2.7 Crd Düzensiz Calisma Ve Su Eksiltme.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ikonian Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 803

ikonian

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. 2002 model 2.7 grandcherokee sahibiyim. Aracım 161 000 km de. 3. Sahibiyim.

1. Soru: Aracım şu anda 3 güne bir su lambasını yakıyor. Yaklaşık 1 litre su ekliyorum sonra 3 gün veya 4 gün geçiyor tekrar o kadar ekliyorum. Sebebi hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim.

2. Soru : aracımın servis zamanı geldi. Son 1000 km dır araç düzensiz çalışmaya başladı. Senkron sorunu gibi geldi bana ama tam emin olamadım. Turlar arasına süre giriyor yani 5 silindirli motor için şu şekilde : 1.2.3.4.5 boşluk 1.2.3.4.5 boşluk. ......
Diye devam ediyor. Ve bu aracın çekişine etki yapıyor fren yaparken durma seviyesine gelince araç ufak ufak ataklar yaparak duruyor. Yada durduğu yerde ufak ufak ataklar yapıyor.
Bilgilerinizr ihtiyacım var simdiden teşekkürler.

3. Soru. Şehir için ortalama yakıt tüketimi 13.2 lt lakin son birkaç gündür sanki daha çok yakmaya başladı. Yakıt göstergesi nispeten daha hızlı düşüyor. Bu arada kış lastikleri hala takılı belki ondandır ama yinede yorum alayım.

Son düzenleme:

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri