,benim amacım av.öyle çok ağır ortamlara gitmiyorum ama bazen kara yakalandığımız oldu.en uzak istanbuldan ankaraya gidiyoruz.motor olarak bana hangi pajeroyu önerirsiniz.birde bu pinin gdı ler diğer pajerolara göre çok ucuz.sebebi nedir acaba.görünüm ve donanımı süper görünüyor.bana bir tavsiye verriseniz sevinirim.iyi günler.

aytaç gülcü' Alıntı:
merhaba sedat abi,bende şu an için pajeroları inceliyorum,benim amacım av.öyle çok ağır ortamlara gitmiyorum ama bazen kara yakalandığımız oldu.en uzak istanbuldan ankaraya gidiyoruz.motor olarak bana hangi pajeroyu önerirsiniz.birde bu pinin gdı ler diğer pajerolara göre çok ucuz.sebebi nedir acaba.görünüm ve donanımı süper görünüyor.bana bir tavsiye verriseniz sevinirim.iyi günler.
Pajero pinin ile ilgili bilgim yok o araçların bir yerlerinde sıkıntı olduğunu hem forumda hemde İstanbulda gördüm motor olarak ben hep dizel kullandım 2.5, ağır ortamlara girmiyorsan suzikiyede bakabilirsin selamlar

1.8 GDI 'YE LPG TAKILMIYOR DİYE BİLİYORUM.(YANLIŞTA OLABİLİR :-X )BELKİ BU BİR SEBEP OLABİLİR.

merhaba

almak istediğiniz araç yakıt tüketimi olarak (şehiriçi) 400 500 bin arasi , kullanimdan kullanimada değişir motor ve bakım parçalari cok pahalı değildir elimizden geldiğince yardimci olmaya calişiz 05322978781

bende de 2.5td var 99bg yazmasına aldanmayın performansı gayet iyidir hatta ben turboyla oynadım volvo turbosu var altında 275 taban geniş lastik olmasına rağmen asfaltı tırmalıyor arazide isteklerime cvp veriyor avada gidiyorum off roada da yağmur yağsın kar yağsın kendimi dağlarda buluyorum.arıza olayı araç bakımlı ise fazla sorun yaşamazsınız benimki 84 model ve sedat beyin dediği gibi pajero kullandıktan sonra diğer araçlar haz vermiyor günlük işimde de pajeromu kullanıyorum yakıt olarakta hiç ölçmedim binek bir dizelle kıyaslamayın tabii ki ama sanıldığı gibi dünyaları da yakmıyor...

merhaba bende yeni katıldım. 2003 model pajero 2.5TD düz vites sahibiyim.yeni aldım gümrükten.sanırım bu modelde türkiyede başka yok.montero kasada deniyormuş.yalnız bende ilk çalıştırmada sıkıntı yaşıyorum.biraz çalışması uzun sürüyor.bunla alakalı bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.:smiley:

merhaba ben de bu aralar 2.0 pinin yada 2.0 vitara bakıyorum ikisi arasında en sıkıntısızı hangisi acaba

merhabalar bende 2.5 td bakıyorum 1987 model tek korktugum şey yedek parca sıkıntısı türkiyede bulunuyormu parcaları
yardımlarınızı bekliyorum

arabanın iç plastikleri çok kötü bana yardım edin nerden bulabilirim yada tamir yada çıkma yada uydurma artık hangisi olursa şimdiden tşk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR